يونكس / لينكس

Web Hosting Tam olarak nedir? – Web Hosting Detaylarda Açıklandı – Farklı Hosting Planları Açıklandı

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, bir sunucuda barındırmanız gerekir, böylece web sitesi internette kullanılabilir hale gelebilir. Bu web barındırma geldiği yerdir. Web hosting, görüntü, video, bilgi veya internette erişilebilir herhangi bir diğer içeriği saklamak için çevrimiçi sistemler ile bireyler veya kuruluşlar sağlayan bir hizmettir.

Orada Web hosting sağlayan web barındırma şirketleri bol ve Free Hosting dan Kiralık Sunucu arasında değişir. Burada Web hosting şirketleri tarafından sağlanan bazı farklı hosting türlerini tartışacağız.

Bedava Hosting

Kişisel bir web sitesi sunmak istiyorsanız, ücretsiz olarak konaklamayı seçebilirsiniz. Web sitenizi ücretsiz olarak barındıracak birçok ücretsiz ev sahibi var. Genellikle alan adının altındaki bir dizinde size yer açacaklardır, örneğin :companysite.com/yoursite. Bedava hosting önermiyorum çünkü özellikle sitenizden para kazanmak için sabırsızlanıyorsanız. Ücretsiz barındırma hizmeti veren web barındırma şirketleri, barındırma işleminizi tamamen ücretsiz sağlamayacaktır. Şirketlerini tanıtmak için sitenize pankartlar koyacaklar. Sitenizde içeriğinizle alakalı olmayan banner'lar yaparak çok fazla ziyaretçi kaybedersiniz.

Paylaşımlı Barındırma

Paylaşılan web barındırma, web sitenizi sahip olduğunuz bir alan adını kullanarak barındırabilmenizi sağlar, örneğin: siteniz.com. Sunucuya belirli bir miktarda bant genişliği ve disk alanı verilecek, ancak sınırsız bant genişliği ve disk alanı oluşturmanıza izin veren birkaç şirket var (Öneriler bu makalenin sonunda yer almaktadır). Bu, size ücretsiz barındırmadan çok daha iyi olan Web sitenize profesyonel bir görünüm verecektir.

Kiralık Sunucu Barındırma

Adanmış bir sunucu, tüm bir makinenin kullanımını kiraladığınız yerdir. Bu, web sitelerinizin bir veya daha fazlasını barındırmak için kullanılabilir. Bir makineyi kullandığınız için, makineye kurulacak olan yazılım üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bu tür bir barınmanın ana faydası, sitelerinizin trafiğin artmasına izin vermesidir.

Bayi Web Hosting

Bir bayi, başka bir şirketten mal satın alan ve onları başka bir şirkete veya başka müşterilere daha yüksek fiyattan satan bir şirket veya bireydir. Bayi web hosting planları kendinizin web hosting şirketi olmanızı sağlar. Çoğu web hosting şirketi kendi sunucularını barındıran bir web barındırma şirketine sahiptir. Bazı web barındırma şirketleri, küçük şirketlerin küçük bir ücret karşılığında sunucularındaki web alanlarını yeniden satabilecekleri bir hizmet sunmaktadır.

Web Hosting Platformları

شبابيك

Microsoft'un Web Hosting, Windows çözümü, güçlü ASP ve ASP.NET programlama seçenekleri ile Web geliştiricileri arasında popüler hale geliyor. Ayrıca Commerce Server 2002, SQL Server 2000 ve diğerleri gibi .NET sunucu teknolojileriyle de bütünleşir. Windows Server teknolojisindeki son gelişmeler ve Windows 2003 Server'ın piyasaya sürülmesi, şu anda tartışmasız en yüksek performanslı sunucu ortamını sunmaktadır. Geliştirici topluluğu için olağanüstü destek sağlar ve devam eden gelişimine yönelik tek bir satıcı taahhüdüne sahiptir.

Unix

Unix, geleneksel olarak çalışan bir işletim sistemidir. Uzun zaman oldu ve bazıları en güvenilir olduğunu söylüyorlar. Unix sistemleri Windows sistemlerinden daha az kullanıcı dostu. Eğer basit bir web sitesi geliştiriyorsanız, bu bir sorun olmamalı çünkü Unix sunucusuna tek erişiminiz sitenizi yüklemek için FTP ile olacaktır. Ancak, gelişmiş bir site geliştiriyorsanız Unix komutlarına daha aşina olmanız gerekecektir.