الطباعة - تصميم

قوانين طابعة للاستخدام الأساسية

Yazıcı ve Yazıcılar temel bilgisayar çevre birimleridir. Günümüzde mevcut modellerin kurulumu ve kullanımı kolaydır. Evde veya ofisinde bir طبعة üniteniz varsa, bu basit yazıcı kullanım kurallarına uymanız ve yazıcılarınızın performansını optimize etmeniz yeterlidir.

  • Her zaman hatırlayın, siyah bir yazıcı siyah bir yazıcı kartuşu kullanılarak çıkarılmalıdır. Renkli kartuşlar ayrıca mükemmel baskı sağlar, ancak kartuş mürekkebinin daha hızlı tükenmesine neden olurlar.
  • Dokümanın tamamını yazdırmıyorsanız, daima yazdırılması gereken kısmı seçin. Bu, yazdırılması gereken içeriğin, daha sonra yazdırılabilecek ayrı bir sözcük belgesine kopyalanmasıyla yapılabilir. Büyük bir belgeden art arda birkaç sayfa yazdırmanız gerekirse, yazdırma komutunu vermeden önce Yazdır iletişim kutusundaki sayfa aralığını belirtin.
  • Yazdırma için kullanılan yazıcı kağıdı her zaman iyi durumda olmalıdır. Katlanmış veya nemli kağıt kullanılması sıkışmalara neden olabilir. Ayrıca, kullanılan kağıdın türüne göre yazıcının doğru moda ayarlandığından emin olun. Bu, baskı kalitesinde çok fazla fark yaratır.
  • Bir nedenden dolayı birime verilen yazdırma işi tamamlanmadıysa, sırada kalır. Ünite tekrar açılır açılmaz bu belge yazdırmaya başlayacaktır. Ancak, yazdırma ünitenizde bekleyen çok sayıda yazdırma komutu varsa, ünitenin sıkışmasına neden olabilir. Sorunu çözmek için Başlat – Yazıcı ve Fakslar – üzerine tıklayın, şimdi yazdırma kuyruğunu açmak için gösterilen yazıcı simgesine çift tıklayın. Bu, yazdırılmayı bekleyen tüm belgeleri görüntüler. İptal edilmesi gereken belgeye sağ tıklayın ve yazdırma komutunu iptal edin.
  • Yazıcının kendisini çevrimdışı duruma getirdiği zamanlar var. Yazıcıyı tekrar kullanmak için Başlat'a gidin ve Yazıcı ve Fakslar'ı tıklayın. Yazıcı şimdi ekranda görünecek. Örneğin, Epson Yazıcı ve Yazıcıları kullanıyorsanız, sayfadaki yazıcı simgesinde yazıcının adı belirtilecektir. Şimdi bu Epson Yazıcı ve Yazıcılar simgesine sağ tıklayın ve beliren menüden & # 39; Varsayılan Olarak Ayarla'yı seçin. Tüm pencereleri kapatın ve yazdırmaya devam edin.

  • مصدر بواسطة Arpita Chaudhary