SEO

Sitenizdeki Anahtar Kelimeler

Bu makaleyi anahtar kelimelerle ilgili yazmaya karar verdim çünkü bazı web yöneticileri doğru yazılan içeriğin değerini küçümsüyor gibi görünüyor. Arama motorları sitenizi bir kategori, alt kategori ve alt alt kategoriye (ve eğer yapabilirlerse) karar vermeli ve yönlendirmelidir. Örneğin, nargile satıyorsanız, siteniz muhtemelen "orta doğu", "nargile" ve belki başka nişler olarak kategorize edilecektir.

Bu yapıldı, çünkü modern arama motorları bilmek istiyor, size bağlanan sitelerin, ilgili bir konudan. İlgili linkler çok daha fazla "ağırlık" taşıyor – arama sonuçlarındaki konumunuzu, ilişkili olmayan bir bağlantıdan daha fazla artırıyor.

Bu arama motorlarının sitenizi kategorize edebilmesinin tek yolu, sitenizdeki kelimeleri tanımaktır. Hangi kelimelerin daha fazla oranda ortaya çıktığı, 1., 2., 3. ve daha sonraki yerlerde hangi kelimelerin olduğu. Yani, bir web yöneticisi olarak, farkında olmak zorundasınız ki, bu kelimeleri dikkatle seçmek sizin görevinizdir.

Başlıklar, başlıklar, metin – her şey nişinizde olmalı ve konunuzla ilgili olduğunu düşündüğünüz anahtar kelimeler içeriyor. Örneğin, genel nargile mağazası "nargile", "şeyha", "odun kömürü", "tütün" vb. Kelimeleri içerecektir. Bu anahtar kelimelere göre, arama motoru bu sitenin neyle ilgili olduğunu anlamaya çalışacak ve derecelendirmesini hesaplayacaktır. Ancak lütfen, "anahtar kelime doldurma" kelimesinin (metne çok fazla anahtar kelime eklemek) sizi incitebileceğine dikkat edin. Önerilen anahtar kelime yoğunluğu metnin yaklaşık% 3-4'dür.

Anahtar kelime yoğunluğunuzu analiz etmenize yardımcı olan Google Web Yöneticisi adlı harika bir araç var. Onu kullan, ve sen, sürpriz olmayan sürprizlere sahip olmayacaksın. İşte kolayca gerçekleşebilecek bazı hata örnekleri:

# 1 Sitelerimden birinin kullanıcının bir ülke seçmesine izin veren birleşik kutusu vardı. Ülke listesinde yaklaşık 19 ada "* Island" veya "* Islands" var. Bu şekilde, sitemin ilk öncelikli anahtar kelimesi "ada" idi ve adalara neyle ilgili herhangi bir ilişki yoktu.

# 2 Sitelerimden birinde farklı ülke bayrakları içeren çeşitli resimler içeren bir çevirmen eklentisi vardı. Bir kullanıcı bu bayrağı tıkladıysa – geçerli bir sayfanın çevirisini alırdı. Sorun şu ki, her bir bayrak, "flag_en", "flag_de", "flag_it" vb. Gibi değerlerle "alt" bir etikete sahipti. Bu menü tüm sayfalarımda görüntülendi ve çeşitli diller açıldı. Sitemde "flag" kelimesinin en önemli ikinci anahtar kelimesini oluşturdum. Kötü değil mi?

# 3 Arkadaşımın, her biri Adobe Flash'ın yüklü olup olmadığını kontrol eden çeşitli flash gadget'lar içeren bir site vardı. Bu şekilde, 3 önemli anahtar kelimesi, "saçma" olan "Adobe", "Flash", "Oyuncu" idi.

Sitenizi dikkatli bir şekilde planlamayı unutmayın, hangi anahtar kelimeleri domine etmek istediğinizi düşünün, bunları başlıklar, başlıklar halinde koyun, resimlerdeki "alt" etiketini unutma (örneğin # 2 örneğimizde gördüğümüz gibi – bunlar eşit derecede eşittir) önemli), doldurmayı önlemek için anahtar kelime yoğunluğunu kontrol edin (bu amaçla, bulunması kolay çevrimiçi araçlar var) ve kendinize bir Google Web Yöneticisi paneli edinin. Sitenizin SEO koşulunu takip etmenize yardımcı olur.