SEO

SMXperts – Sayfa Hızı, Site Taşıma ve Taramayı Sorma

Ask bir SMXpert dizisi, Seattle'daki SMX Advanced 2018 oturumları sırasında tutulan soruları ve cevap (Q & A) segmentini devam ettiriyor.

Bugünün Soru ve Cevapları Gelişmiş Teknik SEO: Şema ve Yapılandırılmış Veri, JavaScript ] Bill Slawski, Mike Arnesen ve Patrick Stox ile oturum.

Bill Slawski, Go Fish Digital

Soru: D o, Google'ın uzmanlar tarafından oluşturulan Schema uzantılarını kullanacağını düşünüyor musunuz?

Bill: Konu var Konu uzmanları ve Şema oluşturma konusunda uzmanlar vardır ve ideal olarak bir uzatma her iki uzman türünü de içerecektir. Schema'ya uzantıları okumak için, Schema.org'da özellikle buradaki uzantılar hakkında bir sayfa var.

Alanlarında uzmanlar var. İşte, Finansal İş Endüstrisi Ontolojisi hakkında bir Şema uzantısı örneği. Burada, tuğla ve harç mağazalarına barkodlar getiren organizasyon olan GS1'den bir başka örnek var. Bir e-ticaret sitesi çalıştırıyorsanız, GS1 demosunu ziyaret etmeniz önerilir.

Soru: Schema'yı ne zaman kullanmam gerekir?

Bill: Şema, Sitenizde bir sitenin okunabilir bir şekilde kullanılması, sitenizdeki XML site haritasının kullanılması gibi bir HTML site haritasına bir alternatiftir. Bir HTML site haritasından ve XML site haritasından gelen bilgilerin tutarlı olması gerektiği gibi, Schema kelime bilgisi ve bir sayfada kullandığınız HTML de tutarlı olmalıdır.

Şema kullanımı, bir site sahibinin, siteyi ve içerdiği içerik için uygun olan belirli Şema sözcükleri üzerinde çalışmış konu uzmanları tarafından kabul edilen veri tanımlarını kullanarak, bir arama motoruna anlamlı olabilecek şekilde site.

Aşağıdaki slaytta örnek, bir turistik çekim varlığı için JSON-LD kullanan Şema Kelime bilgisini göstermektedir. Schema ile, arama motorlarına sayfalarınızda görünen varlıklar hakkında bilgi veriyorsunuz ve onlara yazdığınız varlıkları tanımlamayı kolaylaştıran önemli bilgiler veriyorsunuz.

Sayfalarınızın içeriğini bu şekilde kapsayacak şekilde sunulması, bu konuya kesin bir vurgu getiriyor. sayfalarınızı, arama motorlarına sayfanızın neyle ilgili olduğunu daha iyi anlayabilecek ve bu da bir arama motorunun sayfalarınızda yazdığınız varlıklar ve kavramlarla ilgilenen kişileri getirme olasılığını artıracak şekilde. Bu örnekteki Şema Hyde Park hakkındadır ve arama motorunun sayfanın tam olarak varlığını tanımlamasına yardımcı olan Hyde Park hakkında daha fazla bilgi için bir URL sağlar.

Soru: SameAs özelliğini kullanmak doğru mu? Yerel SEO için yerel atıf URL'lerine bağlanma

Fatura: “Aynı ile aynı” şema özellik sayfası, bu değerin kullanımını, tanımlayıcı olarak değeri olan URL'lerin kullanımına sınırlar: 19659014] Öğenin kimliğini açıkça belirten bir referans Web sayfasının URL'si. Örneğin. öğenin Vikipedi sayfası, Wikidata girişi veya resmi web sitesinin URL'si.

Vikipedi veya Wikidata sayfalarında, bir şeylerin söz konusu sitelerde bir sayfa kazanmadan önce karşılaşılacak olan kararsızlık gereksinimleri vardır. Bunlardan biri veya resmi bir web sitesi yoksa, aynı bağlantıyı kullanmak istemeyebilirsiniz.

