التسويق الرقمي

Stratejik Müşteri Cazibe Pazarlama Planı

Değişen faktörlere dayanan ekonominin değişen yüzüyle [such as government protectionism, automation of industries, downsizing of companies]daha fazla insanın kendi işini çeşitli nedenlerle başlatmaya yönelme eğilimi artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, bu eğilimin yanı sıra, bir işletmeyi tamamen işlevsel bir gelir üreten varlığa dönüştürmek için bu işletmelerde kullanılacak yapılandırılmış pazarlama süreci ve müşteri edinme süreçleri ve metodolojilerine giderek daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Birçok küçük işletmenin pazar odaklı olmaktan çok ürün olduğu durumlar. Birçok durumda, gerçek bir pazarlama departmanının söz konusu olmadığı ve bunun sonucunda şirket içinde pazarlama işlevinin “ne zaman ve ne zaman” yerine getirildiği sonucuna vardık.

Bunu herhangi bir şekilde bulduklarımızla karşılaştırabiliriz. daha büyük organizasyon veya kurumsal; Pazar mesajlarını analiz eden, müşterileri ve rekabeti hedefleyen nitelikli pazarlama uzmanlarıyla gerçek bir pazarlama departmanı buluyoruz, pazarlama mesajını daraltmak ve iletişimi sürekli olarak kanallar aracılığıyla ilerletmek için sürekli olarak seçilen alandaki trendleri ve hareketleri arıyorlar. Bu, dağıtım kanalını [where appropriate]yazılı medyayı, radyoyu, katalogları vb. Ve tabii ki dijital pazarlama kanallarının kullanımını kapsamaktadır [social media, email marketing, video marketing, micro blogging and more].

Yukarıda gördüğümüz tipik pazar penetrasyonuna yol açan şeydir. yeni ürün ve hizmetlere yönelen bu kuruluşlar içinde yeni müşterileri sürekli olarak geliştirmek ve mevcut müşterileri beslemek.

Daha küçük organizasyon göz önünde bulundurulduğunda, solopreneur veya ev işyerinden herhangi bir stratejik iş cazibe pazarlama planı hedefe doğru. Bu, iş operasyonlarını anlamaya ve takip edildiklerinde belirli yapıları uygulamaya koyacak bir kişi danışmanından faydalanmaktan bir ya da iki adım ötededir; Öncelikle pazar yeri ve hedef pazar müşterileri hakkında daha derin bir anlayış sağlayacak, ancak aynı zamanda istihbaratın şirketi üretmeye yönlendiren ürün ve hizmetlerin sağlanmasına da zemin hazırlayacaktır.

İşletmelerinin pazarlama ve müşteri edinme yönü, enerjilerini bu temel esaslara yönlendirir.

  1. Müşteri Stratejisi ve Hazırlığı
  2. Temel İş Süreçlerini ve Sistemlerini Kurmak
  3. Uyumakta Müşterileri Almak
  4. Takip Etme ve Kaldırma

1) İhtiyaçların, isteklerin ve davranışların daha iyi anlaşılması Müşteriler, pazar alanına geliştirilen ve sunulan ürün ve hizmetlerle ilgili alınan kararları sektöre ne katarsa ​​götürmezler.

2) Fiyatlandırma ve müşteri davranışları ile ilgili sürekli piyasa istihbaratı gibi anahtar sistemler ve süreçler. Organizasyonu bir sonraki seviyeye taşımayı ve ilgili ya da benzer ürün ve hizmetleri tedarik eden diğer şirketlere kıyasla önemli bir rekabet avantajı elde etmeyi sağlayabilir.

3) Yeni potansiyel müşterilerin pazarlama hunisine getirilmesi için pazarlama süreci devam eden bir faaliyet olmalıdır; Mevcut müşterilere hizmet vermeye odaklanırken, birilerinin yeni müşterilerinize kurumunuzun doldurabileceği ihtiyaçların farkında olmalarını sağlama zorunluluğu vardır.

4) Çok sık olarak, takipsizlik ve kayıplara yol açan iletişimde kalmamanız değerli müşterileri; e-posta pazarlaması, videolar, üyelik siteleri ve yazılı medya gibi iş araçlarına bağlı olarak hedef müşterinin zihninin en üstünde kalmak için kullanılabilir.

Süreç geliştirildikten sonra bir konu olacak [say once a quarter] rafine edilmek üzere, bazıları yeni müşterilere, satışlara, ürünlere ve hizmetlere ve daha fazla gelir elde edilmesine yol açacak olan icra ile ilgilenmektedir.