SEO

Sosyal Medya Pazarlama Hakkında Top 5 Mitleri

Şüphesiz, Sosyal Medya, markanızı markette yapma veya kırma gücüne sahip en güçlü araçlardan biridir. İşletmenizin büyümesi için gerçekten yararlıdır ve bunu pazarlama stratejinizde uygulamanız gerekir. Sosyal medyada pazarlama konusunda dünya çapında sayısız efsanenin dolaştığı bir sürpriz olmayacaktır. Tüm bu karışıklıklarını çözmek için, sadece bir efsaneden fazlası olmayan noktaları gözden geçirmeniz ve bilmeniz gerekiyor.

Her sosyal medya ağında olmanız gerekiyor: Sayısız sosyal medya aracı var. kullanmak için pazarda dışarı. Neredeyse her platformda kimliğinizi yaratmak balık gibi geliyor, öyle değil mi? Her pazarlayıcının zihninde, aslında yakalanması gereken bir yanlış anlamadır. Gerçek şu ki, hedef kitlenizin olması muhtemel platformda kimliğinizi yaratmanız gereken tamamen farklı. Yani, bir sonraki sefer kitlenizi kolayca hedefleyebileceğiniz platformda varlığınızı inşa edin.

Müşterilerim sosyal medyada değil: Gerçekten aynı düşünüyor musunuz? Cidden, gerçekten tekrar düşünmen gerekiyor. Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram veya diğer birçok sosyal medya araçlarını kullanan bir milyardan fazla insanın olması nedeniyle, müşterilerinizin çevrimiçi olma ihtimali yoktur. Öyleyse, bu efsaneyi yüceltmeniz ve farklı platformlarda çevrimiçi varlığınızı oluşturmaya başlamanız gerekiyor.

Zaman ve para kaybı: Sosyal medya platformuna yatırım yapmanın para ve zaman israfı olduğunu düşünüyor musunuz? Evet ise, gerçekten uyanmanız gerekir çünkü işiniz için bir masraf değil, aslında büyük getirili bir yatırım. Bunu iyi kullanırsanız etkili pazarlama stratejilerinden biridir.

Tüm platformlar aynıdır: Hayır, bu doğru değil, çünkü her platform kendi paylaşım yollarını paylaşıyor ve müşterilerle etkileşime giriyor. Dolayısıyla, her sosyal medya platformunun daha fazla hedef kitleye hitap eden kendine özgü bir kimliğine ve gücüne sahip olduğunu anlamalısınız.

Anında sonuçlar elde edeceksiniz: İçinde tuzun hızla çözülebileceği bir bardak su değildir. Bu biraz zaman alır ve size anında sonuç vermez.

Bu nedenle, yukarıdaki tüm noktaları göz önünde bulundurarak, şimdi bunun hakkında herhangi bir yanlış fikrin yok. Artık kimliğinizi yaratmak ve işiniz için sayısız avantajlarından yararlanmak çok güzel.