التسويق الرقمي

Top Ten Açık Dijital Tabela İpuçları

Dış mekan dijital tabelasını kullanmak, cihazın öğelerden içeriğin alınmasına kadar içeri girmek için kapalı alan sistemleri için farklı zorluklar oluşturuyor ancak açık hava LCD'lerini ve plazmayı dijital reklamcılık veya bilgi için kullanmanın getirileri, daha geniş bir kitleye ulaşabilmeniz. Dış mekan dijital tabelasını uygulamada elbette birçok tuzak vardır, burada pahalı hatalar önlemek için on fikir vardır:

10. Bir hedefiniz var – Aklında açık bir amaca sahip olmalısınız. Dijital açık hava tabela sistemlerine yatırım yapacaksanız, ulaşmak istediğiniz, daha fazla müşteriye veya markanızı güçlendirmeye odaklanmış veya eğlendirmek veya bilgilendirmek istiyorsanız odaklanmalısınız. Herhangi bir sisteme yatırım yapmadan önce beklentilerinizi tanımlayın.

9. Maliyetleri planlayın – dijital tabela asla ucuz değildir, her zaman her şey için plan yapın. Açık dijital tabela sistemlerinde küçük şanslar harcayan şirketlerin sadece bakım ya da içerik gibi şeyler için para harcamasını duymak beni asla şaşırtmaz.

8. Projenizi yönetmek için doğru kişileri kullanın – çoğunlukla dijital tabela projeleri BT'ye dönüşür. Elbette DooH'nun (Evden Dijital) teknik yönleri vardır ancak pazarlama deneyimine sahip birine çok daha nitelikli olur. Aynı zamanda net bir proje lideriniz olduğundan emin olun, açık hava dijital tabela için bir çok yön vardır ve birileri bütün yüzleri bir arada tutacak konumda olmadıkça, projeniz ilk engeline çarptığı anda çabucak titriyor olabilir. İçeriği yönetmesi ve güncellemesi gereken birinin olduğundan emin olun – ne sıklıkla gözden kaçırıldığına şaşırdınız.

7. Konum – İnsanlar dijital tabela kampanyalarında büyük miktarda para harcayabilir ancak LCD, plazma veya LED ekranlar yanlış yerde bulunursa kimse ona dikkat etmezse borunun altına düşebilir.

6. Hava koşullarına karşı koruma – Açık hava kapalı alanlardan daha farklı bir ortamdır ve herhangi bir tabela cihazından korunmalıdır. Kaliteli plazma veya LCD muhafazanın her zaman cihaza uygun olmasını sağlayın. Genellikle Avrupa IP 65 veya USA NEMA 4 standartları dış mekan dijital tabela muhafazaları için geçerlidir.

5. Doğru yazılımı ve araçları seçin – Pahalı ve aşırı karmaşık içerik oluşturma araçları ile dikkatinizi dağıtmayın. Genellikle PowerPoint gibi basit masaüstü ofis araçları kaliteli ve yenilikçi içerik oluşturur

4. Test etme, test etme 1, 2, 3 – Kampanyalarınızı doğru bir şekilde test edin. Cihazların çalıştıklarını, değişen içeriği pratikte kullandıklarını ve temizlik gibi genel bakımı gerçekleştirdiklerini test etmeyin, bunun gibi açık dijital tabela projesinin başarısız olmasına neden olabilecek genelde küçük pratiktir.

3. Yenilikçi olun – Yeni şeyler denemekten korkmayın. Farklı LCD veya plazma muhafazaları tiplerine bakın ve hangisinin en iyi görünmesini sağlayın. Cihazları alışılmadık alanlara yerleştirmeyi veya fark edeceğini umduğumuz her şeyi denemeyi deneyin. Çoğu zaman, en iyi dijital tabela kampanyaları, yeni bir şeyler denemekte cesur oldukları kampanyalar ya da farklı bir şey.

2. Güvenlik – Bildiğim talihsizlik ama içinde yaşadığımız dünya ve LCD ve plazmaların düşen maliyetlerine rağmen hala hırsızlar için çekici ürünler. Cihaz kimliğinin hırsızlıktan tam olarak emin olmasını sağlayın, aynı zamanda LCD muhafazasının vandalların saldırılarına dayanacak kadar dayanıklı olmasını sağlayın.

1. İçerik – Açık hava dijital tabela kampanyasının en önemli yönü şimdiye kadar içeriktir. Harcanan ilginç, bilgilendirici veya eğlendirici içeriği sergilemeseler dijital açık hava tabela sistemlerinizin ne kadar güzel olursa olsun içeriği anahtardır. Yenilikçi olun ve farklı olun. Reklamcılıktan gelir elde etmeye çalışıyorsanız, eğlencede de bir araya gelin, insanlar körü körüne dönüşür ve yalnızca herhangi bir mesajı yok sayacaktır.

Herşeyi ilginç tutun ve إعلان içeriğini daha fazla eğlence ve bilgilendirici malzeme ile karıştırın ve eşleştirin. Bol miktarda renk kullandığınızdan emin olun, hareketli görüntüler ve işleri basit tutun. Ekranda çok fazla ilerleme, şaşkına dönecek ve dikkati dağıtacak. Ses de çok işe yarıyor, ancak özellikle bu tarzdan hoşlanmıyorsa, birçok insana oldukça sinir bozucu olabilecek müzik patlamıyor.

Açık dijital tabela, şirket profilini genişletmek, reklam yayınlamak, markalaşmayı artırmak, müşteri davranışını etkilemek ve satış oluşturmak için harika bir yoldur; ancak zaman ve emeği parayla birlikte çok fazla harcarsanız çalışır.