SEO

Site bağlantıları ipucu: Site bağlantısı açıklamalarınızı veya Google’ı ayarlayın, Bing Ads bunu dinamik olarak yapabilir

Hesaplarınızda tanımları olmayan manuel site bağlantılarınız varsa, yalnız değilsiniz. Ancak şimdi bu manuel açıklamaları eklemeye başlamanın tam zamanı. İşte bu yüzden

Dinamik site bağlantıları, hem Google Reklamlarında hem de Bing Reklamlarında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Manuel site bağlantıları ayarlamadıysanız, reklamlarınızla birlikte gösterilebilirler.

Ancak, bir bükülme var.

Motorlar yalnızca site bağlantısı metni eklediğinizde (köprülenmiş kısım) dinamik olarak oluşturulmuş açıklamalar gösterebilir. – ve eşlik etmeyen açıklamalara – – hesaplarınızda.

Solopress arama başkanı Glenn Eckett etkileyici sonuçlardan daha az çıktıyla gösterilen dinamik site bağlantısı açıklamalarının örneklerini fark etti. Dinamik bir site bağlantısı açıklaması, “Ürünün Açıklaması” nı kontrol edin. en. ”Yuck.

Manuel site bağlantısı açıklamaları ilk kez tanıtıldığında, genellikle yalnızca marka sorgularındaki reklamlarla gösterildi. (Aslen, Google, hesaptaki diğer reklamlardan site bağlantısı açıklamaları çıkardı.) Sonuç olarak, birçok reklamveren, marka dışı kampanyalarında site bağlantısı açıklamaları oluşturmak için zaman kaybetmedi.

Times değişti ve şimdi görmek çok yaygın. tüm markalı olmayan sorgularda en üst sıradaki açıklamalara sahip tam site bağlantıları.

Reklamlarınızla birlikte gösterilen dinamik site bağlantısı bilgilerinin olup olmadığını hızlı bir şekilde kontrol etmek için Google Reklamlar’daki Otomatik Uzantı raporlarına bakın ve Bing Ads.

Dinamik site bağlantısı açıklamalarının reklamlarınızla gösterilmesini engellemek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

  1. Tüm manuel site bağlantılarınızı açıklamalarla doldurun. Bu tavsiye edilir, çünkü Google ve Bing bir hesapta mevcut olduklarında manuel olarak eklenmiş site bağlantısı metnini ve açıklamalarını göstereceklerdir. Önemli olan Google, إعلان uzantılarının reklam sıralaması hesaplamalarında beklenen etkisine neden olur. Dinamik site bağlantılarından çıkmayı tercih ederseniz (seçenek iki, aşağıda açıklanan) ve tam manuel site bağlantılarına sahip değilseniz, reklam sıralamasını etkileyebilir ve performansı etkileyebilir.
  2. Dinamik site bağlantılarından çıkmayı Bu, çoğu hesap için önerilmez (istisnalar vardır). Bununla birlikte, manuel site bağlantısı açıklamalarını doldurma konusunda çalışırken bunu geçici bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Reklam sıralaması sonuçları nedeniyle uzun vadeli bir seçim değildir.
    • Ayrılmak istiyorsanız, işte size göre: Bing Ads'ta destek varsa veya varsa hesabınızla iletişime geçmeniz gerekir. Google Reklamları’nın kapsam dışında bırakılması kullanıcı arayüzünde, ancak bulunması zor. Reklamlar ve uzantılar penceresindeki Otomatik Uzantılar sekmesinden, en sağdaki üç nokta menü simgesine tıklayın ve Gelişmiş seçenekler'i seçin. Hesap seviyesinden çıkabilirsiniz veya daha iyi ayarlanmış bir yaklaşım arıyorsanız, kampanyayı veya reklam grubu seviyesini seçebilirsiniz.

نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Third Door Media'nın Genel Yayın Yönetmeni, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yönetir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.