SEO

Sigorta Acentası Organik SEO Versus Sigorta Acenteliği PPC Kampanyaları

Sigorta acenteleri, organik sigorta acentesi SEO'nun Tıklama Başına Ödeme (PPC) kampanyalarının farklılıkları ve göreceli etkinliği hakkında kafa karışık olabilir. Hem organik SEO hem de PPC hakkında konuştuğunuzda, bunlara toplu olarak sigorta acentesi arama motoru pazarlaması olarak bahsedilecektir. Wikipedia'ya göre "Arama motoru pazarlamacılığı veya SEM", arama motoru optimizasyon sayfalarını, ücretli yerleşimi, içeriğe dayalı reklamcılığı ve ödeme yöntemini kullanarak arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) görünürlüklerini artırarak web sitelerini tanıtmayı amaçlayan bir İnternet pazarlama biçimidir. içerme." Bu nedenle organik SEO aslında daha geniş bir sigorta acentesi arama motoru pazarlaması (SEM) tanımının daha dar bir alt kümesidir, bu da ücretli dahil edilmeyi gerektirmez.

Organik SEO, ücretli bir إعلان yerleşimi yerine yalnızca alaka düzeyine dayanmaktadır. Tıklama Başına Ödeme Kampanyaları, bir sigorta kuruluşunun iş kitaplarına almanca anahtar kelimeleri seçtiği ve daha sonra, PPC reklamlarında olası tıklamaları her ödediği zaman ödediği bir teklif ve yerleşim stratejisine odaklanır. Bu reklamlar, organik arama sonuçları sayfasının (SERP) üst ve yanlarında görünür. Bugün, ajans web pazarlamacıları, arama motoru pazarlama stratejilerini belirlerken, bu sırayla Google ve Bing ile ilgilidir. Bunun nedeni, Google ve Bing’in şimdiye kadarki en büyük arama motoru pazar payını içermesidir.

Organik arama motoru pazarlaması kampanyalarının avantajı, yinelenen bir PPC ücreti olmadığı fikrine dayanmaktadır. Acenteler bazen bu ücretlerin ne kadar yüksekte çalışabileceğine şaşırırlar. Örneğin, bu yazıdan yola çıkarak, Google'ın anahtar kelime araçları, "Florida iş sigortası" uzun kuyruk anahtar kelimesi için yaklaşık 2,900 aylık arama olduğunu tahmin ediyor. Ayrıca, bu aramayla ilgili bir PPC tıklamasının ortalama 2,25 TL civarında olacağı tahmin edilmektedir. Açıkçası, bir ajans istekli olsaydı, bu tıklamaların çoğunu tekelinde tutabilirler, ancak potansiyel olarak yüksek bir aylık fiyat etiketi olabilirler. Ancak organik bir kampanyayla, tıklama başına ücret yoktur.

Sigorta acentesi sosyal medya pazarlaması, arama motoru pazarlama kampanyalarına yeni bir unsur ekliyor. YouTube, Twitter, Stumble Upon ve makale dizinlerindeki içerik, aracı ve komisyoncu web sitesi trafiği, maruz kalma ve alaka düzeyi açısından son derece önemlidir. Bunlar, sigorta acentesi PPC kampanyaları için bir gereklilik olmasa da, özellikle sigorta acentesi SEO ile ilgili organik kampanyaların kilit yapı taşlarını oluşturuyor. Okyanusu kaynatıp tek bir sonuca varırsak, sigorta acentesi arama motoru pazarlaması kampanyaları için en iyi uygulamalar, uyumlu bir sosyal medya pazarlama stratejisi de dahil olmak üzere, bilinçli bir organik SEO stratejisi gerektirirken, bir PPC kampanyası isteğe bağlı olabilir ve seçiliyse, yatırım geri dönüşü için çok yakından izlenmelidir. Sonuç olarak, herhangi bir web pazarlama stratejisinin hedefi, yetkili sigorta acentesi kuruluşlarını acente satış hunisine yönlendirmektir.