قاعدة البيانات

Üst Düzey Katılımcı Yönetim Ekibinin 10 Niteliği

İştirakçi program yönetimi için bir şirket kiralamak, hafifçe girilmesi gereken bir karar değildir. Pazarlama departmanınızın bir kolunu, şirketinizin toplam gelirinin% 20'si kadar kazanma potansiyeline sahip olacaksınız. Ayrıca, bağlı kuruluş yönetim ücretlerine harcanan parayla, seçiminizin programınıza mümkün olan en kısa sürede kar üreteceklerinden emin olmak isteyeceksiniz.

Üst düzey bir ortaklık yönetimi ekibi, bir ortaklık programı için trafik ve kar elde etmek için onlara uyan bazı çok özel niteliklere sahip olacaktır. Aşağıda, birçok bağlı kuruluş pazarlama şirketi arasından seçim yaparken aramanız gereken 10 özellik bulunmaktadır.

Taahhüt

Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin bağlı kuruluş pazarlamasını devrederken, bilmediğiniz insanlara çok fazla inanç veriyorsunuz. Ancak, yönetim ekibinizin işiniz için sahip olduğunuz aynı heyecan ve bağlılıkla sizi geliştirmesini beklersiniz. Kalite bağlı kuruluş yöneticileri, programınızın başarısına ilk günden itibaren kendilerini bağlı tutacaklardır. Teklifiniz hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenecek ve başarıya ulaşmak için net kilometre taşları ve hedefler belirleyeceklerdir.

Bağlantılı

Bir şirkete bağlı ortaklık programı yönetimi için bir şirket kiralamaktan elde edilen en büyük değer, bağlı kuruluşlar ve süper bağlı kuruluşlarla olan bağlantılarına erişim. Bağlı kuruluşlar elbette bir programa güç veren motorlardır. karlılık. Ve bu kişilere doğru kişisel bağlantıları ile ortaklık programınız katlanarak daha hızlı büyüyecek ve tutarlı uzun vadeli karlar yaratacaktır.

Kalıcılık

Bağlı bir program yöneticisi olmak, bir satış elemanı olmak gibi. Teklifinizi iştiraklere satıyorlar ve bu zihniyetle ilişki kurmaya yaklaşmaları gerekiyor. Bu işe alım sırasında inanılmaz derecede kalıcı olmak demektir. Tıpkı iş dünyasının geri kalanının iştiraklerinin de işini zorlaştırmak ve taahhütleri almak gibi. Bazen takip edilmeli ve kapatılmalılar. Bir üst düzey ortaklık yönetimi ekibi, gelir üreten iş ortaklarını verimli bir şekilde işe alacak tutarlı ve etkin bir satış sistemine sahip olacaktır.

Yaratıcı

Ortaklık kanalı çok dinamik bir alan. Bazen bir gün fevkalade çalışan bir gün bombalar. Yeterince yetişemeyen insanlar kaçınılmaz olarak geride kalacaklardır. Kutunun dışında düşünebilen ve teklifinizi diğerlerinden nasıl ayıracağınız konusunda yaratıcı olabilecek bir ortaklık yönetimi ekibi istiyorsunuz. Kaliteli bir satış ortağı yöneticisi, müşterilerinize yakından dikkat edebilecek bir kuruluştur. herhangi bir anda ihtiyaç duyuyor ve satış ortaklarının bu müşterileri satışa dönüştürmesini sağlamak için yaratıcı çözümler uygulamak için hızlı hareket ediyor.

Duyarlı

Bağlı kuruluş yönetim ekibinizi çalışan olarak düşünün. Sadece çalışanlar gibi, sizden hem siz hem de bağlı kuruluşların iletişim ve taleplerine cevap vermelerini beklemelisiniz. Duyarlılığın kesinlikle kritik olduğu birçok sorun vardır. Teknik sorunlar, dolandırıcılık ve zamana duyarlı promosyonlar gibi şeyler genellikle ortaya çıkar ve bunların ele alınmasında herhangi bir tereddüt kaybı gelir kaybı anlamına gelebilir.

Personable

Ortaklık program yöneticiniz bir insan-insan olmalı. Başarılı bir ortaklık yönetimi ekibinin birincil işlevi bağlı işe alımdır. Ve iştiraklerle kişisel ilişkiler kurabilen yöneticiler her seferinde ortaya çıkacak. Ayrıca, iş ortağı yöneticiniz ile kolay bir çalışma ilişkisine sahip olmak istersiniz. Dolayısıyla, sizinle kişisel olarak iletişim kurma yetenekleri doğrudan programınızın başarısı ile ilgilidir. Bir kalite ortaklık yöneticisi sizin ve bağlı kuruluşlarınızın ekstra miline gidecek.

Düzenlendi

Başarılı bir ortaklık programı geliştirmek ve uygulamak, anıtsal bir görevdir. Orada birçok hareketli parça ve çok sayıda potansiyel üye ve tüketici var. Ortaklık yönetim ekibinizin, programınızı bağlı kuruluş kanalının dinamik suları üzerinden yönlendirmesi işidir. Bunu etkili bir şekilde yapmak için yönetim ekibiniz inanılmaz şekilde organize edilmelidir. Bağlı kuruluşların veritabanlarının açık bir şekilde etiketlenmesi ve not edilmesi, istatistiklerin izlenmesi, hileli davranışların izlenmesi ve raporlanması ve diğer birçok hareketli parçanın tam olarak yönetilmesi ve organize edilmesi gerekir.

Bilgili

Ortaklık kanalı ve bağlı kuruluş programınız sorulduğunda, yönetim ekibiniz güven ve yetki ile cevap verebilmelidir. Uzman bilgisi olmadan teklifinizi hiçbir zaman başarılı bir şekilde tanıtamayacaklar. Bağlı kuruluş pazarlama endüstrisinde, teknikten reklamcılığa, grafik tasarımına ve tekrardan geniş bir bilgi birikimine sahiptir. Bağlı kuruluş yönetim ekibiniz, ortaklık programınızı başarılı bir gelir kaynağına dönüştürebilmeniz için çok yönlü satış ortağı pazarlama uzmanları olmalıdır.

Proaktif

Ortak kanalın dinamik yapısı göz önüne alındığında, bağlı kuruluş program yöneticileriniz her zaman yarışmadan bir adım önde olmak zorundadır. Karlı fırsatları yaratmada ve ele geçirmede proaktif olmalıdırlar. İştirakler, bilgisayar ekranları ve bağlı kuruluş ağları üzerinden gelen her teklifi çalıştırmaz, teklifleri tanıtmaktan çekinmezler. Bir yönetici, başarının gelmesi için etrafta beklerse, başarısızlığa mahkum olurlar. Başarılı bir ortaklık yönetimi ekibi, olası her gelir üretme fırsatının bir parçası olmak için her zaman rekabeti kapıya yenecektir.

Profesyonel

Bir şirket olarak markanız herkese açıktır. İstenen ve profesyonel olarak temsil edilmesini istersiniz. Bağlı kuruluş yönetim ekibiniz, yaptıkları her şeyde profesyonelce cilalanmalıdır. İletişimin açık ve özlü olması, medya varlıklarının keskin ve rafine olması, işe alım çabalarının organize ve etkili olması gerekmektedir. Bağlı kuruluş programınız, pazarlama stratejiniz için önemli bir unsurdur ve yıldız profesyonel yönetiminden daha azını açıklamaz. En iyisinden daha azına razı olmayın. Uzun vadede büyük temettü ödeyecek bir seçim.