قاعدة البيانات

العلوم البيانات في الخدمات الصحية ثورة

Devrimci Veri Bilimi

Günümüz dünyasında Veri Bilimi sadece bir meslek ya da bir çalışma değildir. Bu bir devrim ve bundan etkilenmeyen bir sanayi bulmak zor. Sağlık ve Tıp Bilimi, Data Science'ın ortaya çıkmasıyla tamamen yeni bir aşamaya girdi ve dijitalleştirme çağından önce bile hastaneleri ve hastaları depolamak için kullanılan doktor ve doktorların avantajına sahipti. bunun bir sonucu olarak, halihazırda bantlanacak çok sayıda mevcut veri var.

Veri Biliminin Sağlık Hizmetini Etkilediği Alanlar

  • Hassas Tedavi: Şu anda ilaçlar hakkında anladığımız şey, ilgili tüm hastalıklarda belirli bir sınıfı reçete eden belirli ilaç sınıfları ve doktorların olmasıdır. Ancak Data Science'ın yardımıyla her hastayı izlemek ve doğru ilaç türünü ve dozajını tasarlamak mümkündür. Doktorlar ayrıca hastaların gerçek zamanlı takibini de yapabilirler. sağlık ve buna göre gerekli işlemleri yapmak. Bu sadece tedavi yöntemlerini iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda ölüm oranlarını da düşürür.
  • Giyilebilir Cihazlar: Makine Öğrenimi Algoritmaları ile, tüm insan vücudunun işleyişini takip etmek ve en ufak bir değişiklik veya bozuklukta bile sinyaller göndermek mümkündür. Bu şekilde, ortaya çıkan her semptomu yakalayabilir ve tedaviye hızlı bir şekilde başlayabiliriz.
  • Teşhis Doğruluğunu İyileştirme: Günümüzde sağlık hizmetleri ne kadar gelişmiş olursa olsun, önemli bir yanlış tanılama örneği vardır. Her bir test sonucunu veritabanlarında önceden kaydedilmiş sonuçlara göre kontrol ederek bu sorunu tamamen azaltabilir. Bu sadece teşhisi daha doğru hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda test yöntemlerini de iyileştirecektir.
  • Tedavi Edilmeyen Hastalıklar için Tedavi Bulma: AIDS, Kanser ve Ebola her zaman tıbbi araştırmaların merkezi olmuştur. Binlerce araştırma kuruluşu bu hastalıkların yüzde yüz başarı oranıyla tedavi edilmesinin bir yolunu bulmak için yoğun araştırmalar yürütüyor. Kuruluşların birbirlerini paylaşmasını ve sömürmesini sağlayarak bu araştırmacıların hızını artırabilir & # 39; veri ve başkalarının yaptıklarına göre güncel kalın. Ayrıca, Data Science ile kanser hücrelerini tahmin etmek ve daha fazla hasara neden olmadan önce normal ölümlerine neden olmak artık mümkün.
  • Hayatı Tehdit Eden Hastalıkların Kontrol Edilmesi: Sıtma ve İshal gibi hayati tehlike oluşturan hastalıkların kalıpları ve nedenleri üzerinde daha iyi riskler sağlayabilir ve kullanılması gereken kaynakların, ilaçların ve doktorların sayısının ve miktarının tahmin edilmesine yardımcı olabilir hastalıkları kontrol etmek için.

Veri Bilimcilerin Kıtlığı

Dünya, her sektördeki yetenekli Veri Bilimcilerinin büyük bir açığıyla karşı karşıya. Sağlık Endüstrisi ayrıca gerektiği kadar Veri Bilimcisine de sahip değildir. Ancak bu aynı zamanda yeni başlayanlar için muazzam bir kapsam olduğu anlamına gelir.

Sağlık Sektöründe Veri Bilimi Nasıl Olabilirsiniz?

Veri Bilimcisi Olmak, İstatistikler, Veri Bilimi için Hesaplama Araçları ve Makine Öğrenmesi algoritmaları konusunda uzmanlık gerektirir. Bunu akılda tutarak, çevrimiçi eğitim öğrencilerin bir Data Science uzmanı olmak için gereken tüm becerileri kazanmasına yardımcı olur. Kurslar, yaşam boyu erişim, sayısız web semineri, canlı projeler, sektörle ilgili değerlendirmeler ve çok daha fazlasıyla otomatik olarak yapılmaktadır.