Google, sitelerin sosyal profillerini görmek istediklerini belirtti ve Şema’dayken bilgi panellerindeki bilgileri içerebilir. bir site için. Google Developers'dan:

Tercih edilen sosyal profillerinizi belirtmek için herkese açık web sitenize yerleştirilmiş yapısal veri biçimlendirme kullanın.

Ayrıca, kullanıcıların HTML'de sitenin sayfalarında görebilecekleri belirtilen sosyal profilleri de bize anlatabilirler.

Google, sitenizdeki bir sayfanın işaretlenmesinde yerel SEO amaçları için yerel atıf URL'lerini görmek istemediklerini belirtmedikçe, muhtemelen bunları kullanmayı düşünmüyordum, çünkü büyük olasılıkla herhangi bir faydası olmayacaktır.

Orada soruların sorulabildiği bir Schema.org topluluk grubudur ve grup, Schema üzerinde çalışan ve zengin snippet'ler gibi şeyler üreten kişilerle etkileşimde bulunan arama motorlarından insanları içerir.

Soru: Şema özellikleri Var olan teorik olarak ilgili kelime dağarcığından ziyade, SERP'lerdeki doğrudan değerin hala çok sınırlı olduğunu gözlemleyebiliriz. Çoğu web sitesi için en çok kullanılan özelliklerin ötesine geçen gerçekten ne kadar derin ? Ve zengin parçacıklara yansıyandan daha derine inmenin değerini nasıl ispatlayabiliriz?

Bill: Bizler Schema'nın henüz emekleme döneminde olduğunu ve Google’ın Bunu kullanmaya başladım, ancak Google'ın DIPRE algoritmasını geliştirdiği 1999'dan beri çalıştığı bir şey var.

Google Haritalar yapılandırılmış verilerle ilgili bir patente dayanıyor ve birçok yönden benzer görünüyor. organik arama. Schema'nın bize getirdiği yapısal veriler, web üzerinden yapılandırılmış veriyi nasıl kullandığı konusunda daha kesin bir bilgi kanalı ekliyor ve zengin sonuçlar gibi şeylere olanak tanıyan kesinliği artırıyor .

Google, Google Haritalar gibi zengin ve kullanışlı bir uygulama oluşturabilir ve bize getirdiği navigasyon sayesinde, Şema kullanımının birçok yönüne dayanabilir. Muhtemelen gibi yerlerde kullanılacaktır:

  • Google Lens. Fotoğraflar tarafından aranabilecek varlıklarla ilgili bilgileri bulmak için Şema'yı kullanan fotoğrafla aramayı etkinleştirme.
  • Yere göre arama yapın. Google, arama yaptığınız yeri biliyorsa, işletmelerin yakınınızda neler olabileceği, hangi ilgi alanlarının yakın olduğu, bölgede hangi olayların meydana gelebileceği, hangi işlerin olabileceği gibi o yerle ilgili soruları yanıtlayabilir yere yakın olarak sunulacak.
  • Varlıkların özelliklerine göre arama yapın. Google, varlıkların özelliklerine dayalı soruları yanıtlayabildiğini göstermiştir. Sitenize bu "mülkleri" dahil etmek, web sitenizi arama sonuçlarında kullanılan bir yer haline getirmeye yardımcı olur.
  • Görünen varlıkları temel alan görünüşler. [19459907] Google Trendler’deki makine kimliklerini görüyoruz. Sitelerimizde görünen varlıkları, varlık Makine Kimlikleri ile etiketleyebilirsek, sayfalarımızda, birileri bu varlıkları aradığında, güncel bilgiler olarak görünebilir.

Sunum desteği: Şema, Yapısal Veri ve Dağınık Veritabanları World Wide Web gibi

Patrick Stox, IBM

Soru: Kullanıcılarımızın yüzde 80'i masaüstü kullanıyorsa, AMP sayfaları hakkında endişelenmeli miyiz?

Patrick: Belki . Tüm mobil ziyaretçiler analizinize kaydediliyor mu? Web siteniz mobil kullanıcılar için yavaşsa, kaydedilmeden önce ayrılabilirler veya deneyimleri nedeniyle ayrılabilir ve mobil cihazlara geri dönmeyebilirler. AMP'nin haklı olup olmadığına ya da kendi mobil web sitenizi düzeltmeye harcanan kaynakların daha iyi bir şekilde harcanmasına gerek var mı?

