يونكس / لينكس

VPS – Yetkin ve Uygun Bir Konak Seçmek

VPS, kısa sürede çok popüler olan en son barındırma hizmeti seçeneği. Paylaşılan sunuculardan farklı olarak, büyük esneklik ve özellikler sunar. Kullanmak, kendi sunucunuzu kullanmak gibidir ancak maliyeti oldukça düşüktür ve bu da çok çeşitli çevrimiçi işletmeler için uygun hale getirir. Hesabın tam kontrolüne sahip olacaksınız ve işletmeniz için gerekli olan her türlü yazılımı veya uygulamaları yükleyebileceksiniz. Ancak, tüm avantajlardan yararlanmak istiyorsanız, doğru türde bir barındırma şirketini bulmak için biraz zaman harcamanız çok önemlidir. Bu önemli bir husustur ve bu nedenle iyi araştırma yapmak için esastır.

Güvenlik

Herhangi bir iyi VPS barındırma şirketi size iyi güvenlik özellikleri sağlamalıdır. Seçtiğiniz barındırma şirketi güvenli işlemleri sağlamak için gerekli tüm kontrol ve mekanizmalara sahip olmalıdır. SSL sertifikalarını kontrol edin, çünkü barındırma şirketinin sahada iyi bir deneyim ve bilgiye sahip olup olmadığını gösterir. Uygun güvenlik olmadan işiniz her zaman risk altında olacaktır ve bu yüzden seçiminizi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden biridir.

Web Alanı

Web alanı, göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir faktördür. Herhangi bir işletme, doğru zaman olduğunda genişlemek ister. Gelecekte genişleme durumunda daha yüksek web alanı ve veri depolama tesisi gerekecektir. Seçtiğiniz barındırma şirketi, yapılandırmalarınızı, ayarlarınızı ve aksama sürelerini etkilemeden size daha fazla alan sağlayarak genişletmenize yardımcı olabilir. Ölçeklenebilir çözümlerle müşterileriniz yükseltme işlemi sırasında bile web sitesine erişebilecekler. Bir işletme olarak, hiçbir ipucunu ya da herhangi bir işi kaçırmamanızı sağlamak önemlidir.

Bant Genişliği

Barındırma sağlayıcılarının çoğunun hesapları için uygun bir bant genişliği sınırı var. Sözleşme detayları biraz zor olabilir, bu yüzden onlarla çok dikkatli olmanız gerekir. Sınırsız planlar sunan birkaç ev sahibi olabilir. Bununla birlikte, Adil Kullanım için, sitenizi indirebilecekleri veya sınırlandırabilecekleri bir maddeye sahip olabilirler. Bu, herhangi bir şirketin itibarına oldukça zarar verebilir ve bu nedenle oldukça dikkatli olmanız gerekir. Seçtiğiniz barındırma şirketi size gerektiğinde web siteniz için bant genişliği sınırını artırma seçeneği sunmalıdır. Bu seçenek için ek bir ücret olmasına rağmen buna değer.

Bunlar, bir VPS barındırma şirketini seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç önemli etkendi.