قاعدة البيانات

Veri Bilim Eğitimi Pursuing Gelecek Veri Bilim adamı ol

VERİ BİLİMİ KURSU: SAYI SEVGİLENDİREN ONLAR İÇİN EN İYİ

Teknoloji alanındaki en büyük kariyer olan Data Science, bilişim sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. Bilgi tabanı ve veri bilimi eğitimi ile kazanılan beceriler, organizasyonlara yüksek karlılık ve verimlilik sağlamada yardımcı olur, böylece diğerlerine karşı rekabet üstünlüğü kazanırlar.

Öğrenim veri bilimi geniş ve bulanık bir alan olduğu için oldukça zordur. Sayılar ve algoritmalarla uğraşmak iyi bir şey olsa bile çok eğlenceli olabilir.

VERİ BİLİMİNDE EĞİTİM ALMAK İÇİN NE DAHA FAZLASI GEREKİR?

günlük taban ve kuruluşların veritabanlarına akan. Tüm bunlar, bilginin kaynağını incelemek, neyi temsil etmek ve daha sonra değerli bir kaynağa dönüştürmekle ilgilidir. Bu, matematiksel beceriler, istatistiksel beceriler ve programlama ve iletişim becerileri gerektirmektedir.

Veri bilimcileri tarafından verilerin doğru bir şekilde yorumlanması ve analiz edilmesi, kurumların maliyetlerini azaltmalarına ve kurumun verimliliğini ve etkinliğini artırmalarına yardımcı olmaktadır.

Fakat her zaman, veri bilimi eğitimine devam etmeden önce, aşağıdaki noktaları dikkate aldığınızı unutmayın:

a) Verileri sevmeyi öğrenmek

Her şeyden önce, bir kişinin katılması gereken en önemli adım, sayılara ilgi duymaktır. ve algoritmalar. Ne kadar çok öğrenirseniz, onu takip etmeye daha çok motive olursunuz, çünkü genellikle, veri bilimi izleyenler yarıdan ayrılırlar.

Her zaman öğrendiklerinizi sevin; Bu, rakamlar ve algoritmalar ile ilişkili büyük verilerle ilgilenme konusunda size yardımcı olacaktır.

b) Yaparak öğrenin

Kendinizi öğrenirken kendinizle ilgilendiğinizde, kesinlikle öğrenmeye ilgi duyacaksınız. Bunun anlamı, her zaman projelerde çalışmaktır, çünkü bu, teorik bilginizi pratikte uyguladığınız en iyi yoldur.

Verilerle uğraşırken gerçekten yararlı ve uygulanabilir olan gerekli becerileri geliştirmede size yardımcı olacaktır. 19659002] c) Değerli bilginin nasıl iletileceğini öğrenin

Verilerin toplanması, analizi ve yorumlanması süreci, eğer ve sadece sonuçları iletişim kurabiliyor ve sunabiliyorsa, yani ham veriden elde edilen içgörülere, Şirketin üst düzey yöneticileri ve iştirakçileri.

Bu nedenle, bir veri bilimcisi olmak için iletişim becerilerini öğrenmek son derece gereklidir.

d) Asla aynı zorluk derecesini sürdürmeyin

dik dağ. Tırmanmayı bırakıp rahat hissetmeye başlarsanız, asla başaramayacaksınız. Kendinizi rahat hissettiğiniz an, sadece daha büyük bir veri kümesiyle çalışın. Hayatta her zaman karşılaştığınız zorluklarla yüzleşin, o zaman sadece kişisel ya da profesyonel olmanız için hayatınızda daha yüksek seviyelere ulaşabileceksiniz.