التسويق الرقمي

UX'in Geleceği

ITS PEAK'TA TEKNOLOJİ

UX'in büyümesi, kullanıcının ürünü satın almasıyla birlikte kullanıcının ürünü satın almasına kadar geçen süre içerisinde kullanıcı deneyimlerinde gelişmeler olduğu için hızla artmaktadır. Ürün tasarımı ile ilişkili her kişi, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışır.

Teague tasarımcıları Clint Rule, Eric Lawrence, Matt McElvogue'a göre, "UX tasarımı" çok geniş ve karışık hale geldi. Gelecekte, UX tasarımının daha uzmanlaşmış alanlara ayrılacağını öngörüyorlar.

UZMANIN BİLDİRİSİ UX BAŞARININ TASARIMCILARIN KATILIM TUTUMUNA GİDİYOR.

Daha iyi UX için, tasarımcılar her zaman ilhamlıdır daha iyi tasarımcılar olmak ve kullanıcılardan sürekli geri bildirim almak; tasarım bilgisini arttırıyor ve tasarımların geliştirilmesinde sürekli çalışıyorlar.

DİJİTAL ERA'NIN GELECEĞİNE HOŞGELDİNİZ

İnsanların UX Tasarımcılarının yeni maceralarını görmek için eğlenceli ve esnek olmaları gerekiyor. Dünya hızla teknolojiye bağlı hale geliyor, 21. yüzyılda, insanların Yapay Zeka (AR), AR, ses ve bağlı cihazlarla rahatça yaşadıklarını, araç ve teknolojilerin gün geçtikçe değiştiğini, UX tasarımcılarının farklı düşünce süreci ve farklı tasarımların yolu, teknoloji insanların hayatlarını yeniden şekillendirdi.

DÖRDÜNCÜ ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜM

UX tasarımında büyük bir önemi var. Gelecekte, Kullanıcı deneyimi tasarımı hayatımızı farklı yönlerden etkileyecek daha güçlü ve iyi kurulmuş bir uygulama haline gelecektir.

UX'teki büyüme ile birlikte UX tasarımcılarına olan talep hızla büyüyecektir. UX tasarımcılarının büyümesi endüstrinin tüm sektörlerinde hızla gelişecektir, çünkü UX Tasarımı ne kadar iyi olursa, müşterilerin sayısı da o kadar artar.

İNSANLARINDA İLERLEME

Daha önce Bir taksi çevrimiçi rezervasyon düşünürdüm ve kabin birkaç dakika içinde kapıda olurdu ama şimdi bu tesis çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor. Aynı şekilde, UX geleceğin boyutlarını değiştirme gücüne sahiptir. Her ne kadar tasarım aşamasında kesinlikle yeni ve geniş olacaktır.

UX terimi sadece Kullanıcı Deneyimi ile sınırlıydı, ancak teknolojinin ilerlemesi ile UX, sadece sınırlı yazılımla sınırlı olmayan dijital ürünlerin detaylı tasarımını temsil etmek için kullanılıyordu. uygulamalar, ama aynı zamanda web sitesi ve mobil uygulamaları da kapsamaktadır.

Bugün insanlar, hayatlarının mobil uygulamaya bağlı olduğu dijital çağda yaşıyorlar. Dijital ürünlerin detaylı tasarımı günümüzde trend olmaktadır. Servis Tasarım, Sistem Tasarımı, Stratejik Tasarım, Eleştirel Tasarım ve Spekülatif Tasarım ve Tasarım Düşüncesi gibi birçok bileşene sahiptir.

endüstri devrildi. UX tasarımcıları pratik ve akıllı çözümler sunuyor, tüm sınırlamaları kesinlikle geliştirme sınırlarını zorlayacak ve mevcut senaryoyu etkileşim ve iletişim tarzının tamamen değiştiği duruma getirecek; Arayüz en yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde tasarlanacaktır.

KULLANICI İHTİYAÇLARI İLE TASARLAMA

Dijital medyanın tasarımı, kullanıcı davranışına ve kişinin değişen zaman ve eğilimler. UX gelecek yıllarda zirveye ulaşacaktır. Büyümesi hızlı olacaktır çünkü bu, hiç bitmeyen bir süreçtir, tasarımı müşteri ihtiyaçlarına, trendlere ve yaşam tarzına göre geliştirir.

Gelecekte, UX tasarımı dünya çapında en trend ve yaygın uygulamalar haline gelecektir. Pek çok endüstri UX rolünde uzmanlaşmayı, Artırılmış Gerçeklik, Sanal Gerçeklik, Sanal Gerçeklik ve Sesli Kullanıcı Arayüzü'nü göz önünde bulundurarak çoktan görmüşlerdir.

Teknolojimizin değiştiği hız, bu uzmanlaşma yeni bir inovasyon ve UX getirecektir. Tasarım, farklı endüstrilere ve iş alanlarına dokunacaktır.

Aslında, bir kişi teknolojinin yanı sıra UX'in büyümesinin hayatımızda da görülebileceğini söylemiştir.

Birisi "UX Design, bir sosyal tasarım becerisi "