التسويق الرقمي

Voyeurizm ve Dijital Çağ

Dijital çağda, rüşvet, kolluk görevlileri ve yasa koyucular arasında ciddi bir konu haline geldi. Geçmişte, röntgencinin rızası olmadan birini izlediğini kanıtlamak için yeterli delil yetiştirmek zor olmuş olsa da ve bazı ülkelerde yasadışı bile olmasa bile, küçük ölçekli kamera teknolojisi ve dijital bilgi paylaşımının yaygın kullanımı karmaşıktır Bu hareketle ilgili sorunlar. Bazı alanlarda, röntgenci çabaların sayısal paylaşımına yönelik kanunları bir yana bırakırsak bile, röntgenciliği açıklayan kanunlar az sayıdadır. Diğer yargı alanlarında, yasa, cezaları üzerinde çok açıktır.

Voyeurizm, yüzyıllarca gizlilik ihlali olarak kaydedilmiştir. Bununla birlikte, modern kamera telefon teknolojisi ve bunları internette anında yayınlama, bunları etkili bir şekilde dünyayla paylaşma becerisi sayesinde, gözetleme sesi toplumun üstesinden gelmek için çok daha ciddi konular haline geldi. Röntgenle ilgili davranışların sonucunda insanlar, resim çekme ve çevrimiçi yayınlama gibi basit bir hareketle imajlarını yok edebilirler.

Video röntgencilik olarak bilinen, bir insanı yakın bir zamanda, rasgeleşmiş bir fotoğrafta fotoğraf çekme eylemi, takip etmek için savcılar için sorun. Erkeklerin kadın resimlerini çekmesiyle daha sık rastlanan bu yasadışı eylem, potansiyel olarak daimi sonuçlar doğurabilir. Özellikle, Amerika'daki bazı yargı alanları, ceza infazı cezası ve resmi olarak görülebilen bir cinsiyet suçluları kaydıyla kayıt altına alıyor.

Gerçekte, video röntgenciliğin önlenmesi, temel özgürlükleri kolayca kolayca ihlal edebilecek derecede büyük, neredeyse imkansız standartlar gerektirecektir. Sonuç olarak, Amerikalı yetkili makamlar yasaklayıcı teknoloji yasaları yerine potansiyel voyeurs'ları korkutmayı umarak bu suçu önemli derecede cezalandırılabilir ve halka açmayı seçti.

Yasadışı fotoğrafın ceza davasında nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için bir cinsel suçlarla bağlantı kurun avukat.