يونكس / لينكس

VPS HOSTING – İhtiyaçlarınıza En Uygun Olan En Çok Tercih Edilen Hosting Hizmeti

Web barındırma, bireylerin ve kuruluşların web sitelerini World Wide Web veya internet üzerinden erişilebilir kılmalarını sağlayan internet sunucularını çalıştırma hizmetidir. Web barındırma şirketleri veya web barındırma şirketleri, istemciler tarafından kullanılmak üzere sahip olunan veya kiralanan bir sunucuya yer sağlar. Temel olarak ücretli ve ücretsiz barındırma hizmetleri gibi iki tür web barındırma türü vardır, Bu, paylaşılan, satıcı, VPS, adanmış, yönetilen, sıralama, bulut ve kümelenmiş barındırma hizmetlerine ayrılabilir.

VPS, Sanal Özel Sunucu anlamına gelir. Sanal Özel Sunucu veya Sanal Özel Sunucu (VDS) barındırma, son zamanlarda popülerlik kazanmış web barındırma biçimlerinden biridir. VPS barındırmada, veri merkezindeki fiziksel sunucu, kaynakların temeldeki donanımı doğrudan yansıtmayacak şekilde tahsis edilebileceği birden fazla sanal sunucuya veya alana bölünmüş veya bölümlendirilmiştir.

Veriler, sanal bir makinede (VM) sanal bir sunucuda depolanıyor ve bu VM tam da bulunduğunuz sunucu gibi çalışıyor. Tek bir sunucu üzerinde birden fazla VM'niz olabilir veya sunucunuzu, yalnızca sizin için uygun izne sahip olduğunuz aynı sunucuyu paylaşmalarına rağmen, birbirleriyle etkileşime girmeden diğer şirketlerden gelen verilerle paylaşabilirsiniz. VPS barındırmada, & # 39; hypervisor & # 39; olarak bilinen yönetimsel bir katman Kaynak kullanımını izlemek ve performanstaki darboğazları önlemek için VM'lerin üzerinde belirlenir. Sanal bir özel sunucunun kendi işletim sistemi, disk alanı ve bant genişliği vardır.

VPS barındırma, paylaşılan barındırma ve adanmış barındırma melezidir. Size kök sunucuya tam erişime sahip düşük maliyetli, esnek ve güvenilir bir seçenek sunar. Başlıca avantajı, adanmış bir sunucunun tüm özelliklerini ve kaynaklarını elde etmek için özel bir barındırmadan daha ucuz olması, ancak çok daha düşük bir maliyette olmasıdır. Sanal sunucuya yerleştirilen hesap sahibi, yalnızca sanal ortamı görür ve sunucuyu yeniden başlatabilir veya kendi sunucusundaki gibi kullanabilir.

Daha fazla esneklik ve güvenilirlik için paylaşılan bir web barınağından VPS barındırma veya VDS çözümüne geçişi düşünebilirsiniz. Bununla, aynı sanal sunucudaki paylaşılan barındırma hizmetindeki gibi birden fazla web sitesini yönetebilirsiniz; Birden fazla siteyi düzenli olarak yönetme ve güncelleme seçenekleri sınırlıdır. Bir VPS ile, her bir web sitesini farklı bir işletim sistemi kullanarak barındırmak veya her birine farklı izinler vermek istiyorsanız, çok sayıda VM'ye olduğu kadar çok daha fazla alana da erişebilirsiniz.

VPS hosting ile, bilgileriniz ve verileriniz tamamen güvendedir ve bir izolasyon veya bağımsızlık seviyesinden yararlanabilirsiniz. Paylaşılan barındırma hizmetlerinden farklı olarak, aynı sunucudaki diğer web siteleri sorunlu bir komşu web sitesinden etkilenmez ve önemli ölçüde; sanal bir özel sunucudaki işlevlerin çoğu, barındırma şirketi değil kullanıcının elindedir. Tabii ki, sanal özel sunucunun bakımı, VPS barındırma şirketinin ellerinde yatar, yükseltme, yama ve onarım konusunda endişelenmek yerine web sitelerinize odaklanmanıza izin verir.