SEO

Sıralamanızı Geliştirmek İçin En Olağanüstü 15 Yerel SEO Araçları

Yerel SEO'nun Önemi

Yerel SEO, özellikle yerel müşterilerin işine dayanan küçük ölçekli orta ölçekli bir şirketseniz SEO stratejinizin önemli bir parçasıdır. NAP'nizi (isim, adres ve telefon numarası) çeşitli yerel dizinlere göndermek için anahtar kelimelerinizi kullanarak içeriğinizi optimize etmenize yardımcı olacak pek çok farklı strateji vardır. Yerel SEO çalışmalarınızın tümünü düzenlemenize, düzenleyebilmenize ve izlemenize yardımcı olmak için, bu yerel SEO araçlarından faydalanmalısınız.

Aşağıdakiler, bazıları son derece kullanışlı olan, bazıları da küçük olan 15 farklı yerel SEO aracıdır. maliyeti ve bazıları da ücretsizdir.

1. Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Bu araç, yerel SEO anahtar kelimelerinizi güçlendirmek için çalışır. Anahtar kelime araştırma aşamasında, belirli anahtar kelimeler için trafiği belirleyebileceğiniz gibi, yerel aramalara dayalı yeni yerel anahtar kelimeleri de bulabilirsiniz. Anahtar Kelime Planlayıcı aracı, coğrafi bölgelere göre araştırma yapmanıza bile izin verir. Sadece yerel SEO anahtar kelime çabaları için yararlı bir araç değil, önyükleme için ücretsiz ve tartışmasız en kullanışlı ücretsiz SEO araçlarından biri de mevcut.

2. SEOProfiler

Bir web sitesi denetim aracı, web sitesi sayfası optimizasyonu, kötü geri bağlantıları belirleyen bir link dezenfeksiyon aracı, güçlü yerel anahtar kelimeleri belirleme yeteneği ve hatta gibi özellikleri içerdiği için, SEOProfiler uygulamasında kullanabileceğiniz en güçlü yerel SEO araçları özelleştirilebilir PDF raporları.

3. Moz Local

Moz Local, kullanıcıların yerel girişleri yönetmelerine ve listeleme gönderimlerini talep etmelerine ve doğrulamalarına izin veren basit bir yerel giriş yönetimi aracıdır. Araç ayrıca, işletmelerin görünür olduğundan emin olmak için giriş listelerine yardımcı olmak üzere veri toplayıcılarla da çalışır. Ek olarak, araç atıflarınızı tarayacak ve yerel SEO'nuzu incitebilecek bulduğu herhangi bir hatayı size bildirecektir. Moz Local, hangi kategorilerin altında bulunduğunuz ve alıntılarınız için hangi tür medyanın kullanıldığıyla ilgili bir özet verecektir.

4. BuzzStream

BuzzStream yerel geri dönüşler için bir araçtır, çünkü yerel ağızdan gelen trafiği yönlendirmeye yardımcı olmak ve markanızın yerel farkındalığını arttırmak için yerel etkileyicileri tanımlamanıza yardımcı olur. Araç ayrıca içerik tanıtımı ve dijital PR için de etkilidir.

5. SEOPressor

SEOPressor sitenizin genel SEO gücünü puanlayan ve bunu nasıl geliştirebileceğinize dair rehberlik ve öneriler sağlayan bir araçtır ve bu da özellikle bunun için oluşturulmamış olsa bile yerel SEO'nuza yardımcı olur. Özellikle yararlı olan, belirli şekillerde optimize edilmesi gereken herhangi bir sayfayı size bildirecek olan denetim özelliğidir. Bu, SEOPressor'u küçük işletmeler için en iyi SEO araçlarından biri olarak alan bir özelliktir.

6. Whitespark Local Citation Finder

Yatırım yapabileceğiniz en kapsamlı yerel liste yönetim aracı Whitespark Local Citation Finder'dır. Temel yerel listeleme yönetimine ek olarak, araç, yerel SEO sıralamalarını iyileştirmek için işletmenizi listelemeniz gereken yerleri bulur. Ayrıca müşteri geri bildirimlerini ve çevrimiçi yorumları toplama, bir şehir tarafından yerel arama sıralamalarını izleme, bağlantı fırsatları oluşturma ve daha fazlasını keşfetme yeteneği gibi bir dizi ek özelliğe de sahiptir.

7. Synup

Senkronizasyon, NAP'ınızı yerel dizinlere göndermek için kullanışlıdır. Yerel girişlerinizi kolayca yönetmenizi ve listelerinizi ve NAP verilerinizi incelemenizi ve analiz etmenizi sağlayan bir araçtır. Sahip olabileceğiniz en kapsamlı dizin listelerinden biridir ve NAP'ınızı listelere eklemek ve varolan listelerde yanlış verileri düzeltmek için varolan kimlik bilgileriniz olup olmadığını görmek için listeleri denetlemenize izin verir.

