التسويق الرقمي

Ticari Fotoğrafçılığın 7 Sınıflandırılması

Bu günlerde fotoğrafçılığın kullanıldığı çok geniş bir alanın ortasında, ticari kamera çalışması, yalnızca ticari amaç için kullanılan bir kategoridir. Ürün veya hizmetlerin satışını arttırmak için marka, bireysel veya ürün tanıtımı için kullanılır. Bunları dergilerdeki ilanlarda, gazetelerde ve broşürlerde bulabilirsiniz. Marka bilinirliği, bu kategori tarafından gerçekleştirilen ana görevdir. Bu alandaki fotoğrafçılar, ürünlerin özünü anlamaya ve bunları anlaşılır görüntülerin yardımıyla hedef kitleye ulaştırmaya gayret ediyorlar.

Aşağıda bu kategorinin sınıflandırılabildiği çeşitli tiplerden bahsediliyor.

Sınıflandırmalar

Anten – Bu tip, yüksek son cihazlar kullanılarak daha yüksek bir yükseklikten tıklamayı içerir. Bunlar çoğunlukla balonlardan, helikopterlerden, uçaklardan ve paraşütlerden alınmıştır. Amaç elde etmek için odak uzunluğu, çerçeve numaraları, referans işaretleri, stereografik kapsama alanı ve dizin haritaları vb. Gibi çeşitli kavramlar kullanırlar.

أعلن – Bu, esas olarak markaları veya hizmetleri tanıtmak için kullanılır. dergiler, gazeteler, broşürler vb. olsalar da إعلان panolarında, televizyon reklamlarında, web sitelerinde ve dijital reklamlarda da görülebilirler. Temelde satışlar sürüldü ve genellikle tasarım firmaları ve reklam ajansları tarafından gerçekleştirildi.

Otomobil – Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür bir fotoğraf ağırlıklı olarak otomobil bayileri ve otomobil tarafından kullanılıyor. yeni bir otomobil piyasaya sürdüğü zaman ya da müşterileri var olan özelliklerin yanı sıra varsa yeni eklentilerden haberdar eden şirketler.

Mimari ve İç Mekanlar – Bu, yakalama için kullanılır binaların, yapıların yanı sıra restoranların iç mekanları veya herhangi bir konut. Uygun aydınlatma teknikleri ve çekim ipuçları gibi bir dizi özellik, alanın güzelliğini ortaya çıkarmak için panjurlar tarafından kullanılır. Bunlar ağırlıklı olarak emlak işinde ve restoranlarda potansiyel müşterileri alıcılara çekmek ve kullanmak için kullanılmaktadır.

Spor – Bu, spor dünyasının tüm önemli olaylarının enstantanelerini içerir. . Bunlar spor haberlerini veya oyuncu ile ilgili haberleri kapsayacak şekilde veya sporla ilgili önemli olayları kapsayacak şekilde kullanılır.

Mücevher – Bu her mücevher işi için gereklidir. Müşterileri cezbetmek için fotoğrafçılar, her takı parçasında küpeler, bilezikler, yüzükler vs. gibi her karmaşık ve ince tasarımın vurgulandığını görüyorlar.

Yukarıdakiler, ticari fotoğrafçılığın sadece birkaçıdır. daha çok var. Bunların önemi, günümüzün ekonomik dünyasında marka oluşturma ve terfi için son derece muazzam.