قاعدة البيانات

Ticari Emlakçı İlişkilerinizi Artırma ve Uyarlama

Ticari emlak ajansında, müşterilerinizle olan ilişkiler, mülklerinin değişmesi nedeniyle yıl boyunca değişecek ve değişecektir. Önemli olarak, yaklaşımınızı ayarlamanız ve tüm iletişim süreçlerinizi alakalı ve yüksek değerli hale getirmeniz gerekir.

Her arama yaptığınızda aynı bilgi ve stratejiyle aynı müşteri veya müşteri ile iletişim kurmanın bir anlamı yoktur. Taze pazar bilgisi ve fikirleri, müşteri ilişkilerinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Peki, müşterinin sizinle bağlantı kurmasına yardımcı olacak ne tür bir bilgi sağlayabilirsiniz?

Bunlardan bazılarını deneyin:

  • Farklı mülk türlerini etkileyen piyasa faktörleri hakkında zaman
  • Şu anda yerel bölgelerden gelen sorgulama seviyeleri
  • Piyasada satılan ve piyasaya sürülen fiyat eğilimleri
  • Kira stratejileri ve sonuçları son kira sözleşmeleri
  • Fiyatlara ve kiralara uygulanan verim ve oranlar
  • Yerel olarak daha iyi sorgulamalara yönelen en iyi pazarlama stratejileri

İdeal bir dünyada, ticari alanlardaki günlük piyasa faaliyetinizin bir parçası olarak bu gerçeklerin “üstünde” olmanız gerekir. Bilginin, çalıştığınız müşterilere ve potansiyel müşterilere sağlayabileceğiniz bir formda olması basit bir meseledir.

Buradaki bilgileri, veritabanınızdaki insanlara dağıtmanız için bazı yollar sunabilirsiniz. Daha fazla yeni iş için hedef olarak:

  1. Kendi adınıza bir blog başlatın ve uzmanlaştığınız yerel alan ve mülk türünü öne çıkarın. Her hafta mevcut pazar etkinliği ve trendleri hakkında kısa bir makale veya iki makale yazabilirsiniz. Buna göre blog yazınızı, gönderdiğiniz e-postalarınıza ve bültenlerinize bağlayabilirsiniz.
  2. Veritabanınız, birçok e-posta ve haber bülteni yayınlayabileceğiniz bir sistemde oluşturulmalı ve içerilmelidir. En az bir kez bir e-posta ile bir haber bülteni göndermek en iyisidir.
  3. Önceki iki nokta 'elektronik' ve internet ile ilgilidir. Müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize bilgi almak için daha 'geleneksel' yaklaşımlara ihtiyaç duyacaksınız. Doğrudan ayda bir kez posta yararlı olacaktır. Bülteninizin 'basılı kopyasını' postalama sürecine dahil edin. Kartvizitinizi her zaman gönderilen her direkt mektupta kapının.
  4. 'Tek sayfa' dediğimi oluşturun. Esasen bir veya iki tarafa basılmış tek bir kâğıt tabakasıdır. Bu bülteninizin mini bir sürümüdür ve bir güncelleme sağlar. Hafta ilerledikçe ihtiyaç duyduğunuz 'tek çarşaf' sayısını kolayca kopyalayabilirsiniz. Siyah beyaz kopya işlem için iyidir, ancak her zaman kartvizitinizi sayfaya yapıştırın. Yeni insanlarla tanışmak ya da yerel işletmelerin kapılarını çalmak için 'bir sayfayı' kullanın. Sayfayı bir 'arkada bırak' pazarlama aracı olarak kullanın. Beklentinin dikkatini çekmede basit ve aynı zamanda oldukça etkili bir süreçtir.

Tüm potansiyel müşterileriniz ve temaslarınızla büyüyen ve değişen ilişkilere karşı duyarlı olun. Pazarlama materyalleriniz sürekli değişen ihtiyaçlara göre ayarlanabilir.