SEO

Sosyal Zenginler Yoluyla Blog Tanıtımı

İlk defa, günde 1000 dolardan fazla çok büyük bir para kazanan insanlar hakkında ilk defa duyduğumda şaşırdım. Benim için daha ilginç olan, kazançlarının yollarıydı. Tamam, şimdi sosyal yer imleri yardımıyla blogunuza veya sitenize binlerce farklı ziyaretçiyi nasıl alabileceğimizi anlatayım.

Tanıtım, Digg, Delicious, StumbleUpon, vb. Gibi büyük sosyal sitelerde yapılır. Sosyal yer iminin özü basittir – kullanıcılar, sitenin kendi kaynakları tarafından beğenildikleri kaynaklar üzerinde bağlantılar yayınlar ve diğer kullanıcılar oylama yapar. onlar. Daha fazla sesin sitesi var – bu sitenin sahibi için hizmete daha fazla ve ceplerde daha fazla altın tozu.

Ama beklemek gerekirse, üyelerden biri sitenizi sınırsız internette bulacaktır ve yine de Digg'deki referansı size gösterecek – yöntemimiz değil, gerçekten? Bu süreç biraz hızlandırılmalıdır. Nasıl?

Digg

– "Güçlü" kelimeleri başlık ve açıklamalarda kullanın

– "Derinlemesine",

"Nasıl yapılır",

"Kapsamlı"

"Digg",

] "HILARIOUS",

"Nintendo" "iPhone" …

bu kelimelerin bazıları kullanıcıya bağırıyor: "Digg me! Digg me!".

– Digg'de iyi bir hesap oluşturun. Eğer nikonuzun altında Digg ana sayfasında birtakım bağlantılar varsa, yüksek bir olasılık var, kullanıcıların size güvene benzer bir şey hissettikleri, ve gönderdiğiniz linke tıklayıp bunun için oy kullanacakları. Genel olarak, hesabı oluşturun – diğer kullanıcılara ilginç bağlantılar gönderin, yorum yapın, "digg" yapın.

– Yüz dolar yok, ama yüz kazma var. Yine aynı gruptaki insanlara, tekrar tekrar yazmanız için 100 hesabın yaratılmasından bahsediyorum. Hayır. Bağlantınıza bir kişi vermeyi isteyin. Bazı sesler, üstte bir çıkış için gerekli ataleti verebilir.

– Bu hizmeti kullanmayı deneyin, ancak sık sık değil.

Delicious

Çok uygun bir arayüz olmadığı için, Delicious, Digg gibi popüler değil ve ondan gelen trafik daha az. Temel kitlesi – web uzmanları, blog yazarları, BT geliştiricileri. Yine de, makaleniz en üst kategorilerdeki Delicious / Popular kategorisinde görünecekse, tonlarca trafik yakalayabilirsiniz. Bazen on sesin orada görünmesi yeterlidir.

Lezzetli için de yararlı bir hizmet var.

Netscape

Eğer Delicious, Netscape'in tersine, trafikten çok daha fazla geri yollar veriyorsa – tam tersi. Bir Netscape sakinleri ilginç bir haber yiyecek. Netscape'in Digg'den daha az üyeye sahip olması, kısa bir süre için 12-15 oy yazmanız gerekiyor – ve ana sayfanın alt kısmında zaten beliriyorsunuz.

Netscape'deki bazı anlar: sistem akıllıdır ve üstteki manipülasyonları kolayca hesaplar; Yöneticiler önce yasak, sonra açıkla. Yani eğer arkadaşlarınızla bağlantıyı en üstte baştan çıkarmaya çalışırsanız – bu sizin de sadece sizin için değil, diğer makaleler için de hepsine oy verin.

StumbleUpon

Sosyal damgalamanın en çok kullanıldığı sitelerden biri. Ayırt edici özellik – ondan gelen trafik kalıcıdır (Digg-tipi diğer listelenen projelerin trafiği dalgası 24 saat içinde düşmektedir). Nitelikli bir şekilde yönlendiren yer işareti, bu kaynaktan sürekli trafik uygulamanıza yardımcı olabilir.

Reddit

Seyirci, diğer yer imi devleriyle kıyaslandığında, burada küçüktür. İnsanlar bir politikaya daha çok odaklanır.

Unutmayın, yarın sabah Digg'ın tepesinde görünmemek için hiçbir nedeniniz yok!