SEO

Ürününüzün Yerel SEO ile Nasıl Olmasını Sağlayın?

İnternet'te ürün / hizmetlere göz atmak için belirli bir alanda kaldığınızda, çaba harcamadan, Google’da ve diğer web arama araçlarında gösterilen yerel SERP’leri tercih etmek istersiniz. Temel olarak, yerel SEO, belirli topoğrafik bölgeler için web sitelerini geliştirmek için dijital pazarlama uzmanları tarafından kullanılan farklı standartların ve yönlendirmelerin bir düzenlemesidir.

Örneğin, web sitenizi yerel pazar için geliştirirseniz, Google web sitesini veya sayfalarını gösterir. Başlangıçta ve ardından uzak bölgelerde yaşayan misafirlere yerel ziyaretçiler için açıkça. Bölgenizde yakındaki bir işletmeyi yönetmeniz durumunda, web sitenizi mahalle pazarı için geliştirmek zorunludur. Ama bunu nasıl yapacaksın? Haydi öğrenelim.

Web Sitenize Yerel Bir Adres Oluşturun

Google, sitenizin ayrıntılarını yakındaki dizine eklenmiş listelerde göstermek için kullanır. Bu şekilde, sitenizi belirli bir alan adı için optimize ederken, Google’ın yerel SEO kurallarını yerine getirmeniz gerekir. Öncelikli olarak, canlı bir cep telefonu / cep telefonu numarası ve iş E-posta Kimliği ile fiziksel olarak bariz detayları içeren bir yerleşim yeri koyun. Google'a ve kullanıcılara sitenizin kesin konumu hakkında bilgi verir ve sizi uygun bir şekilde yönetir.

Meta Bilgileri ve Başlık Etiketlerini Konumuna Göre Geliştirin

Tüm SEO uzmanları Meta Bilgi'nin muazzam önemini biliyorlar ve SEO için Başlık Etiketleri. Bunların her ikisi de web dizinlerinin ve ziyaretçilerin bu içeriğin gerçek özelliklerini bilmesini sağlar. Bu satırlar boyunca, önceden içerik türünü tahmin edecek konumda olurlar. İçeriği meşruiyetlerine göre göstermek için web dizinlerini teşvik eder. Sitenizi yerel SERP'lere göre optimize ederken, "anahtar kelime + şehir / eyalet / ülke" için başlık etiketleri ve meta portreler ekleyin. Google, sitenizi yerel sorgu öğeleri için kesin bir şekilde gösterecek ve siteye organik ve doğal trafik akışını yükseltecek şekilde güçlendirir. belirli yerler.

Dil Tercihini Akılda Tutun

Web sitenizi yerel SERP'ler için artırdığınızda, genel nüfusun (bu bölgelerde yaşayanlar) terminoloji tercihini tutabileceğiniz zorunludur. Örneğin, web sitenizi yerel bir alan için optimize ediyorsanız, Amerikan İngilizcesine içerik yazın ve mahalle kitlesi için mükemmel bir şekilde geliştirin.Ayrıca web sitenizin her türlü birey tarafından görüntülendiğini unutmayın. Dil kompozisyonu mümkün olduğunca basit: Bu gibi durumlarda, Google’ın site içeriğinizin, hedef kitle ve şov grubunun odaklandığı için son derece yardımcı olacağını düşünür. o veya yerel bir sorgudaki sayfaları.

Yerel İş Şeması

Schema'yı kullanarak, sitenizdeki önemli önemli verileri kesinlikle kategorilere ayırabilirsiniz. Google'ın yükümlülüklerini tek başına yürütmek için yeterince kurnaz olmasına rağmen, algoritmasının yerel sorgu için en geçerli siteleri ve web sitesi sayfalarını yasaklamak için bir ton ayırması gerekiyor. Sitenize, örneğin telefon numarası, büyük şehirler vb. Gibi ilgili verileri eklediğinizde Google'ın işleri daha kolay hale gelir. Sayfalara şema eklemek bu tür bir uygulamadır. Web sitenizde çalıştığınız ile doğru web şablonlarının ve CMS kullanımı gibi çeşitli faktörler tarafından belirlenir.

Google Benim İşletmem Web Sitenize Ekleyin

Google Benim İşletmem Yerel SEO için siteleri geliştiren bu SEO uzmanlarının her birinin hakiki bir arkadaşı. Bu enstrümanı sitenize eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Web sitenizin yerel listesi için hak talebinde bulunun,

2. Hesaplarınızın onay işlemini tamamlayın.

3. İşin ince unsurlarını verin,

4. Sitenize bağlantılar,

5. İşletmenizin en kaliteli resimleri.

6. Bu sayfayı bitirdiğinizde, müşteriden gelen yorumları toplayın ve sitenizin veya sayfalarının yerel listesi için ölçütler belirleyin. Google, sitenizi / sayfalarını yerel sorgu öğelerinde kendi ayarlarına göre gösterir.

Düzenli Aralıklarda Giriş Yapın

Google, herhangi bir hesabı olmayan hesapların feshedilebileceğini açıkça belirtti. altı ay veya daha fazla aktivite. Bu şekilde, Google My Business hesabınıza sürekli olarak giriş yapmanız gerekir. Siteniz, yerel listelerinde ses konumunu korumaya yardımcı olur.

Alıntılar

Referans noktası, yerel SERP'ler için web sitenizi en üst düzeye çıkardığınızda ana faktörlerden biridir. Bunun nedeni, Google'ın bilgileri edinmek ve web sitenizi göndermek için kullanmak üzere belirli bir grup dizin ve liste sitesi kullanmasıdır. Web siteniz Google Benim İşletmem'de mevcutsa, ancak Küresel İnternet’te başka bir yerde kullanılamıyorsa, Google’ın web sitenizin gerçekten dışarıda olup olmadığı konusunda ince bir fikri olabilir. Yani, başarısız olmadan alıntıları alın. Web sitenizin, yerel SERP'lerin piyasadaki düşük ve yüksek performanslı anahtar kelimeler ve anahtar sözcüklerle dikkat çekici bir şekilde sıralanmasına yardımcı olabilir.

Son Sözler

Yerel SEO bugünün önemli bir parçası olabilir web sitelerinin çevrimiçi pazarlaması. Girişimcilerin belirli noktalardaki web sitelerinin varlığını arttırmalarına ve yerel işlerini sıçrama ve sınırlarla geliştirmelerine yardımcı olabilir. Yerel SERP'ler için web sitenizi optimize ederken gerekli sonuçları almak için yukarıda belirtilen ipuçlarını takip edin.