التسويق الرقمي

Ürün ve Hizmet Pazarlaması – Ürün ve Hizmet Pazarlaması Arasındaki Fark Nedir?

Çoğu kişi tarafından, ürün ve hizmet pazarlaması arasında bir dünya farkı olduğu genellikle algılanabilir. Gerçeklerden daha fazla olamazdı çünkü aslında pek de bir fark yoktur. Bunun nedeni çoğu insanın ürün ve hizmet satın alması değildir. Bunun yerine, bir ürünü veya hizmeti satın almayı sağlayan şey, ürünün ya da hizmetin yararlılığı ve bunların nasıl yararlanacağıdır.

İnsanların satın aldığı ürün ya da hizmet, bazı sorunlara çözüm olabilir; ciddi bir sorun olabilir. Pazarlama işi, müşteriye istenen bir şey vermektir ve insanları, bir ürün ya da hizmet olan belirli bir çözümü aramaya çekmek için gerektirebilir. Ayrıca, pazarlanan ürün veya hizmetin faydaları hakkında müşteriyi bilgilendirecek tutarlı bir takip eylemi de olmalıdır. Bu nedenle, pazarlama ürünleri veya hizmetleri arasındaki temel fark, pazarlama sırasında daha fazla kişisel temasın gerekli olmasıdır. pazarlama ürünleri ile karşılaştırıldığında bir hizmet. Pazarlama hizmetleri müşteriyi yüz yüze görüşmeyi gerektirebilir ya da potansiyel müşterilerin telefonla iletişim kurması anlamına gelebilir.

Ayrıca, potansiyel müşterinin ne istediğini bilmesi ve sonra da Bu, daha fazla iş almanın kesin bir yolu. Ürününüze veya hizmetinize daha fazla insanın ilgisini çekmek, kendileriyle iletişim kurmak için kullanılabilecek bilgileri toplamanıza yardımcı olacaktır, ki bu da satış yapmanın önemli bir adımıdır.

Pazarlama çabalarınız size uygun bir şekilde geleceğe yönelik iyi bir potansiyel müşteri sunar. yukarı eylem, bu potansiyel müşterilerin iyi bir yüzdesini ödeme yapan müşterilere dönüştürme şansı büyük ölçüde artacaktır ve ürün veya hizmetinizi pazarlarken, müşteri ile yapılan kişisel temas miktarı haricinde, bir ürün veya hizmet pazarlaması arasında gerçek bir fark yaratamayacaktır. hizmet.