قاعدة البيانات

Sosyal Ağ, Etkinliğinizde Katılımcı Numaralarını Artırmaya Yardımcı Olabilir

Çevrimiçi sosyal ağlar, arkadaşların ve ailelerin internete bağlı kalmalarının bir yoludur. Daha önce, İnternet tüm yaygın araç haline gelmeden önce, üyeler, ortak bir ilgi veya karakteristik tarafından bir araya getirilen gruplara katıldı. Fikir, kendiniz gibi diğer insanlarla fiziksel olarak buluşmak ve topluluğunuzu genişletmek oldu. Şimdi, aynı ilke, çevrimiçi modelde çok daha hızlı ve daha basit hale gelmesi dışında çalışır. Artık bir sosyal ağ web sitesine katılıyor ve tanıdığınız kişileri – aile, arkadaşlar ve meslektaşları katılmaya davet ediyorsunuz. Katılan yeni üyeler, ailelerini, arkadaşlarını ve meslektaşlarını katılmaya davet ederler, bu da ailelerini, arkadaşlarını ve meslektaşlarını katılmaya davet eder, vb. Bu, son derece bağlantılı bir ağ oluşturur ve çok kısa bir sürede bir topluluk oluşturdunuz. Toplumda, herkesi tanımıyor olabilirsiniz, ancak yazdığınız bir metin veya bir link sizden 3000 mil uzakta yaşayan bir yabancıya ulaşabilir.

İşletmeler için, potansiyel müşteri adayları ve geliştirilmiş dönüşüm oranları, etkinliğinizi tanıtmak için sosyal ağları kullanmanın en büyük nedenlerinden ikisi. Pazarlama karmasına sosyal ağlar ekleyerek, kayıt numaralarınızı artırabilirsiniz. Ayrıca, ağ sayfanıza bir bağlantı göndermek ağrısız, ucuz ve hızlı bir süreçtir.

Örnek:

Yakın zamanda yeni, eşsiz ve eğlendirici ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsat olan bir pub-sürünmeye gittim. Bu tarama turistlerden yerliler için herkese açıktı. Taramayı organize eden şirket tanıtım açısından fazla bir şey yapmadı. Bir televizyon veya radyo إعلانı oluşturmadılar, ne de bir gazetede veya dergide bir reklam ya da makale yayınlamadılar. Bu tanıtım eksikliğine rağmen, gün içinde maksimum etkinlik sınırına ulaşıyorlar. Şirketin yaptığı şey – web sitesinde taramayı bildiren kısa bir not yayınladı ve her çalışanın kendi yorumunu veya sosyal ağ hesabındaki web sitesine yönlendiren bir bağlantıyı içeren bir tweet yayınladı. Örneğin, Facebook, Orkut, Twitter, LinkedIn gibi web siteleri kullanıldı.

Şimdi bir dakika bekleyin! Aradaki şüphecilerden önce, sadece arkadaşların ve ailenin katıldığı; Bu bir aile birleşimi haline getirecek bir olay değil; açıklığa kavuşturmama izin ver. Evet, bazı katılımcıların aile üyeleri ve organizatörlerin arkadaşlarından olduğuna eminim, ancak katılımcıların çoğu bağlantıya tökezleyen insanlardı. Tweet'i ve aynı zamanda topluluk üyelerini gören arkadaşlarının arkadaşları olan insanlar & # 39; & # 39; fanlar & # 39; Daha önce düzenleyicinin ev sahipliğinde bir etkinliğe katılmıştı.

Hikaye ahlakı, sosyal ağ etkinlikleri için nitelikli potansiyel müşteriler oluşturmaya yardımcı olabilir. Kaybedecek ne var?

Burada, etkinliğinizdeki katılımcı sayılarını artırmak için kullanabileceğiniz bir çift Sosyal Ağ pazarlama stratejisi var:

Sosyal ağ hesabınızda etkinlik ayrıntılarını yayınlayarak farkındalığı artırın: Sosyal ağ web sitelerinin çok büyük kullanıcı veritabanları var, örneğin Facebook'un 101 milyon kullanıcısı var. Etkinliğinizle ilgili ayrıntıları hesabınıza göndererek etkinliğinizle ilgili farkındalığı artırabilirsiniz. Gönderinize veya tweet'inize bir etkinlik bağlantısı ekleyebiliyorsanız, trafiği (ilgili kişileri) web sitenize de yönlendirebilirsiniz. Ayrıca, oluşturulan trafik, tipik reklamcılıktan elde edeceğinizden daha alakalı olacaktır.

Birden çok sosyal ağ hesabında etkinlik ayrıntıları yayınlayın: İnsanlar, TV'leri seçtikleri gibi, ağ hesaplarına kaydolur. Stil, kullanılabilirlik, tutum ve marka devreye giriyor. Farklı kişilik türleri arasında farkındalık yaratmak için, etkinliğinizi birden çok sosyal ağ web sitesinde yayınlamanız, yorum eklemeniz veya tweet atmanız gerekir. Maksimum pozlamayı elde etmek için yorum yapmaya ve tweet atmaya başlamayı unutmayın.

LinkedIn ve Facebook, size bağlı herkesin bilgilendirildiğini ve grubun dışındaki kişilerin anahtar kelime aramalarını kullandıklarında onları gördükleri özel "Etkinlik" bölümlerine de sahip.

Sonuç olarak, pazarlama ağınıza sosyal ağlar eklemek, sizin ve şirketinizin gerçek faydalarına dönüşebilir. Markanızı oluşturmanıza, etkinliğiniz için vızıltı oluşturmanıza, web sitenize doğrudan trafik sağlamanıza ve katılım numaralarını artırmanıza olanak tanır.