يونكس / لينكس

VPS – Güvenilir ve Yetkili Sunucu Nasıl Bulunur?

VPS, bugün mevcut olan en yeni ve en teknolojik barındırma seçeneklerinden biridir. Kullanıcılara genellikle yalnızca özel sunucularda görülen esneklik, özellikler ve güvenilirlik sunar. Bununla birlikte, fiyat oldukça düşüktür ve bu da onu geniş bir kullanıcı yelpazesi için uygun bir seçim haline getirir. Uygun barındırma sağlayıcısını seçmek, aldığınız barındırma planının güvenilir olmasını ve paranın karşılığını almasını sağlamak istiyorsanız çok önemli bir görev olacaktır. İyi bir şekilde araştırın ve aşağıda açıklandığı gibi, herhangi bir iyi barındırma sağlayıcısının size sunması gereken ana özellikleri göz önünde bulundurun.

Güvenlik

Yetkili bir VPS ana bilgisayarı, işletmenizin ihtiyaç duyacağı güvenlik türünü sağlamalıdır. Ev sahibi güvenlik kontrollerine ve mekanizmalara sahip olmalı, böylece hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Size sunduğunuz hizmetler ve size verilecek güvenlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için aklınıza gelen ana sitenin web sitesini ve gizlilik politikasını kontrol edin.

Web Alanı

Web alanı yine çok önemli. Tüm kullanıcıların düşünmesi gereken faktör. İşletmelerin çoğunun gelecekte işlerini büyütme hedefleri vardır ve genişleme ile daha yüksek web alanı ve veri depolama alanı gerektirir. Seçtiğiniz herhangi bir ana bilgisayar, herhangi bir kesinti olmaksızın ve yapılandırmaları ve mevcut ayarları etkilemeden daha yüksek web alanına geçmenize yardımcı olma becerisine sahip olmalıdır. Ölçeklendirilebilir çözümler çok önemlidir, böylece müşterileriniz güncellemeler gerçekleştiğinde web sitenizi kullanabilirler.

Yönetilen Hosting ile Birlikte FTP Erişimi

Size FTP erişimi sunmayacak herhangi bir barındırma hizmeti sağlayıcısı seçmeyin. Kendi sunucunuzu yönetmek konusunda deneyimli değilseniz, yönetilen barındırma sunan bir ana bilgisayar seçmelisiniz. Yönetilen barındırma daha yüksek yatırımlara ihtiyaç duyacaktır ancak sunucuların yönetimi hakkında fazla bilgi sahibi olmayanlar için iyi bir seçim olacaktır.

Bant genişliği

Kendi barındırma için kaydolmadan önce bant genişliği ve ayrıntılarından emin olun. hesabı. Sözleşmede net olmayan birkaç detay var. Sınırsız plan seçiyorsanız, özellikle bant genişliği hakkında gizli maddeler hakkında dikkatli olmalısınız. Ev sahibinizin, ek bir ücret karşılığında gerektiğinde hesap bant genişliği sınırını yükseltebileceğinden emin olun.

Bunlar, VPS için bir barındırma hizmeti sağlayıcısı seçerken akılda tutulması gereken en önemli birkaç faktördü.