يونكس / لينكس

VPS Hosting Hizmeti – Herhangi Bir İş Organizasyonunun Ayrılmaz Bir Parçası

VPS kısaltması Sanal Özel Sunucu anlamına gelir. Daha fazla ilerlemeden önce "sunucu" terimini açıklayalım. Basitçe söylemek gerekirse, bir sunucu, bir sunucunun rolünü farklı dosyalara veya verilere çeviren ve ağ üzerinden birçok kişiye erişim sağlayan bir bilgisayar sistemine döner. Böylelikle sunucular, herhangi bir kuruluşun vazgeçilmez bir parçasıdır ve aynı anda, bir bilgisayara veya bir sunucuya yerleştirilen, ortak verilere erişmek için birkaç bilgisayar gereklidir.

Sanal bir özel sunucu, belirli bir fiziksel sunucuyu, çeşitli sunuculara böylelikle, her bir sunucunun kendi özel, özel makinesinde bağımsız olarak çalışabileceği bir bölüme ayırma işlemidir. Şimdi barındırma hizmetinin ne olduğunu anlamaya gelelim. Barındırma hizmeti, müşterilerinin kullandıkları sunucuda yer almasına izin veren ve internet bağlantısı sağlayan organizasyonları ifade eder.

Sanal özel sunucu barındırma web barındırma hizmetleri dünyasında modern ve çok popüler bir olgudur. Paylaşılan bir sunucunun barındırma maliyetini barındıran özel bir sunucunun ikili faydalarını birleştirir. Teknik olarak, cPanel ve Directadmin kontrol panelleri de dahil olmak üzere pazarda, bireysel ihtiyaçlara göre anlık kurulum ve konfigürasyon sağlayarak geniş bir VPS barındırma hizmetleri yelpazesi bulunmaktadır. Sanal özel sunucu barındırma şirketlerinin sağladığı hizmetler, üç geniş kategoride olabilir: Yönetilen Hosting, Yönetilmeyen Hosting ve Unmetered Hosting. Sunulan son iki hizmet kategorisi, ilkinden daha ucuzdur.

Yönetilen sanal özel sunucu barındırma hizmetinin ilk kategorisine geldiğinde, rakipsiz bazı temel özelliklere sahiptir. Bunlar arasında uzman izleme, sertifikalı sistem yöneticileri ve profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından yıl boyunca izlenmesiyle saatin yuvarlak olması sayılabilir. Diğer avantajlar arasında 120 artı gigabit'in müthiş networking hızı ve AT & T, AboveNet, Savvis, Verio, Global Crossing, Level 3 ve Time Warner Telecom aracılığıyla doğrudan internet bağlantısı ve telekom bağlantıları sağlanıyor.

Sanal özel sunucu barındırma hizmeti, Internet veya web barındırma sunucularını, üstün kaliteli radyo sunucularını, oyun sunucularını, yetişkin içerik sunucularını ve kişisel Unix®, Linux, Windows® sunucularını barındırmayı sağlar. İnternet erişimi, VPS barındırma hizmetleri alanında kapsamlı bir araştırmanın yapılmasını, tüm rakiplerin artılarını ve eksilerini tartarak, pazardaki en iyi fiyatı kalite ve fiyat açısından elde etmeyi sağlar.