التسويق الرقمي

Video Pazarlama Vs Video Reklam

Video pazarlaması ve reklamcılık arasındaki fark hakkında şaşkın mısınız? Bunun için endişelenme, çoğu insan vardır. On yıldan fazla bir süredir yayın ve video yapımına dahil olmakla birlikte, hala kafam karışık ve bunu düşünmem gerekiyor. Gri alanlar ve büyük örtüşmeler var, dijital birleşmenin güçlenmeye devam etmesi ile bunlar daha az netleşiyor. Üniversitemdeki master sayısıyla dijital yakınsama konusunda 35.000 kelimelik bir tez yazdım ve 2005'te öngördüğüm şeylerin çoğunun meyvelerini vermesi nedeniyle oluşturduğum en gururla verilen eserlerden biridir.

2005'te internet ve televizyon / video, cep telefonları gibi iki ayrı öğeydi. Şimdi üçü bir asma ağacının kökleri gibi iç içe geçmiş durumda. Oldukça eğlenceli bir şekilde ve bunu o zaman bilmiyordum, YouTube, o yılın Sevgililer Günü'nde bir marka olarak tescillendi. Dijital bant genişliği serbest bırakıldıkça 3G ve ardından 4G ön plana çıktı ve sonunda internet telefonlarımız için bir gerçek haline geldi. O zamanlar, Snake'in telefonumuzda olması ve yalnızca yakında canlı TV yayınlayabilmemiz için on tane kısa mesaj saklayabildiğimize inandığımızda kim düşünmüştü ki. Burada biraz gevşek durumdayım, ancak daha belirgin إعلان ve pazarlama çizgilerini büyük ölçüde etkileyen çizgiler bulanıklaştırıyordu.

O zaman, televizyonda gördüğümüz reklamlar% 100'dü. TV TİCARİ MALZEMELERİ için reklamveren bütçelerinde çok belirlenmiş kayıtlar olurdu. Artık verilen reklamcılık pazarlamanın bir parçasıdır; bir şirketin bütçedeki düşüş şöyle olacaktır:

Marketing-> Avertising-> TV Reklamları / Baskı / Radyo

PAZARLAMA etiketli büyük bir daire düşünün. Daha sonra ADVERTISING etiketli daha küçük bir daire var. Daha sonra, TV TİCARİ, BASKI ve RADYO olarak etiketlenmiş üç küçük daire arasında.

İnternetin tanınmasıyla olağanüstü bir yükselişle birlikte, akıcılık, sosyal medya, video paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, uygulamalar, indirilme (hem yasal hem de yasadışı) ) Dijital video üretimi ile harmanlayın ve reklam ve pazarlama videoları için çok entegre ve tanımlanmamış bir endüstriniz var.

Video Reklamcılık, bu makalede öne sürülen orijinal soruyu yanıtlamaya başlamadan önce, Video Reklam Vs. Bana göre, her birinin tanımını vereyim.

Video Reklamcılık, bir ürün veya hizmeti açıkça vurgulayan bir video karasal TV olsun, kablolu olsun, bir YouTube videosunun veya elektronik billboardun kapısı olsun, alan başına ödenen bedel kullanarak satabilirsiniz.

Video Pazarlama, markayı herhangi bir şekilde, şekil veya formda tanıtan her tür video. Hatta bir ürün satmayabilir. Örneğin, bir video referansında bir şey satılmıyor ancak bir şirketin PR'sini geliştiriyor (reklam ve pazarlama ile ilgili olarak PR ile ilgili konuşmak ise diğer bir makaledir).

Bir pazarlama videosunun mükemmel bir örneği, P & G Teşekkür Ederiz Anne-Güçlü: Rio 2016 Olimpiyat Oyunları, https://www.YouTube.com/watch?v=MQ3k6BFX2uw . Bunu izlemeye cesaret ediyorsun ve duygusal hissetmiyorsun. Markalı içeriğin başlıca örneğidir. Olimpik sporcular ve anneleriyle olan ilişkileri hakkında birkaç hikaye anlatıyor. Hikaye bitene kadar herhangi bir ürün onaylaması olmadan bunu yapar. Bu, tanıtım amaçlı bir video yapımının dahiyane bir parçası.

Peki, daha iyi video reklam veya video pazarlaması nedir? Her şey şirketlerin niyetine bağlı. Neyin daha iyi olduğunu, kaşık mı, çatal mı olduğunu sormak ister misin? Genel olarak konuşmak gerekirse, açık ürün veya hizmet tanıtımı, video reklamcılık yoluyla daha iyi yapılır, çünkü her şey için video pazarlaması daha iyidir. Ayrıca bütçeye bağlıdır. Küçük bütçeli mi? Sonra video pazarlama sizin için daha iyidir. Bir başka düşünce kitlenizdir. Gençleri hedef almaya çalışıyorsanız, dolaylı video pazarlaması yoluyla ulaşılma olasılıkları daha yüksektir.

Sonuç olarak, günümüz medyasında, video pazarlamanın daha iyi işlediği, dünyada doygun ve dijital olarak birleşen dünyada daha fazla örnek var.