التسويق الرقمي

Ücretsiz İşletmenizi Pazarlayın: İlişkisel Pazarlama

İlişkinin pazarlamasının benimsenmesi gerçekten çok zor çünkü bunu yapmanın çok fazla yolu var. Çevrimiçi bir iş kurduysanız, bu araç için bunu yapmanın belirli yolları vardır. Blog yazımı, e-posta pazarlaması, viral pazarlama ve ziyaretçilerinizle ve müşterilerinizle bağlantı kurabileceğiniz her türlü yolu içerir.

Buradaki nokta, özellikle çevrimiçi olduğunuz bir işletmeye sahipseniz, müşterilerinizle bir ilişki kurmaktır. . Bunun nedeni, çevrimiçi güvenilirliğin kazanılmasıdır ve müşterilerinizi ve okuyucularınızı mutlu etmek ve onlarla bağlantı kurmak için bu güvenilirliği kazanmak zorundasınız.

İnternet'te çok fazla dolandırıcılık var ve pek çok insan şüpheci. Bunu önlemek için, okuyuculara ve müşterilere bağlanmak için gerekenleri yapın ve onlar sadık kalacaklardır. Ağızdan pazarlama sözcüğü etkilidir.

Şimdi, basit bir ilişki pazarlama kampanyası oluşturmak için üç şey yapmanız gerekecek. Öncelikle blogunuzla başlayalım. Müşterileriniz ve okuyucularınız sizinle kolayca bağlantı kurabilir mi?

Bu, e-posta ve RSS abonelikleri sunmanın yanı sıra yapabileceğiniz ses sunma anlamına gelir. Ses önemlidir. Kör olan müşterilerim var ve bu benim blog yazılarımı almanın tek yolu. Söylediğim, müşterilerinizin ihtiyaçlarını dikkate almak. İçeriğinizi kolayca kullanılabilir hale getirin.

Ardından, e-posta pazarlamacılığınızı düşünmek isteyeceksiniz. Müşterileriniz ve okuyucularınızla iletişimde kalmak istiyorsunuz. Bu, onlar için e-posta pazarlama kampanyaları geliştirmek anlamına geliyor.

Başlamak için nasıl:

1. Onlara hangi içerik türlerini göndermek istediğinize karar verin. Onları e-postalarla sürekli olarak bombalamayın. Bir pazarlamacı her gün bana e-posta gönderiyorsa, onun listesinde çok uzun süre kalmıyorum. Bunun nedeni, tüm bu e-postaları okumak için zamanım olmaması. Haftada bir veya iki kez bol miktarda bulunur. İçeriğinizi karıştırmak isteyeceksiniz. Makaleleri, blog gönderilerini, videoları ve satış e-postalarını gönderin. Karıştırın. Yarım satış içeriğinin ve yarım içeriğin 50/50 oranı, başlamak için iyi bir yerdir.

2. Okurlarınızı düzenli olarak e-postayla gönderin. Listelerinize e-posta göndermeden aylar gitmeyin. Düzenli olarak e-posta göndermeye çalışın. Genellikle haftada bir veya iki kez iyidir. Daha önce bahsettiğim e-posta türlerini geliştirin. Bir otomatik cevaplayıcı sistemi kullanabilir ve e-postalarınızı göndererek e-postalarınızı gönderebilirsiniz. Kampanyalarınızı oluşturduktan sonra, e-postalarınız otomatik pilotta yayınlanabilir.

3. Çalışmalarınızı test edin ve takip edin çünkü yapmakta olduğunuz şeyin çalıştığından emin olmak istersiniz. Bu, gelecekteki pazarlama kampanyalarını planlamanızda size yardımcı olacaktır.

Bahsetmek istediğim son teknik, viral pazarlamadır. Bu tür bir pazarlama başarmak çok daha zordur çünkü kudretli taraftarların bunu gerçekleştirmesini gerektirir.

Bunu gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir teknik, işiniz için bir ortaklık programı geliştirmek ve başkalarının verebileceği brandalanabilir materyaller oluşturmaktır. Bağlı kuruluşlarınızla bir ilişki geliştirin ve onları motive tutun. Bu, bunu gerçekleştirmek için bildiğim en kolay yoldur ve pazarlamanızı otomatik pilotta kullanmanıza yardımcı olacaktır.