التسويق الرقمي

Verimlilik Çevrimiçi Nasıl Pazarlanır

Hepimiz bu noktada bulunduk: Televizyon kanallarında sadece büyük olasılıkla ihtiyaç duymadığımız ürün ve hizmetler için yüksek sesli ve can sıkıcı reklamlarla boğuşuyoruz. Geçmişte çalışmakta olan bu teknikler artık bir kez yaptıkları çekiciliğe sahip değiller. Artık bir nüfus olarak daha akıllıyız ve bu reklamların duman ve aynalarını görebiliyoruz. İşte bu modern gün ve yaşta kendinizi ve işinizi doğru bir şekilde pazarlayabilirsiniz.

Değerle Bilgi Sunuyor

Bugünün dünyasında üslup, maddeyi bozmaz. İnsanların dikkatini çekmek için ikisinin bir kombinasyonuna ihtiyacınız var. İnsanlara değerli bir şey sunmak için araştırmanızı yapmak zorundasınız. İnsanların neleri aradığını ve bunları elde etmelerine nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenin. Yaptığınız daha fazla araştırma, pazarlamak ve insanlara seslenmek kadar kolay olacaktır.

Kişiselleştirin

Eskiden insanların erişmesi gereken bir tür ideal hakkında konuşulan genelleştirilmiş reklamlarınız olabileceği anlamına geliyordu. Bu teknik artık her şey iyi çalışmıyor. Bunun yerine, insanlar güvendikleri kişilerin kişisel önerilerini arıyorlar. Bu kişisel bağlantıları elde etmek için sosyal medyaya bağlı olmak önemli. Ayrıca, arkadaşlara bir şeyler önermeyi denemelisiniz ve sırayla, arkadaşlarına aynı şeyleri önereceklerdir.

Teknolojiyle Uyum Sağlayın

Geleneksel طبعة reklamları eskiden olduğundan daha az popüler. Artık insanlar bloglara, videolara, podcast'lere ve sosyal medya sitelerine çekiliyor. Eğrinin önüne geçin ve hizmetlerinizle ilgili kendi videolarınızı üretin. Artık, ana mesajlarınızı iletebilen ve daha geniş bir tüketici tabanını çekebilecek profesyonel görünümlü videolar düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz.

Bazı Temel SEO'ları Öğrenin

Her zaman internetin nasıl çalıştığını ve bazı sitelerin neden diğerlerinden daha üst sıralarda yer aldığını anlamaya yardımcı olur. Bazı insanlar spam stratejilerine başvururken, yasal uygulamaları benimsemek daha iyi bir fikirdir. İnsanların sıklıkla kullandıkları anahtar kelimelerle ilgili araştırma yapın ve bu insanlara değerli bir şey sunmaya çalışın. SEO endüstrisinin diğer üyeleri ile iletişim kurun ve tavsiye isteyin. İnternet hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, pazarlama kampanyalarınız o kadar iyi olur.

Pazarlama kavramı son on yılda büyük ölçüde değişti. Gitti, yalnızca az miktarda trafik getiren pahalı dergi reklamlarının günleridir. Artık insanların ihtiyaç duydukları ilgiyi çekmek için sosyal ve sanal olarak bağlı olmaları gerekiyor. Tüketicilerinize değerli bir şey sunarsanız, işinize ya da hizmetinize memnuniyetle katılırlar.