يونكس / لينكس

VPS Hosting – Bir Windows VPS Adanmış Sunucudan Nasıl Daha İyi?

Windows VPS, Windows işletim sistemi olan Virtual Private Server'ı ifade eder. Sanal Özel Sunucu hepimizin bildiği gibi hosting alanında en son teknolojik gelişmelerden ve birçok insan için gidiyor. Bu teknolojinin kullanıcı sayısı tüm dünyada artmıştır. Bir Windows VPS, özel bir barındırma sunucusuna benzer özellikler sunar ve buna kıyasla çok ucuzdur. Onun karşı konulmaz fiyatları, dünyanın her yerindeki kullanıcılar arasında popüler bir seçenek haline getiriyor.

Bu teknolojide hala yeni olanlarınız, Dedicated Server ile karşılaştırıldığında Windows VPS ile ilgili olarak sizin için bazı gerçekler.

1. Web sitenizi bu planla çevrimiçi hale getirebilir ve hala barındırma kısmına fazla harcama yapamazsınız. Windows VPS size çok az bir fiyat vereceğinden, özel sunucunuza çok fazla para yatırmanız gerekmeyecek. Bu sizin için para kazandırır, böylelikle işinize barındırma kısmından ziyade harcayabilirsiniz.

2. Windows VPS sunucularının bakımı çok daha kolaydır. Bir çok web hosting şirketi, çok ücretsiz olan yönetilen VPS hizmetlerini veriyor. Sunucunuzu sizin için yönetecekler. Sanal sunucunuzu yönetmek için bir uzman işe almak zorunda kalmayacaksınız. Böylece işinize daha çok odaklanabilir ve bakım bölümünün daha azına konsantre olabilirsiniz.

3. Özel bir sunucu planında fiziksel bir sunucu verilir. Ancak bir VPS'de, mevcut bir sunucunun çok sayıda sunucuya bölünmüş olduğu sanal bir sunucu olduğu için fiziksel bir sunucuya ihtiyacınız yoktur. Bu, adanmış sunuculardan çok daha ucuz olmasının nedeni budur.

4. Windows VPS hosting sadece maliyetinizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda size özel barındırma özellikleri sunar. Sunucunuzu özelleştirebilir ve gereksinimlerinize göre istediğiniz herhangi bir yazılımı veya uygulamayı yükleyebilirsiniz. Bunu özel bir barındırmada da yapabilirsiniz, ancak size çok pahalıya mal olur. Sunucunuzu özelleştirmek için daha düşük maliyetli bir çözüm.

5. Barındırma sağlayıcınıza sipariş verdikten sonra 2 ila 3 saat içinde bir VPS hazır alabilirsiniz. Bu, özel bir sunucu durumunda böyle değildir. Bir sipariş verdikten sonra, barındırma sağlayıcısı, sunucunuzu size sunmak için bir veya iki gün sürebilir, çünkü bu fiziksel bir sunucudur. Böylece bir sunucu elde etme kolaylığı da çok insanı çekiyor.

Burada bir VPS Hosting'e bağlı bir çok avantaj var ve bir tanesi de birini seçmeyi denemeli.