SEO

Tam eşleşme? Google için yeniden adlandırmaya yönelik yarışmamız bir -ish ile mühürlendi

Oylar içeride! Geçtiğimiz ay, yeni anlamlarına uyan bir isimle, yazım hatalarından yakın varyasyonları da aynı anlam kelimelerine ekleyebilecekleri bir isme sahip olmaları için bir öneride bulunduk.

En popüler öneriler, en üst sıraya yükseldi ve 900'den fazla son kazanan isim için oy geçen hafta geldi. Ancak, büyük açılıştan önce, öneri turu sırasında aldığımız alışılmadık mücevherlerin bir kısmını onurlayalım.

Mansiyon ödülleri

Geçen ay 500'den fazla arama pazarlamacısından yaklaşık 1000 tane öneri aldık. Google'ın bile, yaratıcı ve tuhaf fikirlerin sağlıklı bir dozunun yanı sıra onaylayabileceği pek çok şey vardı.

İşte zirveye çıkmayan fikirlerin ve temaların onurlu sözleri. (Sağladığımız zaman isimleri ve Twitter bağlantılarını ekledik.)

  • Shawn, Energy Circle'daki “eaxct mahcts” ile yakın varyasyonlarla, PPC Sniper'de John Eckerman'ın “hctam tcaxe” ve “exac matc” ile eğlenceliydi. Anonim bir giriş.
  • J Miller Marketing'in çıkışındaki “(19459009)] Cody Albright 'dan“ (tam eşleme)? ”*” girişiyle bazı katı regexler vardı. Pürüzlü çeviri: “¯ _ (ツ) _ / ¯ match”, Jonathan Faircloth Showpad'deki Chris Wood ve anonim kalan diğer birkaç kişi tarafından önerilmiştir.
  • “At nalı ve el bombası” (örn. Yakın ama puro yok, ya da belki de "yeterince yakın" Nicole Ellis ) 'dan geldi. Matt Van Wagner Beni Daha Hızlı Bul, Cody Albright, Infinite Agency'de Jason Chanell ve Aaron Levy Elite SEM'in
  • “Tam (y) McExactface” ve “Matchy McMatchface” önerileri olmaksızın gerçek bir adlandırma yarışması olmazdı. Bunlar NordicClick Interactive'den Jared Drahonovsky'nin izniyle geldi, LawnStarter'den Alan LaFrance Hanapin Pazarlama'dan Mike Matta ve diğer birkaç isimsiz seçmen.
  • “AI'miz, bu kadar yakın bir eşleşme sağladı” Quora'da JD Prater ; Elmar Ağa MuteSix'den “crowdsourced AI maçı”; Best Technology, Inc.'de Cheryl Bader'den “AI çıkarılmış eşleşme”; ve “Google'ın eşleşmesini sağlayın” Prokop Selucki'den
  • Vizeum Kanadalı Julia Vyse “ruh eşliğinizde ne hissediyorsunuz?” diye haykırdı, “hayır tatlım, bu maçı kastediyorsunuz ”Ve“ bağlamsal kesin demek istedik, tam olarak değil. çok pedantic olmayı bırak! jeez. ”
  • Darbe motifleri teması üzerine, Matt Van Wagner“ GIMME (Google, Tam Kesin Yapıyor) Eşleşmesini ”gerçekleştirdi; Dave Davies, Beanstalk IM “Google Match için Birkaç Dolar Daha Yapmak İçin Yeterince Geniş”; “Açgözlülük (y) maçı” Josiah Colt Adam Derkacz, 4People ve Trevor McFarland 'dan geldi. Blueclaw'daki Josh Colebeck, “daha ​​fazla Google gelir eşlemesi” ni ekledi. 22 Squared'daki Joe Cunningham “Larry Page match” i, “Sergey yeni bir araba maçı istiyor” ve “mutlu pay sahibi” eşleşmesi anonim olarak geldi.
  • Son olarak Dikkat etmeliyiz ki, tam olarak “kesin” eşleşmesi için birkaç aday vardı. Şüphesiz, tüm bu girişler anonim, bir istisna hariç. Bir “Larry Page” üç kez “kesin maç” için oy verdi.

Ve kazanılan seçim

İlk popülerlik sırasındaki ilk beş finalist şunlardı: yakın eşleşme, niyet eşleşmesi, benzer eşleşme, kesin sonuç ve yakın eşleşme . Geniş bir marjla, topluluğun seçtiği kazanan isim “kesin eşleşme” dir!

Mükemmel maç, oyların yüzde 44'ünü aldı.

Niyet maçı, uzak bir saniyeydi. yüzde 22, orijinal öncü yakın maç yüzde 17 oy topladı. Yakın ve benzer bir eşleşme yüzde 10 oranında kırılmadı.

“Tam anlamıyla eşleştirme”, aldığımız öneriden gelen bir sürü şeyden kaynaklanan gerçek-yanılma hayal kırıklığı ve dil-yanlı istifinin karışımını yakaladı.

Kredinin ödenmesi gereken kredi

Aşağıdaki büyük akılların hepsi, “kesin eşleşme” nin kazanan girişini veya bunun yakın bir varyantını (sağlanan yerlerde İsim ve Twitter bağlantıları) önermektedir:

BigWing Interactive'in Bill Martin'i – Cameron Media Be Media – Kick Point'den Dana DiTomaso Confluence Digital, LLC'den Dorota Umeno James Svoboda WebRanking'den – Jered Klima – Jillynes Lessa – OPT LLC'den Jonathan Cheek Red Ventures'dan Josh Leibner Matt Van Wagner Daha Hızlı Bul – Michael Kinnunen – Mike Portent A.Ş. Fitterer – Techiflyer Naseem Kaloo – Stats Digital'den Paolo Butera – MD Connect, Inc.'den R Davin – Sarah Romano XYZ Lab'den Sotirios Seridis Advent Communications'dan Steve Cameron – Tomasz INCORE Banas – Tristan Renaud

Google satın almaya (hatırlatma, bu yetkisiz bir yarışma oldu) giremeyebilir, ancak belki de yeni bir isim için yüksek sesli aramaları duyacak ve başka bir üst düzey yarışmacı seçecek mi? Bu arada, arama topluluğu, sizi duyuyoruz, “eşleştirmeyi kesin” halka yapalım

Konuşmacı ve moderatör Matt Van Wagner'e bu sonbahardaki SMX East'te bu yarışma fikrini önerdiği için tekrar teşekkürler. Ocak ayının sonunda San Jose'deki SMX West'teki herkesi görmeyi umuyoruz.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni, tüm gün boyunca günlük editörlük operasyonlarını yönetiyor. yayınlar. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Arazi ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü إعلان ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.