التسويق الرقمي

Tavşanlar cinsiyet değiştirebilir mi?

Bu soruyu birçok forumda gördüm ve duydum yetiştiriciler, tavşanlarının cinsiyetini değiştirdiğini tartışıyorlar. Aslında ARBA sözleşmelerinde bir ödül olarak ödül kazanan tavşanlar, daha sonra sadece bir paranın olduğunu bulmak için gösterilmişlerdir. Bu bir tavşanın cinsiyeti değiştirdiği anlamına mı geliyor?

Şaşırtıcı bir şekilde, bir hayvanın cinsiyetini değiştirebileceği bazı durumlar vardır. Örneğin bir palyaço balığı alın. Palyaço balığı okullarda yaşıyor. Bu okulda bir liderlik yapısı olan kadın palyaço balığı olur. Palyaço balığı öldüğünde, liderlikteki en yüksek erkek, kadın için devralınır ve üreme işlevleri de dahil olmak üzere cinsiyet değiştirir. Bununla birlikte, bu tür bir biyolojik değişimin gerçekleşmesi nadirdir. Aslında 5-alfa redüktaz eksikliği (5alpha-RD-2) veya 17-beta-hidroksisteroid dehidrojenaz eksikliği (17beta-HSD-3) sonucu cinsiyetini değiştirmiş daha nadir insan vakaları vardır. [19659002TavşanlarcinsiyetdeğiştirenogaripvenadirhayvankategorisinegirmezBirtavşandoğuranbirtavşan6aydabirkovaolacakbiryıldabirparaolacakDoeolarakdoğmuşbirtavşanbirdoeolacakve6aybiryıldabirdoeolacaktır

Genç yaşlarda, deneyimli yetiştiriciler için bazen zor olabilir ve deneyimsiz yetiştiriciler için bir tavşanı seks yapmak daha da zor olabilir. "Cinsiyet değiştirdi" tavşanların çoğunluğu, aslında, damızlık tarafından yanlış cinsiyetlendirilen tavşanların bir sonucudur. Bu hatayı nadiren yaptık. Genellikle birkaç yıldır üreyen bir yetiştiriciye güvenebilirsiniz.

Yanlış cinsiyete sahip bir tavşana katkıda bulunabilecek başka faktörler de vardır. Bölünmüş bir penisi olan bir kova genellikle bir doe olarak cinsiyetlendirilir. Bir tavşanın cinsiyetini belirlemek için güvenilir olmayan teknikler kullanmak genellikle hatalarla sonuçlanır. Yakında bir tavşanın düzgün bir şekilde nasıl seks yapılacağına dair bir yazımız olacak.

Sonuç olarak bir tavşanın cinsiyet değiştirmesi genetik olarak imkansız. Bir dahaki sefere bunu duydunuz, hatırlayın, düzgün şekilde sevişmemiş bir tavşanı.

Rob Usakowski