التسويق الرقمي

TV İşitme Cihazlarında Görülen Gerçek

Televizyonda, bu aletleri kullandıktan sonra "odanın içinden geçen konuşmaları dinleyebilirsin" diye إعلان filmleri izlemiş olabilirsiniz. Kuşları tekrar dinleyeceğinizi ve düşük bir sesle TV dinleyeceğinizi söylüyorlar. Bunların hepsi ve daha fazlası 19 $ 'ın altında! Bu reklamlardan aldanmayın.

Bu reklamlar işitme cihazları için değildir. Onlar ucuz "yükselteçler" içindir. Gerçek bir işitme cihazı ile ucuz bir amplifikatör arasındaki fark, bir amplifikatörün tüm sesi yükselttiği ve işitme cihazının yalnızca belirli ses aralıklarını çoğaltacağıdır.

İşitme kaybının en yaygın biçimi yüksek frekanslı işitme kaybıdır; yaşa bağlı işitme kaybı. Bu tür bir kayıp, yüksek ses aralıklarını etkiler. Bu kategoriye girerseniz, muhtemelen konuşmayı arka plandaki gürültünün varlığında anlamada sorun yaşarsınız. Örneğin, yüksek sesli arka plan sesleri ile kalabalık bir restorandasınız. Yüksek frekanslı işitme kaybı olanlar, arka plan girişiminden ötürü masada muhtemelen bir konuşma yaparken zorlanıyorlar. Şimdi bu amplifikatörlerden birini televizyonda gördüğünüzü düşünün. Tabii, konuşma daha da arttı, ancak arka plan gürültüsü de aynı şekilde ortaya çıktı!

Açık alanlı işitme cihazları yüksek frekanslı işitme kaybına maruz kalan insanlara yardım etmek için birkaç yıl önce tanıtıldı. Havalandırılmış "açık kulak" tasarımı ortam seslerinin kulak kanalından geçmesine izin verirken aynı zamanda yüksek frekanslı seslerin çok fazla yükseltilmesini sağlar. Bu, zorluk çektiğiniz sesleri büyüterek dengeli işitme ile sonuçlanan, doğal olarak sorununuz olmayan sesleri duymanıza olanak tanır.

Bu TV reklamlarının söylediklerinin aksine, işitme cihazının süper işitme gücü vermemesi gerekiyor, böylece odanın fısıldayan insanlara casusluk yapabilirsiniz. Bunlar işitme yetersizliklerini gidermek için tasarlanmıştır ve normal işitme olarak elde edilebilirler. Akıllı olun ve As Seen On TV amplifikatörlerinden uzak durun!