التسويق الرقمي

Ücretsiz İşletmemin Reklamını Yapmanın Ücretsiz Yolları – Ücretsiz Reklam Vermenin En Etkili Yolu

Küçük bir işletme, az ya da çok maliyetle hedef pazarına nasıl etkili bir şekilde ulaşıyor? Bir işletme bir ürün veya hizmet sunsa da, reklamcılık zorluğu aynı: nitelikli müşterilere ulaşma. Ücretsiz sınıflandırılmış إعلان web siteleri, tuğla-harç ticaretinize önemli miktarda trafik getirebilecek nitelikli potansiyellerin mükemmel kaynaklarıdır. Birçok önde gelen sınıflandırılmış reklam web sitesinde güçlü ve akıllı bir varlık varlığı, müşteri trafiğinizi önemli ölçüde artıracaktır. Aşağıda, cüzdanınızı kullanmadan işletmenizi kanıtlanmış reklamcılık sonuçlarına yönlendiren yedi adım vardır.

1. İşletmenizin sağladığı ürün veya hizmetlerin temel bir listesini derleyin. Beş veya on 'ürün lideri belirleyin & # 39; işinizi sürüyor.

2. Müşterilerinizin bu ürünleri veya hizmetleri araştırmak ve / veya bulmak için kullandıkları yöntemleri düşünün. Ürünlerinizi çevrimiçi olarak bulmak için hangi anahtar sözcükleri kullanabilirler? Bir ürünü bulmak için bir arama sorgusunda kullanabilecek en az beş anahtar sözcük veya tümceleri belirleyin.

3. Kullanıcıların yerel düzeyde arama ve gönderme olanağı sağlayan ilk üç ücretsiz web sitesini belirleyin. Yahoo! Yanıtlar geçenlerde bir anket yaptı ve aşağıdaki siteler yerel sınıf listelerinin başında geldi: Craigslist, WantedWants, Kijiji.

4. Birkaç 'yayın' hazırlayın & # 39; Bu sizin reklamlarınız gibi davranacaktır. Tanımladığınız en iyi ürünlere karşılık gelen bir reklamı her kategoriye gönderin. "Aranıyor" ve "Küçük İşletmeler" bölümlerinin yanı sıra "Satılık" bölümünde de ileti dizin ettiğinizden emin olun. Her bir üst ürününüz için her zaman etkin bir reklam tutun. Her mesajda, daha önce tanımladığınız anahtar kelimeleri kullanın. Bir tüketici bu ürünü veya hizmeti aradığında, ilk sonuç muhtemelen reklamınız olacaktır.

5. Bakım. Her web sitesi için gönderilen reklamlarınızı / yayınlarınızı kaydedin ve her bir reklamın etkin kalma süresini not edin. Bir önceki yayın sona erer çıkarılmaz reklamınızı tekrar gönderdiğinizden emin olun.

6. Tutarlılık. Zamanla, işletmeniz tüketiciler için zihin haline geldi. İşletmeniz sürekli olarak müşterilerin gözünde olduğunda, işletmenizi & # 39; ayak trafiği aşırıya kaçacaktır.

7. Sonuçlarınızı takip edin. Çevrimiçi reklamı basan ve satın alma noktasında sunan müşterilere bir kupon teklif edin. Bu, çevrimiçi reklamcılığınızın etkililiğine ilişkin yararlı bilgiler sağlayacaktır.

Serbest sınıflandırılmış reklam web siteleri küçük bir şirkettir & # 39; en iyi arkadaş. Siteler, milyonlarca günlük kullanıcıyı içine alır ve onları öncelikle konuma göre bölümlere ayırır, ardından satın alınan ürünlerle segmentlere ayırır. Küçük işletmeler, nitelikli tüketicilerin bu yerelleştirilmiş listelerini alabilir ve avantajlarından yararlanarak ücretsiz olarak yararlanabilir.