SEO

Siber Pazartesi, Black Friday'e ücretli arama harcamasında hakim oldu, ancak AOV gecikmeli

Kaynak: NetElixir

Black Friday ve Cyber ​​Monday'nin bu sene yine rekor belirleyiciler olduğunu biliyoruz ve bununla birlikte, diğer çoğu metrik gibi ücretli arama harcamaları da artmaya devam etti. NetElixir verilerine göre, mobil siparişler geçen yılın beş günü boyunca yüzde 18 arttı. Birkaç erken rapordan alınan bazı önemli ücretli arama trendleri.

Emirler en yüksek Cyber ​​Pazartesi idi, fakat Black Friday AOV'a ulaştı. Cyber ​​Pazartesi, Şükran ve Siber Pazartesi günleri arasındaki satışların yüzde 36'sını oluştururken, perakende satış pazarlama ajansı NetElixir'e göre satışların yüzde 24'ü Black Friday'de gerçekleşti. Bu, geçen sene sırasıyla yüzde 37 ve 23 arasında hafif bir değişim. Ancak, ortalama sipariş değeri (AOV) Siyah Cuma günü 120.17 $ 'dan en yüksek seviyesine ulaştı ve Şükran Günü'nde görülen 115.78 $ AOV'u aştı. Siber Pazartesi günü AOV, Black Friday'den yüzde 24 daha düşük olan 91.40 $ seviyesinde gerçekleşti. Genel olarak, AOV geçen yıla göre yüzde 8,8 oranında düştü. Temel olarak, sepet boyutlarının genellikle daha küçük olduğu mobil dönüşümlerdeki artışa neden olan NetElixir öznitelikleri.

Harcamalar arttı, siparişler yükseldi. Siyah Cuma günü yapılan إعلان harcaması, Kasım ayındaki ortalama günlerden yüzde 81 daha yüksek bir artış gösterdi. Kampanya yönetimi platformu sağlayıcısı Marin Software'e göre, Cyber ​​Pazartesi harcamaları ortalama yüzde 105 daha yüksek bir oranda endekslendi. Tıklamalar Siyah Cuma günü yüzde 53, Siber Pazartesi günü yüzde 40 arttı. Büyük ölçüde mobil cihazlar tarafından teşvik edilen dönüşümler, geçen yıla oranla yüzde 15.33 artmıştır.

Ancak daha yüksek TBM'ler de. Yoğun satış günlerinde dikkat çekmek için eklenen tüm jokeylerle birlikte, reklam fiyatlarının da yükseldiğini görmek şaşırtıcı değil. Reklam harcamalarındaki artışlar ve tıklamalardaki göreceli olarak daha düşük artışlar arasındaki boşluklar, TBM'lerin Kasım ayının önceki bölümlerine kıyasla o günlerde yükseldiğini gösterir. Ve geçen yıla kıyasla, NetElixir, CPC'lerin geçen yıl Şükran Günü ve Siber Pazartesi arasında yüzde 12.3 arttığını keşfetti.

Farklı günler desenleri. Tatil döneminde arama ve satın alma için en yoğun saatler saat 6 ile gece yarısı arasındaydı. Günün son vardiyası, gösterimlerin yüzde 35,49'unu ve siparişlerin yüzde 34,3'ünü oluşturdu. Ancak arkada, öğleden sonra vardı. Gösterimlerin yaklaşık yüzde 32'si ve siparişlerin yüzde 33'ü öğlen ve saat 18.00 arasında üretildi.

Sadece siyah Cuma ve Siber Pazartesi'ye aşağıdaki tablodan bakarak, Black Friday emirleri 6:00 'dan nispeten istikrarlıydı. Yavaş bir iş günü vardı). Ancak, Siber Pazartesi trendi, saat 18: 00-19: 00 saatleri arasında işten sonra daha fazla insanın alışveriş yapmasıyla oldukça farklıydı.

Kaynak: NetElixir

Neden dikkat etmelisiniz? Gündelik veriler, bütçelere ve teklif ayarlamalarına dikkat etmenin önemini vurgulamaktadır. NetElixir, “NetElixir, günlük satışlar içindeki dönüşüm oranlarının ortalama% 832 oranındaki ortalama dönüşüm oranından (% 832) daha yüksek olduğunu belirtti.” (19659007) NetElixir, ücretli aramadan satış büyümesinin, tatil sezonu. Birçok reklamveren, daha fazla tıklama ve dönüşüm payı için mobil hesaplar olarak geçen yıla göre daha düşük ortalama sipariş değerleri görecek. Örneğin, Siber Pazartesi günü mobil cihazlar, geçen yılın yüzde 61'inden, tıklamaların yüzde 49'undan, 2017'nin 44'üne kıyasla ise yüzde 49'luk bir artışla tıklamaların yüzde 67'sini oluşturdu. O cumartesi günü mobil cihazlar, en yüksek sipariş payını yüzde 62 seviyesinde gördü. Perakendeciler için hile yeni mobil müşterileri uzun vadeli, müşterileri tatilden sonra tekrar etmektir.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni, günden güne yönetiyor. Tüm yayınlarımız boyunca editöryal işlemler. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Alanı ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.