SEO

Tüm Maliyetlerde Bu 6 SEO Efsanesinden Kaçının

Muhtemelen hepsini daha önce duymuşsunuzdur. SEO sadece bunu yapmanın ve bunu düzeltmenin bir meselesi. Eh, doğru yapmak için biraz daha var. Her ne pahasına olursa olsun bu 6 SEO mitinden kaçının ve doğru yolda olacaksınız.

1. SEO kolaydır.

Belki her gün bunu yapan profesyoneller için, tüm gün boyunca. O zaman bile, bir öğrenme eğrisi vardır ve eğriye ayak uydurmak için, öğrenme daima devam etmelidir. Bununla birlikte, arama optimizasyonu mutlaka zor bir şey değildir – sadece deneyim, uygulamalı bilgi ve her şeyin gerçekleşmesi için gereken zamanı gerektirir.

2. SEO temamda yerleşiktir.

İnanma. Birçok web sitesi temaları "SEO dostu" إعلانını yaparken, bunların hepsi gerçekten SEO'nun optimize edilmeye hazır olmalarıdır. Tamamlanmış bitmiş siteyi (tüm içeriğiyle) optimize etmek için her şey dahil bir yaklaşım göstermeden, herhangi bir şekilde gerçekten optimize etmek imkansızdır. Site kodunu optimize etmek bir şeydir, ancak paketin tamamını optimize etmek başka bir ballgame gibidir. Ayrıca, bu tema veya şablon tabanlı siteleri kullanmaktan kaçınmanın başka bir iyi nedenidir.

3. SEO sadece Meta etiketlerinin bir meselesidir.

Öyle değil. Meta etiketler alakalı ve bir sitenin genel SEO faktöründe önemli bir rol oynar, ama konuşmak için, sadece genel bir pasta sadece küçük bir parçasıdır. 1998'de, Meta Etiketlerini yalnızca optimize etmek, yüksek sıralarda yer almanın harika bir yoluydu. 2010 yılında, bu sadece bir tesadüfi faktör.

4. SEO, yüzlerce gelen bağlantıyı almamı istiyor.

Belki, belki de değil. Sadece bir çift sahip olmak gerçekten harika kaliteli backlinkler genellikle onlarca alakasız, düşük kaliteli gelen bağlantılara sahip olmaktan iyidir. Sevme ve SEO'nun anahtarı, her çeşit çapa metniyle her türlü bağlantıyı hedefleyen dengeli bir bağlantı profilini sürdürmektir. Linkler doğal olmalı.

5. SEO sadece bir sürü içerik üretme meselesidir.

Daha fazla içeriğe sahip olmak, iyi planlandığında ve ziyaretçilere değerli bir şey getirdiğinde kesinlikle yardımcı olur. Ancak, arama motoru sıralamalarını artırmak umuduyla pek çok dolgu içeriği eklemek gerçekten çok akıllıca bir strateji değildir.

6. SEO, web sitemin kopyasında yapay olarak yüksek bir anahtar kelime yoğunluğu kullanmam gerektiği anlamına geliyor.

Makalelerde anahtar kelime yoğunluğunu zorlama. Hedeflenen anahtar kelime öbeklerinizi sağlam bir şekilde kopyalamanızda temsil etmek iyi bir şey olsa da, yardımcı olmanın spam olma yoluna girdiği ince bir çizgi de vardır. Öncelikle ziyaretçileriniz tarafından beğenilecek gerçekten yüksek kaliteli içerik oluşturmak için öncelikle bir yüzde, sayı veya anahtar kelime yoğunluk hedefine odaklanmayın.