قاعدة البيانات

Siber Güvenlikte Veri Bilimi ve Yükselen Önemi [Big Data Analytics]

Veri Bilimi ve Siber Güvenlik – büyük veri analizi nedir? Makine öğrenimi uygulamaları neden bu kadar önemli? InfoSec Profesyonelleri neden DS hakkında bilgi sahibi olmayı gerektiriyor? Bir veri bilimi profesyonel olarak "veri botları" hakkında ne bilmek? Veri biliminde makine öğrenimindeki farklılıklar? Siber güvenlik işlerini veri bilimi avantajıyla nasıl çözebiliriz?

DS, bilgi ve anlayışları çıkarmak için bilimsel teknikleri, yöntemleri, algoritmaları ve güvenlik uygulamalarını kullanan çok yönlü bir alandır.

Makine gibi DS araçlarının yardımıyla Öğrenme ve Büyük Veri Analitiği, işletmeler artık kitlesel veri kümeleri içinde saklı anlamlı anlayışlara erişebilir.

DS burada önemli ve kalıcı bir etki yaratmaya yardımcı olabilir.

DS ve siber güvenlik, en popüler iki kariyer yollar, çarpışma rotasında. Çok zeki, deneyimli, üst düzey yöneticiler DS'nin ve siber güvenliğin önemini veya karmaşıklıklarını tam olarak anlamadılar. CERT Veri Bilimi ve Siber Güvenlik Sempozyumu, güvenlik ürünleri ile bağlantılı olarak makine öğrenimi, analitik ve DS terimlerini kullanmak için siber güvenlik çözümleri alanında çılgın bir acele var. DS'deki ilerlemeleri vurguladı, hükümet kullanım durumlarını gözden geçirdi ve ilgili araçları gösterdi. Siber Güvenlik için Uygulamalı DS. Günümüzün dünyasında, giderek artan miktarda veri ve giderek daha karmaşık hale gelen saldırılar nedeniyle saldırıya uğramaktayız.Program, öğrencilerin bilgi birikimini geliştirmek ve ağ güvenliği, kriptografi, DS ve büyük veri analitiğinde uzmanlıklarını geliştirmek için tasarlanmıştır. NACE Merkezi ve BHEF, geleceğin ekonomisinde önemli olabilecek iki beceriye yönelik araştırma yürütmüştür: veri analizi ve siber güvenlik becerileri: Veri bilimcisi, bilgisayar bilimi, matematik ve siber güvenlik alanlarındaki uzmanlık bilgisine sahip bir profesyoneldir. sürekli birbirine bağlı bir dünyada hızla büyüyen bir alan.Neden önemli olduğunu ve hangi veri biliminin onunla ne yapması gerektiğini öğrenin. Makine öğrenmesi ve yapay zeka gibi teknolojilerle uzun yıllar boyunca sayısız güvenlik ürününe girmiştir. Veri bilimi ve siber güvenlik alanında önde gelen uzmanlar, -DS rolüyle ilgili bir dizi konuyu tartışırlar.

Bilgi bölümü, çeşitli veri yönetimi, analitik ve karar destek teknikleri arasındaki ilişkiyi gösterecektir. ve yaygın olarak benimsenen metotlar. İnsanların onlara ihtiyaç duyduğu işleri alabilen otomasyon ve AI ile veri analizi ve siber güvenlik yetenekli çalışanları işe almayı daha kolay bulabilir. Makine öğrenimi araçları birçok uygulamada yaygın olarak kullanılmasına rağmen, siber güvenlik alanındaki gelişmiş analitik büyük patlama henüz gelmemiştir. Ve bu, gelecekteki araçların kopyalanması için ilginç olacak. Parmaklar geçti