قاعدة البيانات

Swinger Yaşam Tarzı ve Cinsel Sağlık

Swingers gerçekten diğerlerinden daha büyük risk altında mı?

Birkaç yıl önce, bir alarmist gazetesi makalesi manşetten geçti; 'Uyuşturucuyla beslenen orjelerde sızılan orta yaştaki sallananlar, CYBE'lerde bir artışı körüklüyor .

Makalenin hızlı bir şekilde okunması, bunun net bir şekilde, tıbbi araştırmalara dayandığını gösterdi. Swinger yaşam tarzı düşüncesini yeniden düşünmeyi düşünen herkesi yeterince ikna ediciydi.

Bununla birlikte, makalenin biraz daha incelemesi, sansasyonel önyargısına bir ipucu veriyor çünkü “swinger partileri“ Yakıtlı orgies ". Swinger kulüplerine ve partilerine katılan herkes için, bu açıklama onların deneyimleriyle eşleşmez. Bildiğim tüm swinger kulüpleri, mülklerinde uyuşturucu kullanımına sıfır tolerans politikası uyguluyor ve uyuşturucu da özel konutlarda barındırılan partilerin büyük çoğunluğunda kullanılmıyor.

Gazete makalesine daha fazla okuduğunuzda, daha fazla ipucu var. geçerliliği sorgulanabilir. Araştırmaya dayanan araştırma, Hollanda'da bir STI klinikte 289 hastadan elde edildi. Bunların arasında, yarısından fazlası, aynı zamanda, fuhuş da içerebilen hatta çok sayıda ortakla korunmasız cinsel ilişkiye girmiş olan düzenli uyuşturucu kullanıcılarıydı. Gazeteci, uyuşturucu istismarı ile CYBE arasındaki ilişkiyle ilgili olan ve sallanmaya ilişkin makaleyi oluşturmak için başını çeviren bu araştırmayı kullandı.


Swinger yaşam tarzının gerçekliği, cinsel sağlık risklerinin en aza indirilmesi söz konusu olduğunda çoğu sallanan kişinin dikkatli ve sorumlu olmasıdır. Ancak, swinger yaşam tarzının, tek eşli olandan daha fazla enfeksiyon riski oluşturmadığını iddia etmek yanlış olur. STI'lar hiç hoş değil ve hatta hafif enfeksiyonlar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Risk almayı ciddiye almayan çok küçük azınlıklar, yalnızca kendi iyiliğini görmezden gelmekle kalmaz, aynı zamanda başkalarına da sağlık riski taşır. Bu insanlar daha çok eski swingers arasında bulunur ve bu nedenle sayıları azalır. Daha genç swingers prezervatif kullanma ihtiyacını kabul etmeye daha isteklidir ve günümüzde korunmadan seks yapmak isteyen swinger'ları bulmak nadirdir.

Swingers daha güvenli olmak için başka ne yapabilir?

sadece korumalı seks üzerinde ısrar etmenin yanı sıra, sallananların daha güvenli sallanmak için yapabilecekleri başka şeyler de vardır. En önemlisi kişisel hijyene dikkat etmektir. Genital bölgede toplanmasına izin verilen bakterilerin kurtulmak zor olan bir enfeksiyon kaynağı olabileceğini anlamak önemlidir. Swingers, rutin bir durumdan önce ve sonra tam yıkama yapmalıdır. Duşlar genellikle bir swinger kulübünde veya bir kişinin evinde ya da bir otelde parti yapıp yapmamaları halinde kullanılabilirler, böylece seks yaptıktan sonra almamak için bir bahane yoktur.

Diş hijyeni de önemlidir. Diş eti kanaması ve dudak yaraları, oral seks yoluyla bulaşan enfeksiyonların olasılığını arttırır. Önleme anahtarı, düzenli diş ziyaretleri, şişe fırçaları ve ağız yıkamaları ile kombine edilmiş iyi diş fırçalama alışkanlıklarıdır. Kadınlar ayrıca diş barajlarını kullanmayı da düşünebilir . Bu bariyerler genital bölgeye giren bakterilerin miktarını azaltmak için tasarlandı ve aynı zamanda partnerinin ağzını oral enfeksiyondan koruyorlar.

STI'lar hakkında daha detaylı ve tıbbi açıdan güvenilir bilgiler için, swinger yaşam tarzını düşünen herkes NHS'nin Livewell web sitesi sayfaları gibi güvenilir ve otantik sağlık kaynaklarına, popüler medyada sıkça rastlanan hipotez raporları çok fazla not almak yerine, bakın.