SEO

Web sitenize daha fazla potansiyel istemciler nasıl edinilir

Tamam, işiniz için harika bir web siteniz var. İyi düşünülmüş, bilgilendirici yazı, göz alıcı grafikler, bloglar, linkler, makaleler ve satış üretmek ve yeni müşteriler yaratmak için gerekli olan tüm araçlarla kullanıcı dostudur, ancak kimse orada olduğunu bilmez. Sorunun ne olabileceğini merak ediyorsun.

Kısaca Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO kullanmıyorsanız, web sitenize gelen trafiği artırmak için büyük bir fırsatı kaçırıyorsunuz. Basit anlamda, SEO, web siteniz ve Google, Yahoo gibi arama motorları arasında kullanılan bir tür dostane dildir. Web sitenizdeki basit teknikleri kullanarak, arama motoruna web sitenizin neyle ilgili olduğunu anlar ve anlarsınız.

Bu neden önemli?

Potansiyel müşteriler ürün ve hizmetler için internette gezinirken, belirli arama kelimelerini kullanırlar. Örneğin, potansiyel bir müşteri bir iş koçu arıyorsa, iş koçu kelimelerini veya karı nasıl artıracağınız gibi diğer ifadeleri, zaman yönetimini veya işinizi nasıl büyüteceğinizi yalnızca birkaçını belirtmek için yazabilirler. Bir işletme bu yakalama öbeklerini web sitesine optimize ettiğinde ve potansiyel bir müşteri bu ifadelerden birini veya arama çubuğuna "anahtar kelimeleri" yazdığında bir liste açılır. Bu liste, web sayfalarında bu anahtar kelimeler için optimize edilmiş web sitelerine bağlantılar sağlar. Bu optimizasyon süreci, web sitenizin bu listelerde yüksek olmasına ve web sitenizin daha fazla sayıda ziyaretçisine ve kesinlikle satışa daha fazla potansiyel sunmanıza yardımcı olur.

Arama motoru optimizasyonundan en iyi şekilde yararlanmak için, işletmenizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanımlayan alakalı anahtar kelimeler için beyin fırtınası yapmanız önemlidir. Basit açıklayıcı kelimeler, işletmenizin ne sunduğunu açıklayan ifadeler, sunduğunuz ürünlerin marka adları veya şirketinizin sunduğu hizmetleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Müşterilerinizin işletmenizle tanımlamak için kullandığı kelimeleri, bu ürünlerin ve hizmetlerin seçimini yapın.

Web siteniz için arama motoru optimizasyonunu nasıl kullanacağınızı öğrenmek düşüncesi sizi rahatsız ediyorsa, bazen bir İnternet pazarlama danışmanı veya SEO danışmanı size yardımcı olabilir veya tüm işleri sizin için yapabilir. Bu önemli aracı kullanmadan, anahtarı aracınızın kontağına sokmak ve çevirmemek karşılaştırılabilir. Arama Motoru Optimizasyonu, şirketinizin satışlarını ve kârlarını artırmak için potansiyel müşterileri web sitenize getirmek için harcanan zaman, enerji ve paraya değer.