SEO

Web Sitem İçin Neden SEO Gerekir?

SEO online olarak her siteyi etkiler ve bir online işletme sahibi iseniz, web siteniz için SEO gerekir.

SEO 'arama motoru optimizasyonu' için kısadır. Bir web sitesinin SEO'su, Google’da ve diğer arama motorlarında ne kadar iyi bir sıralama yapacağını belirlemenize yardımcı olur. Basitçe söylemek gerekirse, sonuçlar sayfasında ne kadar yüksek bir web sitesi için belirli bir arama terimi için gösterecektir.

SEO Web Siteniz için gerçekten önemli mi?

SEO neden önemlidir? Web siteniz, daha fazla satış, daha fazla e-posta listesi abonesi, daha fazla إعلان tıklanması gibi daha fazla trafiğe neden olabilir.

SEO, daha büyük web siteleri için daha büyük bir önem taşımaktadır. reklam için ödeme yapmak için bir bütçe. Arama motorlarından gelen trafik tamamen ücretsizdir.

İki SEO Türü

İki ana alt bölüm ya da SEO alanı var. Bu sayfalar SEO ve off-sayfa SEO. Her ikisi de arama motorlarında daha iyi sıralamaya yardımcı olur. Ama bunun yanında, oldukça farklılar. Web sitenizin iyi olmasını sağlamak için hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO'nun bir karışımına ihtiyacınız olacaktır.

Sayfa İçi SEO Nedir?

Sayfa İçi SEO, adımlarla ilgilidir. SEO için optimize etmek için web sitenize katılın. Bu içerir:

  • İçerik: Web sitenizde yayınladığınız, içeriğin arama yapmak için kullanacağı anahtar kelimeleri içeren tüm içerik malzemeleri, sayfa içi SEO'nuzu güçlendirecektir. Anahtar kelimeler, arama motorlarına içeriğinizin neyle ilgili olduğunu gösterir. Bu, sıralamanızda sıralamanızı artıracaktır.
  • URL'ler: URL'nize bir anahtar kelime eklediğinizde, web sitenizin sayfa SEO'sunu optimize eder.
  • Resimler: Web sitenizdeki görseller, alt metin olarak adlandırılır. Web sitenizi görüntüleyenler. Arama motorları tarafından alınacak alt metne anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.
  • Site optimizasyonu: Web sitenizin hosting ve tasarımı, SEO'nuz için bir fark yaratır. Web sitenizin mobil uyumlu olduğundan ve hızlı bir yükleme hızına sahip olduğundan emin olun.

Off-Page SEO

Bu, sitenin kendisinde herhangi bir şey değiştirmeden web sitenizin sıralamasını artırabilecek bir dizi adım içerir. Bu genellikle bağlantı kurma olarak adlandırılır ve diğer web sitelerinden web sitenize geri bağlantı kurma yöntemidir.

Geri bağlantılar, web sitenizdeki içeriğin değerini gösterir. Önemli olan, miktar web sitelerinden bağlantıların geri alınmasıdır. Sosyal medya bağlantılarının arama motorları tarafından geri bağlantı olarak görüldüğünden, sosyal medyadan web sitenize bağlantılar da sitenizin arama motoru sıralamasını yükseltir.