الطباعة - تصميم

T-Shirt Baskı – Konfeksiyona Doğrudan Ekran Baskıya Üstündür

Doğrudan Baskıya (DTG) طبعة kullanarak tişörtlerin basılması, geniş formatlı bir mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanarak pamuklu kumaşlara baskı yapılması (yani tişörtler), serigrafi, baskı şablonuna kumaşa baskılama işleminden çok daha üstündür . Daha küçük çevreler için daha çevre dostu, daha az zaman alıcı ve daha uygun maliyetlidir.

DTG tshirt baskı, serigrafi baskıdan daha çevreci. DTG, su bazlı mürekkepleri doğrudan giysi üzerine yazdırmak için kullanır, bu gerçek baskıda kullanılan fazla mürekkep olmadığından ve meydana gelen tek atıkların arada sırada baskı kafası temizlemesinden kaynaklandığı anlamına gelir. herhangi bir harici malzemeyi sadece mürekkep içerir. Tabii ki, ana kafa temizliği, yazıcının düzenli bakımı ile önlenebilir ve bir kafanın bir gün temizliği (mililitre maddesi) genellikle yeterlidir. Ardından atık mürekkebi doğru bir şekilde imha edildiği sürece, DTG yöntemini kullanarak tişörtlerin basılması neredeyse hiç çevresel etkiye sahip olmamalıdır. Bununla birlikte, serigrafi baskı, şablonun tshirt'e basılmayan kısımlarından fazla mürekkep içerir ve elekler temizlendiğinde, bu fazla mürekkepler daha sonra tahliye edilir.

Serigrafi prosesi, bir şablon oluşturulmasını ve daha sonra sözü edilen şablon içinden mürekkeplerin kumaşa preslenmesini yaratır. Şablon elle veya fotoğraf emülsiyonu ile oluşturulabilir ve bir tasarımın her rengi için yeni bir ekran gereklidir. DTG, bir yazıcıya doğrudan tasarım göndermek için yalnızca yazılım ve bir bilgisayar kullanır ve bu, tüm renklerin aynı anda basılmasıyla birkaç saniye sürebilir. (Koyu kumaşlarda, önce beyaz bir katman ve ardından kalan renkler var). DTG, kurulum açısından çok daha az zaman harcar ve bu, küçük tişörtlerin basılması sırasında özellikle kullanışlıdır.

Daha küçük (50'den az) tişörtler, serigrafiye göre DTG baskıyla çok daha uygun maliyetlidir. DTG baskısı ile minimum kurulum, tshirtlerin malzeme başına 5 $ – 10 $ (tshirt dahil) için üretilebileceği ve beyaz üzerine baskı yapmanın 2 dakika kadar düşük bir süre alabileceği anlamına gelir. Ekran yazıcıları, daha büyük çalışmalarda çok daha fazla ekonomik baskı üretebildiklerini ancak birden fazla renkle kurduklarını ve kuruma süresinin bu şekilde göründüğünü iddia edebilirler.

Doğrudan Baskıya Hazır baskı kullanarak tişörtlerin basılması, serigrafi baskıdan çok daha üstündür. Her iki yöntem de mükemmel bir kalite sağlarken, DTG çok daha çevre dostu, daha az zaman harcayan ve daha küçük çaplı işler için daha uygun maliyetlidir. Ekran baskısı tişörtlere denenmiş ve test edilmiş bir baskı metodu iken, DTG baskının geleceğe giden yolu olduğu görülmektedir.


مصدر بواسطة Mark A Barnes