SEO

Ülkeye Özel Sonuçlar İçin Google Nasıl Arama Yapılır?

Uluslararası bir çevrimiçi işletmeyi, herhangi bir ülkeden insanlara hizmet sunma becerisiyle yürütmek, sitenizin yalnızca yerel ülkeye özgü sonuçlarda değil, küresel sonuçlarda da iyi performans göstermesini istediğiniz anlamına gelir. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak standart bir Google araması yapmak ve "tam web" seçeneğini işaretli bırakmak, Google'ın global sonuçlarında web sitenizin gerçek yerini mutlaka vermez. Bulunduğunuz yere göre size global sonuçlar verir.

Örneğin, Brisbane Avustralya’nın ana şehrinde tam bir web araması yapmanın sonuçları, Toronto Kanada’dan tam bir web araması yapmaktan farklı olacaktır.

Google, Yerel bir sonuç belirtmediğinizde bile bulunduğunuz yerde. Yerel ülke yalnızca sonuç düğmesini tıklayabilir ve genellikle etki alanı adı uzantısıyla belirlenen ülkenizdeki siteleri alabilirsiniz. Örneğin; Avustralya için .com.au, Kanada için .ca, vb. Veya web'inizin IP adresi. sunucu barındırma veya web seçeneğine tıklayıp, bilgisayarınızın dünyadaki konumuna bağlı olarak değişen İnternet sonuçlarına ulaşabilirsiniz (Internet'e erişmek için kullandığınız bilgisayarın IP adresine bağlı olarak).

Global

Eğer işiniz dünyaya hizmet edebilirse, o zaman Amerikan pazarını gerçekten görmezden gelemezsiniz, ya da ABD'de iseniz, Avrupa'yı, Asya'yı ve diğerlerini unutma. Bu nedenle, sitenizin Google genel arama sonuçlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini ve ne yazık ki arama yaparken Google'da "web" seçeneğini işaretlemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Çünkü, farklı bir ülkede tam olarak bir kişi olsaydı sıralamanız farklı olur aynı arama.

Bilmek istediğiniz şey, Birleşik Krallık'taki bir kişinin sizin terimleriniz için bir Google araması yaptığı zaman, web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor? Bu küçük hile ile bunu anlayabilirsiniz.

The Code

Yapmanız gereken tek şey Google aramasının sonunda URL'ye & gl = uk eklemektir.

Örneğin:

http://www.google.com/search?hl=tr&q=sample+query&meta= & gl = uk

Bu, Google’a UK sunucularına dayalı sorgu için sonuçları tükettim.

Bunun beklediğim gibi çalıştığını% 100 kesin olarak garanti edemiyorum, ama kesinlikle bir şey yapıyor ve bunu kendiniz denemelisiniz ve sitenizin görünüp görünmediğini görmelisiniz. sonuçlarda farklı bir yerde. "Gl" G eografik L yüceliğini temsil eder ve tabi ki dünyanın farklı ülkelerinde farklı ülke sonuçlarını test etmek için son harfleri değiştirebilirsin.