SEO

URL’nizi Çince Arama Motorlarına gönderin

İnternet’in İngilizcenin egemen olduğu kesinlikle doğru ve doğru. Dünyadaki tüm internet sayfalarının% 75'inin İngilizce yazılmış olduğu tahmin edilmektedir. Ancak sürpriz, sürpriz & # 150; anadili olan konuşmacıların sayısı bakımından dünyanın 1 numaralı dili aynı zamanda okunması en zor olanıdır. Çince, İngilizce'den yaklaşık üç kat daha fazla ana dili konuşan kişi (ve okuyucu) ile birlikte. Çin, dünyadaki en büyük ikinci İnternet kullanıcısına sahiptir (yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nin arkasında) ve İnternet pazarı, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biridir. Ayrıca, kaldırma ekonomisinin yok sayılması imkansızdır & # 150; Her yıl milyonlarca, nispeten zengin orta sınıfına katılıyor. Kaç Çince'nin İngilizce okuyabileceğine şaşıracaksınız. toplam nüfusa oranla küçük ancak sayıca büyük. Ne kadar Çinli yuppinin (& # 147; Chuppies & # 148;) vize aldığına da şaşırmış olabilirsiniz (kredi kartı, pasaporta damgalanan vizeler değil!).

Bir ürününüz var mı? Çin'de iyi satabilir mi? Bu, cevaplanması zor bir sorudur, ancak bir cümle primeri olarak, zengin Çinli, isim-marka temyiz başvurusu veya zil çekiciliği olan herhangi bir ürün ve Amerika Birleşik Devletleri ile yakından ilişkili olan herhangi bir ürüne yöneliyor (alaylı bir şekilde & # 147; Mickey Mouse Sendromu, belli kıskanç ekonomik rakipler tarafından). Küreselleşiyorsanız, Çin'i görmezden gelemezsiniz – ve işinizin bir web sitesi varsa, Çin'de aranabilir olmalıdır.

Aşağıda, on Çince arama motoruna site göndermenin URL’leri verilmiştir. Sitelerin tümü Çince yazılmıştır, ancak dil engelini aşabiliyorsanız, her şey mümkündür.

İlk 10 Çince Arama Motoru

1. Baidu: http://baidu.com/search/url_submit.htm

2. Sina: [http://iask.com/guest/add_url.php]

3. Sohu: [http://db.sohu.com/regurl/regform.asp?Step=REGFORM&class=]

4. Yahoo Çin: http://cn.yahoo.com/docs/info/suggest.html

5. Google Çin: http://www.google.com/intl/zh-CN/add_url.html

6. Sobao: [http://search.sobao.com/Computers_and_Internet/Personal/]

7. Tianwang: http://home.tianwang.com/denglu.htm

8. Çin-Tatil: [http://china-holiday.com/newterms/hall/it/sort.asp?sortid=259]

9. Wangluobing: [http://www.net7b.com/net7b_/denglu/index.asp] o

10. Sunwukong: http://www.sunwukong.cn/add.php

Yukarıdakilerin ilk altısı büyük aktörlerdir, ancak geri kalanlar marjinaldir ve sizin zamana göre işiniz bitebilir bunu oku (sonra tekrar, asla bilemezsin).

Mutlu avlar!