التسويق الرقمي

SMART Board – Dijital, İnteraktif Beyaz Tahta Kullanmanın Artıları ve Eksileri (Sınıfta)

Okuldaki bilgisayar laboratuarında öğretmek için akıllı tahta kullandık. Temel olarak, bir SMART board dijital projektörün / LCD Projektör görüntüsünüzü yazabileceğiniz etkileşimli bir beyaz tahtaya dönüştürür.

SMART Board, bilgisayarınıza bağlı, dokunmaya duyarlı, dev bir ekrandır. Dijital projektörünüzü bilgisayar ekranını SMART board üzerine görüntülemek için kullanıyorsunuz ve yazılım bilgisayarınız ile dokunmanıza ve etkileşime geçmenize izin veriyor.

Gittikçe daha fazla okul yönetimi ve öğretmen veri projektörlerine yatırım yaparken, SMART Board'ların iyi bir yatırım olup olmadığı sorusunu soruyor. Sonuçta, sezgisel bir dokunuş arayüzü ve dijital belgeler (dijital mürekkeple) üzerine yazabilmek, karatahtaların, yazı tahtası kağıdının ve tepegöz projektörlerin ötesine geçmemize yardımcı olacak.

Artıları

 • SMART Board ile, herhangi bir uygulamayı dokunmatik panelden kontrol edebilirsiniz. Böylece, bilgisayar klavyesinin arkasından çalışmak yerine, siz (veya öğrencileriniz) sınıfın önünde, ekranla fiziksel olarak etkileşimde olabilirsiniz.
 • Dijital olarak yazmak için 4 işaretleyiciden veya silgiden herhangi birini kullanabilirsiniz. uygulamalar, web sayfaları veya hareketli videoların üzerine mürekkep SMART board hala kalemlerinizi kaybederseniz çalışır. (4 renkli kalem tutucu ve bir silgi vardır. Kalemi yuvadan kaldırdığınızda, rengi veya silgiyi seçer. Ekrana dokunduğunuzda, seçilen rengi veya silgiyi kullanır.)
 • Diğer dijital mürekkep yazılım uygulamalarını kullanarak çalışmanızı bir defter dosyasına kaydedebilir ve el yazınızı metne dönüştürebilirsiniz.

 • Dezavantajları

  • Yazması zor. Dijital mürekkeple ilgili en büyük hayal kırıklığı, bir SMART Board'un öne monte edilmiş bir projeksiyon perdesi olması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu, veri projektörünüzün ekranın önünde kurulduğu anlamına gelir (bir tepegöz projektörü gibi). Bu, projektör ve ekran arasında durduğunuzda, ekranda yazmaya çalıştığınız yerde ekrana gölge çizdiğiniz anlamına gelir. Elbette, ekrana dokunarak programlarla etkileşimde bulunmak harikaydı, ancak notları yazmak zordu çünkü görüntüyü sürekli olarak engelliyordunuz.
  • düzgün bir şekilde yazmak zor. Dürüst olmak gerekirse, el yazımızın SMART Board'da ortaya çıkması biraz hayal kırıklığı yarattı. Diğer dijital kalemlerle (yani kalemle) yaşadığımız deneyimlerden daha iyi, ancak el yazısı hala büyük, bloklu ve dağınıktı. Kendinizi eğitmeniz gereken şeylerden biri, SMART Board'a yaslanmamaktır. Bir kara tahtaya veya beyaz tahtaya yazdığınızda, genellikle avucunuzun kenarını tahtaya yaslarsınız. Bunu bir dokunmatik ekranda yaparsanız, imleç avucunuza atlar ve çalışmaz. Sadece kalemin ucunu kullanarak yazmak için kendinizi eğitmek zorundasınız. Anahtar fikirlerin altını çizmek veya daire içine almak istiyorsak, işaretleyici iyi çalıştı, ancak 12 noktalı, çift aralıklı bir Word Belgesini düzenlemek veya düzeltmek istiyorsanız, kontrolü almakta zorlanacaksınız.
  • Klavyeden ekrana ileri geri gitmeniz gerekiyor. SMART board'a dokunarak web tarayıcımızı başlatabiliriz, ancak web sitesi adresini girme zamanı geldiğinde, URL'yi yazmak için masaya geri dönmemiz gerekti.
  • pahalı. Bir SMART Board'un Toplam Sahip Olma Maliyeti, sınıf öğretmeni için engelleyici olabilir. 77 perakende maliyeti? (195.6cm) ön projeksiyonlu SMART Board İnteraktif beyaz tahta, SMARTer Kids Foundation of Canada'dan 1399 ABD Doları (USD) tutarındadır. (www.SmarterKids.org)
  • Kendi veri projektörünüzü sağlamanız gerekiyor. Yeni, düzgün bir projektör yaklaşık 500 – 1000 dolar arasında olacak. SMART Board sadece dev bir dokunmatik yüzeydir. Görüntüyü akıllı tahtada görüntülemek için kendi projektörünüzü sağlamanız gerekir. (Yazılım, bağlantı kabloları ve stand dahil edilmiştir.)
  • Kabloları ve sınıftaki açma tehlikelerini ortadan kaldırmak için bir kablosuz bağlantıya (199 USD) yükseltmek isteyebilirsiniz. Ekran görüntüsü ve SMART Board dokunmatik ekranı hizalanmış olabilir. Bu, bir düğmeyi tıklattığınızda, fare işaretçisinin bir kaç santim yan göründüğü anlamına gelir. Dersi kesecek olan donanımınızı yeniden hizalamanız gerekecek.