SEO

Sıralamanızı artırmak için Beş Fantastik SEO İpuçları

Bir web siteniz varsa ve mümkün olan en iyi sonuçları almak istiyorsanız, ucuz SEO paketlerinden birine para atmadan önce bu harika ipuçlarını deneyin. Bu üç kolay tekniği uygulayarak sıralamalarınızı çatıya gönderebilirsiniz:

1) Başlık Etiketleri: Başlık etiketlerinizi optimize etmek, sayfanızın optimizasyonunun anahtarıdır, ancak birçok kişi ve hatta SEO şirketleri bunu yapmayı unutmaktadır! Eski günlerde meta etiketleri anahtar kelimelerle "doldurmak" mümkündü, ancak şimdi arama motorları sizi ciddi şekilde cezalandıracak ve bu nedenle sayfa başına en çok üç taneye yapışacak.

2) Alan Adı: URL’nizdeki anahtar kelimeniz de dahil olmak üzere, arama motorları algoritmasında son zamanlarda artan bir önem kazanmıştır. Bu, bir şekilde talihsiz bir durumdur. Çünkü bu, kullanıcıların sıralamalarını almaya çalışırken alan adlarıyla artık yaratıcı olmalarına yol açmıştır. . Alan adınıza bir veya daha fazla anahtar kelime eklemek istiyorsanız, bu, arama sonucu sıralamanızı artırmanıza yardımcı olabilir, ancak ziyaretçinin kullanılabilirliğini feda etmeyin. Algoritmanın herhangi bir zamanda değişebileceğini unutmayın ancak alan adınız olamaz!

3) Alt Etiketler: görüntüler, video ve diğer multimedya SEO için giderek daha önemli hale geliyor. Bundan yararlanmak için, mümkün olduğunda Alt etiketlerinizi her zaman anahtar kelimelerle optimize ettiğinizden emin olun. Alt etiketlerinizi asla "doldurmaz" ancak bu durum, kötü bir kullanıcı deneyimine ve arama motorlarının ceza almasına yol açabilir.

4) Anahtar Kelime Yoğunluğu: Anahtar kelime yoğunluğunuz genellikle% 1 civarında olmalıdır, asla web sitenizin içeriğini sadece arama motoru optimizasyonu için yazmayın. Anahtar kelime yoğunluğunu yaklaşık% 1 seviyesinde tutmaya çalışın, ancak daha da önemlisi, SEO sonuçlarınızı iyileştirmek için değerli ve iyi yazılmış kullanıcı içeriği sağlayın.

5) Siyah Şapkayı kullanmayın: En iyi şirketler bile "siyah şapka teknikleri" denen hile yapmaya çalışabilirler. Arama motoru sonuçlarınızda size hızlı bir artış sağlayabilecek olsa da, her zaman geçicidir. Arama motorları her zaman yaptığınız şeylere yetişecek ve web sitenizi daha düşük veya daha düşük bir alanda bulacaksınız.