التسويق الرقمي

Ticari Baskı Nedir?

Karşılaştığınız tüm ticari طبعة malzemelerini tek bir günde düşünün. Doğrudan posterler, إعلان panoları, şirket broşürleri, kartvizitler ve benzeri tüm kağıt boyutları, kağıt kalınlığı, renkler ve yaratıcı pazarlama materyalleri. Şimdi, bu ürünlerin gerçekliği nasıl buluyorlar? Bir fikirden tasarıma, nihai bir çıktıya nasıl dönüşürler.

Ticari baskı, sanat eseri almanın ve bu işi bir kağıt ya da kart stoğuna aktarmanın bir işlemidir. Birçok şirket, mavi, kırmızı, sarı ve siyah olmak üzere dört renk kümesini aktarmak için ofset baskının bir biçimini kullanıyor veya CMYK olarak biliniyor.

Süreç biraz basit ve 100 yıldan fazla bir sürede gerçekten değişmiyor. Sanat eserinden, her biri CMYK sürecinin bir renkini temsil eden bir alüminyum plaka oluşturuldu. Plaka, mürekkebin alüminyum plakanın kesik şeklini doldurmasını sağlayan bir plaka silindirinin etrafına sarılır. Kesim içine mürekkep dökülür ve battaniye silindiri adı verilen bir kauçuk ruloya aktarılır. Silindir silindiri, doğru mürekkep seviyesini almak için kağıdın içeri girmesine izin vermek için kullanılır. Son olarak, baskı silindiri, doğru mürekkep seviyesini emmek için saatte 10.000 sayfa kağıt kağıdını iten silindirdir. Her biri tek tek renkler için dört pres vardır. Kağıt her basışta hareket ederek bir seferde bir renk alır ve kağıdı arka tarafa yazdırmak için kurutmak için nihayetinde tahmin edilen bir ısı alanına ulaşır.

Ticari baskı, doğru su ve mürekkep seviyesini içerir. Alüminyum levha, kağıdın doğru mürekkep seviyesini emmesine olanak tanır ve silindirler görüntüyü kağıda birer birer basar.

Ticari baskıların, birçok insanın keyif alacağı profesyonel ve olağanüstü nihai ürünler yaratması birçok avantaja sahiptir. Bu formda profesyonel baskı yapan pek çok şirket var. Anahtar, doğru soruları sormak ve baskı sürecini CMYK olarak anlamaktır. Ofset baskı teknikleri inanılmaz pazarlama materyalleri basmak için en iyi yöntemdir.