SEO

SMO'nun Büyümesi

SEO veya arama motoru optimizasyonu, içeriğinizin Google, Bind, Yahoo ve benzeri pek çok arama motorunda görünmesine yardımcı olan bir işlemdir. SEO, web sitenize daha fazla trafik alan arama motoru sonuçlarında görünmesini sağlayabilecek bir işlemdir. SEO esas olarak anahtar kelimelere dayanmaktadır. Anahtar kelimeleri içeriğiniz boyunca dağıtma şekliniz, belirli anahtar kelimelerle aranırsa, web sitenizin çeşitli arama motoru sonuçlarında görünme şansını arttırır. Sitenizin SEO'sunun daha iyi olduğu söylenir, daha iyi, arama motorlarında etki yarattığı söylenir. Makaleden görsel, video veya podcast'e kadar her içerikte olabilir, arka planda yapılan iyi SEO ile en iyi arama sonuçlarında görünebilir.

Birkaç gün önce şirketler SEO web sitelerinin görünmesini sağlayacak tek yol olduğunu düşünüyordu. En iyi arama sonuçlarında. Ancak bu gün, sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla birlikte, her işyerinin ana odağı, sosyal paylaşım sitelerine geçti. Sonuç olarak, SEO, SMO, Social Media Optimization ile değiştirildi. Facebook, Twitter, YouTube veya LinkedIn gibi herhangi bir sosyal medya platformu olabilir, her siteye özel SMO vardır. SMO, temelde, web sitenizin içeriğinin farklı sosyal medya ağlarında paylaşıldığı ve sonuç olarak sitenizin daha fazla isabet aldığı bir yöntemdir.

Sosyal medya optimizasyonunun avantajları : Daha fazla insanın katılımıyla Farklı sosyal paylaşım sitelerinde, sosyal medyanın en büyük web kullanıcısı topluluğunun evi olduğu söylenebilir. Sadece Facebook'un 600 milyondan fazla aktif kullanıcısı var, ardından Twitter'ı 200 milyon kullanıcıyla takip ediyor. Aşağıda verilenler, SMO'nun farklı işletmeler için avantajlarıdır:

 • SMO, web sitenize giderek daha fazla trafik çekmesinde yardımcı olur.
 • SMO'nun yardımıyla hizmetleriniz ve ürünleriniz için ağızdan söz oluşturabilirsiniz
 • İşletme web siteniz ek dikkat, erişilebilirlik ve görünürlük sağlayabilir.
 • SMO gelen bağlantı oranlarını artırıyor.
 • Web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir.
 • doğrudan satış oranınızı etkileyebilecek farkındalık

Web siteniz için iyi bir SMO için ipuçları : SMO planlarınız için bunları kullanabilmeniz için bazı ipuçları.

 • Farklı sosyal paylaşım sitelerinde düzenli olmalısınız. Sosyal medya profilleriniz aracılığıyla mevcut ve potansiyel tüketicilerinizle doğrudan bağlantı kurabilirsiniz.
 • Web sitenizin sayfalarına işaretleme ve etiketleme koymalısınız.
 • Web tasarımcınızdan, kolay bağlantı yöntemleri kullanmasını isteyin. farklı sosyal medya platformlarından düzenli güncellemeler yayınlayın
 • Sosyal medyada yorumlar yayınlanırken, kullanıcıların ilgisini çekmek için kullanıcılarla iletişim kurmalısınız.
 • Sitenizi tanıtmak için düzenli olarak blog yazmayı unutmayın.

SMO veya sosyal medya optimizasyon püf noktaları hakkında daha fazla bilgi için http://www.evontech.com/search-and-content-indexing.html 'ı ziyaret edin.