Soru: Patrick, Googlebot’un mobil sayfaları uzun bir bakış açısı ile oluşturduğundan bahsettiniz. Bu, ekranın üst kısmındaki içeriğe değer verip vermedikleri hakkında ne söylüyor?

Patrick: Google'ın ekranın üst kısmında bir algoritma var. ortalama kat. Burada hiçbir şeyin değiştiğini düşünmüyorum. Hâlihazırda önemli içeriklere ulaşmaya çalışıyorum.

Sunum desteği: JavaScript Çerçeveleri için SEO

Mike Arnesen, UpBuild

Soru: Tembel yükleme ürün resimlerinde yapısal verileri nasıl kullanıyorsunuz? ürün listeleme sayfalarında

Mike: Tembel yüklemede JSON-LD olarak yapılandırılmış verileri koymak için yoldur. Bu, tüm semantik verilerinizi sayfa yükü üzerinde sağlamanıza izin verir (sayfanın tam yükü tamamlanmadan önce bile). Akılda tutulması ve farkında olmanız gereken şey Googlebot’un sayfanızla (veya Bingbot’la) etkileşime girmeyeceğidir. Sayfayı çok uzun bir görünümle görüntüleyecekler, ancak temkin yüklemelerinizin güvenebileceği herhangi bir tıklama veya kaydırma eylemi başlatmayacaklar.

JSON-LD'niz verilerinizle bağlantı kurduğunda İlk sayfa yükü (tembel yükleme nedeniyle) görülemez, bu veri noktaları göz ardı edilebilir.

Gerçekten her şeyin JSON-LD yapısal verileriniz ve sayfa içi içeriğiniz açısından hizalanmasını istiyorsunuz. Mümkünse bir veri / içerik uyuşmazlığından kaçınmak istiyorsunuz.

Soru: Şema ne zaman kullanmamalıyım?

Mike: yapmalısınız [asla] semantik işaretlemeyi kullanmayın. Bu soru, “Schema.org'u ne zaman kullanmamalıyım?” Gibi bir şeyden ziyade data-vocabulary.org veya dublincore.org gibi bir şey olarak yorumlanabilirdi, ama ben bunun ne olduğunu sorduğumu sanmıyorum.

“Yapılandırılmış veri” ye başvurmak için kullanılır çünkü bu genellikle insanların “Şema” yı işaret ettiği zaman nokta org olmadan ifade eder.

Bu notta, “Şema” nın gösterildiği gibi olduğunu açıklığa kavuşturmak isterim yukarıda, belirsiz ve sanırım endüstrimiz “yapısal veriler” ve / veya “semantik işaretleme” ile birbirinin yerine kullanılabilir bir şekilde kullanmaktan kaçınmalıdır.

  • Schema.org sözcüktür. Bunu, motorların ne anlama geldiğini görmek için (itemprop gibi) şeylere bakabildikleri “sözlük” olarak da düşünebilirsiniz. Schema.org'un orada sadece semantik kelime dağarcığı olmadığını dikkate almak önemlidir; Google, Bing, Yandex, vb. gibi büyük arama motorları için kullandığımız sadece budur.
  • Semantik Biçimlendirme, mikro veridir. Örneğin, sayfa içi içeriğin bir kelime dağarcığıyla (ör. Schema.org) nasıl ilişkilendirileceğini belirtmek için bir web sayfasının DOM (Belge Nesne Modeli) 'ne eklediğimiz HTML.
  • Yapısal Veri, sonuçtır. Açık bir yapıya sahip veriler. Bizim kullanım durumumuzda, bu yapı, arama motorlarının bu verilerin neyi temsil ettiğini anlamasına izin verir.

Her üç çalışma birlikte çalışır ve eşit derecede gereklidir, ancak bunlar birbirinin yerine kullanılamaz.

