قاعدة البيانات

Veri Bilimi Eğitimi Alın ve Kalabalıkta Öne Çıkın

Veri Bilimi Nedir ve Veri Bilimcileri Kimdir?

Veri Bilimi

Bir kurumun içine akan ham gerçekler ve rakamların hacminden yararlı bilgiler elde etmek için bilimsel araçların, tekniklerin ve metodolojilerin kullanılmasını ifade eder. günlük olarak depo. Veri Bilimi, bu ham bilgiden çıkartarak iş değeri üretmekle ilgilidir.

Veri Bilim Adamları

Genellikle derin düşünürler olarak adlandırılan veri bilimcileri, matematikçilerin ve bilgisayar bilimcilerin bir karışımıdır. Bu alan aynı zamanda matematik, teknoloji ve iş taktikleri uygulamalarını içerir. Veri bilimcileri, zorlu bir soruyla karşılaştıklarında herhangi bir noktada soruşturmalarına başlayabilen dedektiflerdir. Bunu kendi içsel becerilerini uygulayarak ve belgelendirme sürecinde öğrendiklerini yaparak yaparlar.

Neden Veri Bilim Eğitimi?

1) Bu eğitim, bireyin büyük kümeleri ele alma ve analiz etme konusunda uzmanlık ve mükemmeliyet kazanmasını sağlar. Gelişmiş veri analizi araçları ve algoritmalarını kullanarak veri.

2) Mevcut kurumsal ortamda bir avantaj elde etmenize yardımcı olur, veri bilimi alanında uzman kişiler için artan talep ve büyük uzmanlık ve beceriye sahip olma becerisine sahiptir. veri teknolojileri. Artan bilgi tabanı ve becerileri, başkalarına göre bir avantajı olduğundan, daha iyi ve rekabetçi bir kariyer yapma şansına yardımcı olur.

3) Veri bilimci kariyerleri, yılın en sıcak işi olarak kabul edilir. Bu, yakışıklı ödeme paketleri ile çok sayıda iş fırsatı sunan bu eğitimden geçiyor demektir. Dünyanın önde gelen endüstrileri artık çok fazla miktarda veriyle dolup taşıyor ve böylelikle veri bilimi profesyonellerine yönelik talebi artırıyor. Veri bilimcileri, istedikleri sektörde bir işe girmeye hak kazandıkları için diğerlerine göre daha fazla avantaj sağlarlar. Daha iyi maaş ve iş beklentileri açısından hayallerinin gerçekleştiğini görmenin yolunu açıyor.

4) Facebook, Microsoft, Google, Amazon, PayPal, Apple, vb. Gibi Fortune 500 şirketleri büyük veri uzmanları. Bu nedenle, bu büyük kurumsal devlere ayak uydurabilmeleri için onlara yardımcı olabilecek sihirli değnek eğitimdir.

5) Veri bilimi eğitimine girmenin en büyük avantajı kazancın sadece anlık olması değil; muazzam uzun vadeli faydaları vardır. Veri bilimcilerin değeri, yakın gelecekte hızla sönecek gibi görünmüyor. Bunun yerine, önümüzdeki yıllarda değerlerinin artmaya devam edeceği görülmektedir. Bu nedenle, veri bilimi alanında bir kariyer inşa etmenin uzun vadede verimli olduğu ortadadır.

Son Söz

Sizi bir iş için değerli bir aday yapacak gizli sosdur. dünyadaki şirketler. Hem maaş beklentileri hem de iş olanakları açısından sizin için faydalı olacak muhteşem bir kariyerin uçuş bileti.

'21'inci Yüzyılın En Sıcak İşi', bunu yapan bir veri bilimcisinin görevine verilen isimdir. işlenmiş, yetenekli ve bilgili profesyonellerin hayallerinin gerçekleştiğini görebileceği açıktır. Kariyerlerini engin ve neredeyse sınırsız olan bir alan bilim alanına girerek dönüştürmenin anahtarı budur.