8. Screaming Frog

Screaming Frog, yerel SEO sıralamanızın zarar görmesini önlemek için herhangi bir kopuk bağlantı bulmanıza yardımcı olmanın yanı sıra web sitesinin HTML ve Meta Verilerini denetlemenize ve dizine eklemenize yardımcı olur. Aynı zamanda mevcut olan gelişmiş özellikler vardır, ancak bir fiyat için.

9. Serplify

Serplify, sıralamak istediğiniz alan adlarını ve konumlarını ekleyerek ve her anahtar kelime için otomatik olarak optimize edilmiş benzersiz içerik sayfalarını otomatik olarak ekleyerek ve otomatik olarak ekleyerek Google'ın sonuç sayfalarında bir sayfa sıralamasına ulaşmanıza yardımcı olacak bir web yazılımıdır. Kitle indeksleme, içeriğinizi optimize etme ve sendikasyon.

10. Yerel SEO Kontrol Listesi

Bu araç yerel SEO sıralamalarınızı artırabileceğinizi garanti edecektir. Bu araç, sitenizi optimize etmenize ve blogunuzu, sayfa SEO'nuzu, sosyal medyanızı ve daha fazlasını geliştirerek sıralamanızı artırmanıza yardımcı olacak özel görevleri detaylandıran 40 farklı seçenek sunuyor.

11. Upcity Free Website Analyzer

UpCity temelde bir SEO rapor kartıdır. Sayfanın her yönünü analiz edeceğinden, web sitenizi göndermeniz yeterlidir. Böylece, sayfanızı rakiplerinize göre karşılaştıran toplam 100 puan elde edilir.

12. ReviewTrackers

ReviewTrackers, işletmenizin müşteri yorumlarını izleyen bir araçtır. Yerel SEO stratejinizde büyük bir rol oynar, itibarınızı belirtmez, bu aracı çok kullanışlı kılar. Temel olarak, markanızın bilinirliğini ve farkındalığını belirlemek için kullanabileceğiniz 70'den fazla inceleme sitesinden çevrimiçi incelemeler ve geri bildirimler toplar.

13. Copyscape

Hiçbir şey sitenize kopyalanan içerikten daha fazla zarar veremez. Yinelenen içerik, normal SEO ve yerel SEO için sıralamanıza zarar vermenin bir yoludur. İster içeriğinizin tamamen orijinal olduğundan emin olmak için içeriğinizi Copyscape'ten geçirin, isterse kendi sitenizden kopyalanmış içerik olsun ya da sitenizin dışındaki başka bir kaynaktan kopyalanan içerik olsun, intihalden kaçınmalısınız.

14. PageSpeed ​​Insights

Web sayfalarınızın yüklenme hızı, yerel SEO sıralamalarınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Sayfalarınız ne kadar yavaş olursa, ziyaretçilerin sayfanızda kalma olasılığı daha az olur. Bu, hemen çıkma oranınızı etkileyebilir ve bu da sıralamalarınızı olumsuz etkileyebilir. PageSpeed ​​Insights yalnızca sitenizin yüklenme sürelerini değil, aynı zamanda nasıl geliştirileceğine dair önerilerde bulunacaktır.

15. Ahrefs

Ahrefs, istediğiniz herhangi bir web sitesi için ayrıntılı bir backlink profili sağlayarak yerel SEO stratejinize yardımcı olabilir. Bu, sitenize kimin bağlantı kurduğunu, geri bağlantılar için ne tür bir metin kullandığını ve geri bağlantılarınızın ne kadar güçlü olduğunu görmenize olanak tanır. Ayrıca rakiplerin geri dönüşlerinin gücünü kontrol etmenizi sağlar. Aracı dünya çapında binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

SEO, bu nedenle, online pazarlama çabalarının başarısı için son derece önemlidir, bu pazarlamacılar, yerel SEO araçları dahil olmak üzere çeşitli SEO araçları uygulamak, bazıları olabilir SEO çabalarını izlemek, ölçmek ve analiz etmek için ücretsiz bulundu. Zaten Google Analytics gibi daha sık kullanılan SEO araçlarını da kullanıyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, yerel SEO çalışmalarınızı da unutmamanız önemlidir.

Bu yerel SEO araçlarını kullanarak, yerel SEO stratejilerini kullanmanın yanı sıra bunları takip etmenizi ve performansı ölçmenizi sağlar. Yerel SEO çalışmalarınızın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak için.