التسويق الرقمي

TV Reklamlarının Farklı Türleri

TV reklamcılığı, işini tanıtmanın güçlü bir yolu olmaya devam ediyor. Hiç şüphe yok ki, giderek daha fazla iş adamı, kuruluşlarına teşvik edici reklamlar yapmak için prodüksiyon şirketlerini işe almak istiyor.

TV reklamlarına gelince, birçok farklı tip var.

TV Ticari Stilleri [19659002] Ciddi – Bu ciddi bir mesaj koyuyor. Çoğu zaman, bunlar jingle, neşeli sesler veya yataklar, mutlu karakterler veya parlak renkler içermez. Ciddi bir konuyla alay eden hiçbir şey içermiyor.

Mizahi – Bu, onların ürünlerini satabilmeleri için seyirciden kahkaha yaratmak için komedi kullanıyor. Mizah genellikle seyircinin إعلانı hatırlamasına izin vermek için kullanılır.

Factual – Bu, izleyicilerini bilgilendirmek için birçok istatistik ve gerçekleri içerecek. Bir örnek sigara içme tehlikeleriyle ilgili reklamlar. Televizyonda izleyicileri şoke etmek için gerçekler sigara içmeyi bırakacaklar.

– Bu, genellikle gerçek değil, sadece fantazi niteliğinde bir karaktere sahip.

] Pastiche – Mevcut bir ürünü yansıtmaya çalışan bir radyo tarzı. Bu genellikle bir şarkıda yapılır.

Tekrar – Reklam, izleyicinin reklamın iletmek istediği mesajı hatırlatması için tekrarlanıyor.

Basit – Bu sadece basit ve basitleştirilmemiş. Zorluk göstermez. Çoğu zaman, bu, herhangi bir komplikasyon olmaksızın net bir mesaj vermek için kullanılır.

Kompleks – Bu karmaşık ve hedef kitlenin dikkatini dağıtmayı amaçlayan bir radyo eklentisidir.

Nostaljik – Bu, geçmiş yıllara atıfta bulunmakta ve bu da bellek şeridinde bir geziye oldukça benzemektedir. Bu tarzın temel amacı izleyicileri farklı dönemlerden geçirmektir.

Fütüristik – Gelecekle ilgili olan her şeyi içerecektir. Bu ileri teknoloji veya yabancılar içerebilir. Fütürist bir yaratıktan yararlanırlar.

Modern – Bu, genellikle birçok jingle içeren modern yönlere sahip bir radyo reklamıdır. Gerçekten de, modern teknoloji, video prodüksiyon şirketlerinin bunu yapmasına izin verdi.

Agresif – Bu, anlatıcı sesin yüksek sesi veya öfkeli bir içerik tarafından belirlendiği üzere öfkeli görünen bir stil. “Şimdi” kelimesi genellikle tekrarlanır.

İkna edici – Bu seyirciyi ikna etmeyi amaçlar. Fiyatlara dahildir ve "sadece" gibi kelimeleri kullanarak hedef kitleyi verimli bir şekilde ikna edebilirler.

İhtilaf – Bu bir aciliyet ve acele duygusuna sahiptir.

] Uzun Vadeli – Bu çok uzun bir süre kullanılabilecek bir radyo reklamı. Sınırlı anlaşmalar içermez. Çoğu zaman, bu, marka bilinirliğini artırmak için kullanılır.

Ticari TV reklamlarına yatırım yapmak isteyen bir şirket sahibiyseniz, bu farklı tarzların farkında olmayı düşünün.