قاعدة البيانات

Sigorta Şirketi Derecelendirme ve XML Formatı

Kapsamlı, özelleştirilmiş bir sigorta şirketi derecelendirme paketi, acentelerin belirli sigorta gereksinimlerine sahip farklı endüstriler için en iyi fiyatları sunmalarını sağlar. Bu sigorta şirketi derecelendirmelerinin bu bilgileri gerektiren kişilere ulaştırılması, öncelikli olarak XML formatlama kullanılarak yapılmaktadır. XML aslında hiçbir şey yapmaz; Verileri taşımak ve saklamak için özel olarak tasarlanmıştı. Yaptığı şey, Genel Kullanıcıları (MGA), Program Yöneticilerini ve Sigorta Taşıyıcılarını son kullanıcılara hızlı ve verimli bir şekilde bilgi iletmek için daha verimli ve uygun maliyetli bir yol sağlamaktır.

XML, içeriğin teslim edilmesini basitleştiriyor

XML, günümüzde yapılandırılmış bilgilerin paylaşılması için en yaygın kullanılan biçimlerden biri: insanlar arasında, bilgisayarlar arasında ve insanlar arasında, hem yerel hem de ağlar arasında. HTML'ye aşina olanlar, XML'in çok benzer olduğunu görebilir. Ancak, XML'in sözdizimi kuralları katıdır: XML araçları, hata içeren dosyaları işlemez, bunun yerine, kullanıcı hata mesajlarını, bunları düzeltebilecekleri şekilde verir (bu, neredeyse tüm XML belgelerinin, bilgisayar yazılımı tarafından güvenilir bir şekilde işlenebileceği anlamına gelir).

Bu anahtar bir bileşendir çünkü XML'in okunabilirliği (metin tabanlı bir biçimdir) ve XML'de öğe ve öznitelik adlarının varlığı, bir XML belgesine bakan kişilerin genellikle biçimi anlamaya başlayabilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, kullanıcıların hatalarını hızlı ve kolay bir şekilde bulmasına da yardımcı olur.). XML, HTML'nin yerini almazdı; HTML, XML tetikleyicilerinin verilerini görüntülemek için tasarlanmıştır.

XML hızla standart haline geldi

XML, Evrensel İş Dili (UBL) gibi pek çok standardın temeli; Ev elektroniği için kullanılan Evrensel Tak ve Çalıştır (UPnP); ODF ve OOXML gibi kelime işlem biçimleri; SVG gibi grafik formatları; XMLRPC ve Web Servisleri ile iletişim için kullanılır ve doğrudan cep telefonu da dahil olmak üzere bilgisayar programlama dilleri ve veri tabanları tarafından desteklenir.

Örneğin, bir bilgisayardaki bir simgeyi çift tıklatarak masaüstü (simge SVG ile çizilmiş olabilir), bir XML mesajının masaüstünün bir bileşeninden diğerine gönderilmesi olasılığı vardır. . Karşılaştırma yapmak gerekirse, tamir edilecek bir araba alırken, motorun bilgisayarı mekanik arıza teşhis sistemlerine XML gönderir. XML'in yaşıdır ve varlığı her yerde bulunabilir.

Ajanslar için sigorta şirketi reytinglerinin alınması için basit bir çözüm, tüketicilerle hangi bilgilerin paylaşılacağına karar vermek.