التسويق الرقمي

Ters Pazarlama Stratejisi

'Tersine pazarlama stratejisi', çok şey hakkında duyduğunuz bir şeydir, ancak bu, ne anlama geldiğini bilmeniz anlamına gelmez. Yenilikçi pazarlama yöneticileri tarafından tüm dünyada kullanılmakta olan bir stratejidir. Ne hakkında olduğunu ve nasıl kullanabileceğinizi bilmek istiyorsanız okumaya devam etmeniz gerekiyor.

Tersine pazarlama nedir?

Bu, geleneksel pazarlama konseptini hiç kullanmayan bir pazarlama stratejisidir. . İnsanlara bir ürün ya da hizmet satın almasını söylemek yerine, ters pazarlama stratejisini kullanan bir şirket böyle bir şey yapmayacaktır. Ürünlerini pazarlamak için 'cazibe' kullanır. Geleneksel pazarlama stratejilerini kullanan diğer şirketler, insanlara ürünlerinin neden harika olduklarını ve neden kullanılmaları gerektiğini anlatırken, tersine pazarlama yapan bir şirket böyle bir şey yapmayacaktır. Temel olarak, tersine pazarlama, sorunlara ya da sorunlara cevaplar ya da çözümler verir, ancak insanlara ürünlerinin kendi çözümlerini istedikleri zaman söylemez. Bu türden bir pazarlama إعلان kampanyaları çok başarılı olmuştur.

Neden işe yarıyor?

Şimdi böyle bir pazarlama stratejisinin neden bir çok insan için işe yaraması birçok insana garip gelebilir? Şirket, şirket satın alma konusunda yeterince iyi olduklarını açıkça belirtmediğinde neden bir ürün satın almalı? Bu, maddenin özü gibi görünüyor.

Gerçek şu ki, pek çok insan yapmaları gerekenleri söylemekten hoşlanmıyor. Popüler medyada gösterilen pazarlama kampanyalarının çoğu, insanların ne yapmaları gerektiği, hangi ürünleri satın almaları gerektiği, nasıl görünmeleri gerektiği vb. Gibi şeylere anlatmaları gerektiğine dayanmaktadır. Ayrıca, birçoğu 'tehdit stratejisi'. Bu, çoğu güzellik şirketinin kullandığı bir stratejidir. Onların reklamları temel olarak kadınlara ne kadar çirkin göründüklerini ve dış görünüşlerini geliştirmek ve hayatlarını daha güzel hale getirmek için belirli bir krem ​​kullanmaları gerektiğini anlatıyor. Muhtemelen şu anda en az 20 gibi reklamı düşünebilirsiniz. Bu yüzden ters pazarlama çalışır. İnsanlara belirli bir ürünü kullanmalarını söylemez. Örneğin, güzellik sabunu şirketi Dove tarafından yapılan reklamlar, kadınlara kendileri tarafından güzel olduklarını söyler. Daha fazla kadın dışarı çıkıp Dove'yi satın aldığında, işte bu ters bir pazarlama! Bazen belirli bir pazarlama kampanyasının ters stratejiler kullandığını bile bilmiyor olabilirsiniz, bu yüzden akıllı olabilir!

Tersine pazarlama stratejileri kullanmak

Bu özel pazarlama stratejisini kullanırken hatırlanması gereken en önemli şey insanları asla düşünmemelisiniz. aptal gibi Aksine, iyi nitelikleri üzerinde oynamak ve onlar size gelecektir. Her şey bununla ilgili!