Soru: Aynı AD'yi kullanmak doğru mu? Yerel SEO için yerel atıf URL'lerine bağlanma özelliği

Mike: Evet, bu kesinlikle tamam. Aslında, Google My Business sayfanıza ve özellikle dikkate değer alıntılara (örneğin, Yelp) bağlantı vermek için kuruluşunuzun JSON-LD öğesi biçimlendirmesinde aynı AS'leri kullanmanızı öneririz.

Soru: Kullanıcılarımızın yüzde 80'i varsa masaüstleri kullanıyoruz, AMP sayfaları hakkında endişelenmeli miyiz?

Mike: Bu yatırımın geri dönüşünün maliyeti telafi etmeyeceğini söyleyebilirim. Bununla birlikte, yüzdesinin zamanla nasıl değiştiğini söylemek zor.

Ancak, AMP'nin olağanüstü hız elde etmenin tek yolu olmadığını görerek, sitenizi düzene koyup AMP parametrelerinin dışında hızlandırabilirsiniz. cihazlar arasında çok fazla fayda sağlayın. AMP, Google’ın (bir şekilde kendi kendine hizmet veren, bir şekilde), gerçekten hızlı olan siteler oluşturması için bir reçete.

Bu ilkelerin çoğunu (olmasa bile) AMP'nin kaynaklarını kullanarak ya da kullanmadan kendi web sitenize uygulayabilirsiniz. AMP'nin onaylanması üzerine

Soru: Mike, JSON-LD'deki makinenin ulaşılabilir kimliğine bağlandıktan sonra hangi değişiklikleri gördünüz?

Mike: Henüz yok, ama ben Aktif olarak iyi bir test adayı arıyorum. Varlık karmaşasının iyi bir örneğini bulmayı umuyoruz; burada bir kurum ilişkisini netleştirmek ve açıklığa kavuşturmak için bir MREID bağlantısını kullanmayı deneyebiliriz. Paylaşmaya değer sonuçlar elde ettiğimde bir takip mesajı bekliyorum.

Soru: SERP'lerdeki doğrudan değeri gözlemleyebildiğimiz schema.org özellikleri, teorik olarak ilgili kelime dağarcığının hacmine göre hala çok sınırlı. Varolan. Çoğu web sitesi için en çok kullanılan birkaç özellikten öteye gerçekten ne kadar değer olmaya değer? Ve zengin parçacıklara yansıyandan daha derine inmenin değerini nasıl ispatlayabiliriz?

Mike: Cevabımı bir soru sorarak başlatacağım: Google yeni zengin SERP özelliklerini duyduğunda semantik işaretleme ve yapısal verilerden haberdar olur mu, yoksa Google'ın arama ekibinin bir duyuru yayınlaması yazmasından aylar önce duyurulmayan beta sunumlarında bu özellikleri zaten alan kişi siz misiniz?

makul olduğu kadar derin ve sadece sitenizin bağlamında anlam kazandıran işaretler.

Sitenizdeki her sayfayı bir schema.org/webpage olarak işaretlemeli veya schema.org/SiteNavigateElement'i mi kullanmalısınız? Hayır – ama – eğer Charmin iseniz, muhtemelen schema.org/PublicToilet işaretlemesi ile https://www.charmin.com/en-us/about-us/sitorsquat işaretlemek isteyebilirsiniz.

Sunum deck: Yapısal Veri Uygulaması, MREID'ler ve Daha Fazlası


نبذة عن الكاتب

Debra Mastaler, Arama Motoru Arazisinde Özellikler Editörü. Bağlantı kurma konusunda uluslararası kabul görmüş bir otoritedir ve OMCP Sertifikalı Link Oluşturma Eğitmeni'dir. Washington DC'de bulunan Debra, aynı zamanda, Arama Motoru Arazi için bir köşe yazarıdır, çok sayıda teknik yayın için yazılmıştır ya da yayınlanmıştır ve arama pazarlama konferansı devrinde bir konuşmacı ve eğitmen olarak aktiftir. Debra, Landy Awards için bir yargıç olarak hizmet veriyor ve Alliance-Link.com'un Başkanı. İletişimde kalmak için Twitter'dan ve LinkedIn ile iletişime geçin.